Dolar, Göstergeler Ve Daha Fazlası: Bitcoin Neden Yakında Sıçrayabilir? - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488016,188
  % -0,13
 • ETHEREUM/TL
  17523.31
  % 0,51
 • RIPPLE/TL
  11.08
  % 8,66
 • BITCOIN CASH/TL
  5506.55,453
  % 1,36
 • LITECOIN/TL
  2029.63
  % 1,76
 • COSMOS/TL
  178.85
  % 4,22
 • CARDANO/TL
  10.31
  % 4,05
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,25

Dolar, Göstergeler ve Daha Fazlası: Bitcoin Neden Yakında Sıçrayabilir?

Dolar, Göstergeler ve Daha Fazlası: Bitcoin Neden Yakında Sıçrayabilir?

Bitcoin, bu ayın başlarında 58.000 $ düzeyinde yeni bir tepe belirledi. Sonrasında ise süratlice düştü.

Gerisi gerisine gelen düşüş istikametli hareketlerden sonra BTC için yeni bir yükseliş odaklı bir farklılık kelam konusu.

Birebir vakitte, kısa vadeli bir sıçrama sonrasında dolar bir sefer daha zayıflıyor. Bu durum Bitcoin’i yeni rekor düzeylere göndermeye yardımcı olacak mı? İşte BTC’nin yakında neden güçlü bir sıçrama görebileceğine dair detaylı bir bakış.

Dolar ve Bitcoin

Bitcoin, 2021’e destansı bir başlangıç ​​yaptı. Kara Perşembe’nin akabinde 2020’de yine yeşeren boğa trendinin güçlü bir devamı oldu. O vakitten beri taraf, yol boyunca yalnızca birkaç düzeltme ile yükseldi.

En son düşüş, BTC’yi %20 geri çekti. Piyasa iştirakçileri kaldıraç oranını ve bağlantılı riski azaltmaya başladıkça, dolarda güçlü bir sıçrama ile çakışıyor. Fakat bir kripto analistine nazaran, dolar zati zayıflığa geri döndü.

Dolar ticareti, piyasa pahası bazında önde gelen kripto para ünitesiyle zıt orantılıdır. Ayrıyeten varlığın temel ticaret çiftinin (BTC/USD) yarısını temsil eder.

Dolar, global rezerv para ünitesidir. Bilhassa pandemi boyunca pahası gerilemiş bir vaziyette. Artan para arzı ile ilgili enflasyon doları zayıflattı. Lakin Bitcoin’e yarar sağladı.

En Güzel Kripto Para Ünitesi Nasıl Bir Geri Dönüş Yapabilir?

Dolardaki sıçrama, kısa vadeli kar alma yahut riskte bir azalma üzere görünüyor. Ayrıyeten geri dönmeye hazır. Bu olursa, kripto para ünitesinin yükseliş trendine er ya da geç geri dönmesi için ek bir katalizör olabilir.

Bitcoin 4 saatlik grafiklerinde yükseliş eğilimi, en azından kısa vadeli bir toparlanmaya işaret ediyor.

Mart ayı, Bitcoin için tarihî olarak en kanlı ay oldu. Lakin büyük alıcılar, Coinbase Pro üzere kurum odaklı platformlardan gelen azalan BTC arzını emmeye devam ediyor.

Bitcoin’de daha derin bir düzeltme, daha fazla kurumun daha düşük fiyatlardan alım yapmasına müsaade verecek.

Dolarda yükseliş eğilimi ve devam eden zayıflık göz önüne alındığında, Bitcoin kısa müddette yükseliş trendine geri dönecek. Bu nedenle bir sıçrama çoktan başlamış olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance