Dump Alarmı: Ripple Paylarını Piyasaya Boşaltmaya Hazırlanıyor! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  445330,157
  % -1,97
 • ETHEREUM/TL
  21065
  % 6,06
 • RIPPLE/TL
  10.95
  % -2,21
 • BITCOIN CASH/TL
  7678.58,567
  % -2,01
 • LITECOIN/TL
  2281.2
  % 3,96
 • COSMOS/TL
  170.71
  % -0,76
 • CARDANO/TL
  10.15
  % -1,08
 • TETHER/TL
  8.3
  % 1,32

Dump Alarmı: Ripple Paylarını Piyasaya Boşaltmaya Hazırlanıyor!

Dump Alarmı: Ripple Paylarını Piyasaya Boşaltmaya Hazırlanıyor!

Ünlü Blockchain şirketi Ripple, iki şirket ortasındaki iştirak sonlandıktan sonra tüm MoneyGram paylarını nakde çeviriyor.

Ripple tüm MoneyGram paylarını nakde çeviriyor!

Coinrot.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, dev ödeme şirketi MoneyGram  Ripple’ın tanınan ödeme tahlili ODL’nin kullanımını askıya aldı. Bu kararın akabinde geçtiğimiz günlerde Ripple, MoneyGram ile paydaşlık mutabakatının birlikte verilen bir kararla sonlandırıldığını açıkladı. MoneyGram, şirket ile olan iştirakini SEC davası nedeniyle sonlandırdı.

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na yapılan yeni bir başvuruya göre, Ripple Labs eski ortağındaki paylarının tamamını temsil eden 8,2 milyon MoneyGram payını satmaya hazırlanıyor. Blockchain şirketi, süreci gerçekleştirmek için Amerikan çok uluslu yatırım bankası Jefferies Group ile bir mutabakat imzaladı. Pay senetlerinin satışına 11 Mart’ta başlanılmasına müsaade verildi. Satış devri en erken 30 Eylül’e kadar sürecek.

Ünlü Blockchain şirketi, 8,2 milyon MoneyGram payını satmaya hazırlanıyor

Satılan tüm payların toplam fiyatı, bir pay bölünmesi yahut aksi pay bölünmesi durumunda ayarlanabilir. Aralık ayı başlarında Ripple, 2019’da Dallas merkezli para transferi şirketinde kabaca yüzde 10 paya sahip olduğundan bu yana MoneyGram paylarının bir kısmını birinci kere sattı. 1 Mart’ta Ripple, direkt bir şirketten bir yatırımcıya ihraç edilen pay senedi varantlarını kullanarak 4,8 milyon hisseyi fiyatı 0,01 ABD dolarından satın aldı. 

Ripple, şu anda sahip olduğu 6,9 milyon paya ek olarak, 1,2 milyona kadar ek varantını kullanabilir. MoneyGram, şirket bir SEC davasıyla karşı karşıya olduğu için Şubat ayı sonlarında platformunda ticareti askıya aldı. Fakat ikisi ortasındaki mukavele o vakitler hala yürürlükteydi. İki şirket ortasındaki ortaklık  bu hafta başlarında resmen sona erdi. MoneyGram’ın (MGI) payları, piyasa öncesi süreçlerde yüzde 4 düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance