Düzeltmenin Bitmediği Konusunda Uyaran Analist, Bitcoin (BTC) Ve Altcoin Piyasası Kestirimlerini Açıkladı - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  484864,447
  % 1,52
 • ETHEREUM/TL
  17295.28
  % 1,81
 • RIPPLE/TL
  10.6
  % 21,27
 • BITCOIN CASH/TL
  5441.8,627
  % 4,22
 • LITECOIN/TL
  2002
  % 9,38
 • COSMOS/TL
  171.93
  % -1,02
 • CARDANO/TL
  9.92
  % 0,46
 • TETHER/TL
  8.13
  % -0,47

Düzeltmenin Bitmediği Konusunda Uyaran Analist, Bitcoin (BTC) ve Altcoin Piyasası Kestirimlerini Açıkladı

Düzeltmenin Bitmediği Konusunda Uyaran Analist, Bitcoin (BTC) ve Altcoin Piyasası Kestirimlerini Açıkladı

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, yatırımcılara temkinli olmalarını söyleyerek, Bitcoin fiyatının hala aşağı istikametli baskıya karşı savunmasız olduğu ihtarında bulundu.

Yeni bir strateji oturumunda analist, düzeltmenin ciddiyetinin ve zamanlamasının önder kripto para ünitesinin fiyatının daha da düşebileceğini gösterdiğini söylüyor:

“Hala bitmedi mi? Şimdi bittiğini düşünmüyorum zira yakın vakitte düzeltici atılımlar görmeye devam ettik. Tarihi olarak Mart ayı, kripto para yahut piyasalar için uygun bir devir değildir. Bu yüzden bittiğine inanmıyorum. Bilhassa de daha küçük vakit dilimlerinde olduğu üzere, bu kadar sert bir düşüşün akabinde yapı şu anda düşüşü işaret ediyor lakin daha büyük vakit dilimlerinde hala güzel gidiyor.”

Van de Poppe, BTC’nin şu anda 50.000 ila 52.000 dolar ortasında net bir direnç bölgesi ile karşı karşıya olduğunu ve birtakım alıcıların FOMO ile şaşkına dönmesine neden olduğunu söyledi.

“Karşı karşıya kaldığı birtakım direnç noktaları var. Fakat kimi beşerler muhtemelen düzeltmenin bittiğini ve FOMO’nun piyasaya geri döndüğünü düşünecekler.”

Bitcoin’in savunmasızlığına karşın analist, Bitcoin fiyatının kısa vadede 35.000 doların altına düşse bile ‘paniğe gerek olmadığını’ ekliyor:

“Piyasa yapısı hala güzel. Bitcoin 35.000 dolara düşse bile, hala daha yüksek tabanlar [ve] daha yüksek tepeler yaptığımız için piyasa yapısı hala düzgün. Bu yüzden düzeltici bir atılım olması çok doğal.

“Genellikle bu düzeltmeler hayli serttir ve piyasalar üst yanlışsız hareket eder yahut etmeye çalışır ve akabinde düzeltmeler tasfiyeler vb. gerçekleşmesi nedeniyle çok süratli düşer. Fakat paniğe kapılmanıza gerek yok ve aslında bu düşüşleri daha büyük bir durumlar elde etmek için kullanabilirsiniz.”

Van de Poppe, altcoinlerin Nisan yaklaşırken toparlanmaya başlamadan evvel, önümüzdeki ayın birçoklarında makul bir aralıkta süreç görmesini bekliyor:

“…Mart ayı için sırada ne var, bence biraz yatay hareket sıkıcı bir periyot yaşayabiliriz. Kimi altcoin’ler sağa sola giderken, kimileri güzel gidebilir… Kusama (KSM), Serum (SRM), Solana (SOL), düzgün gidiyorlar. Lakin gerçek altcoin döneminin Mart ayının sonunda gerçekleşmesi ve akabinde her şeyin ralli yapacağı yaza hakikat yönelmesi gerekiyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance