Devasa Rallisinin Akabinde BNB, Üçüncü En Büyük Kripto Para Ünitesi Oldu - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  357057,434
  % 10,85
 • ETHEREUM/TL
  11318.02
  % 16,82
 • RIPPLE/TL
  3.19
  % 6,68
 • BITCOIN CASH/TL
  3616,574
  % 10,48
 • LITECOIN/TL
  1274.57
  % 10,52
 • COSMOS/TL
  134.55
  % 8,37
 • CARDANO/TL
  9.25
  % 3,87
 • TETHER/TL
  7.3
  % -1,92

Devasa Rallisinin Akabinde BNB, Üçüncü En Büyük Kripto Para Ünitesi Oldu

Devasa Rallisinin Akabinde BNB, Üçüncü En Büyük Kripto Para Ünitesi Oldu

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance tarafından çıkarılan bir kripto para ünitesi olan Binance Coin (BNB), tarihte birinci kere piyasa pahası açısından en büyük üçüncü kripto para olarak tarihi bir dönüm noktasına ulaştı.

Kripto izleme kaynağı CoinGecko’dan alınan datalara nazaran, BNB’nin piyasa kıymeti, en büyük stablecoin Tether’ı (USDT) yaklaşık 5 milyar dolar geride bıraktı. Paha, yazım sırasında 38 milyar dolar düzeyinde duruyor.

Binance Coin, son 24 saatte %42’lik bir artış ile 267 dolardan süreç görüyor. Son yedi günde ise %116’lık bir artış sergiledi.

BNB, piyasa kıymetindeki itici büyümenin yanı sıra, günlük süreç hacimlerinde de büyük bir artışla karşılaştı. Binance Coin’in ortalama günlük süreç hacmi, dün yalnızca 9 milyar dolar iken bugün, tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 14 milyar dolara ulaştı.

Binance Coin’in piyasa kıymetine nazaran birinci üç coin’den biri olması, büyük bir yükselişin akabinde geldi. Coinrot.com tarafından daha evvel de bildirildiği üzere BNB dün, büyük bir artış kaydetti. XRP’den daha uygun performans gösterdi; Polkadot (DOT) ve Cardano (ADA)’nun akabinde dördüncü en büyük kripto para ünitesi olmuştu.

BNB’nin yükselişi, Binance Smart Chain tabanlı merkezi olmayan bir borsa olan PancakeSwap’in muvaffakiyetinin ortasında geliyor. Merkezi olmayan finans platformu, son haftalarda parabolik bir büyüme gördü. Uniswap’i dün, süreç hacmine nazaran en büyük merkezi olmayan borsa olarak geride bıraktı. CoinGecko’ya nazaran, PancakeSwap’in ortalama günlük süreç hacmi 1.2 milyar dolardan 1.6 milyar dolara yükseldi.

Changpeng Zhao, BNB amacını açıkladı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, BNB’nin yalnızca fiat para açısından değil, tıpkı vakitte dünyanın en büyük kripto para ünitesi Bitcoin (BTC) ile ilgili olarak da tüm vakitlerin en yüksek düzeylerini belirlediğini belirtti. Zhao, “BNB 0.0001 BTC’ye denk geliyorken, son 3 buçuk yılda BTC’ye karşı 480 kat büyüdük,” dedi. BNB’nin BTC’ye karşı performansının yükselmesinin, Binance’in ana gayesi olduğunu söyledi:

“BTC’den biraz daha süratli büyümek her vakit maksadımız olmuştur. Üstesinden gelmek değil, fakat o kadar çok uğraş sarf ederek biraz daha süratli büyüdüğünü görmek istiyoruz. Aksi takdirde, yalnızca BTC satın alıp hiç çalışmayız.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance