Dev Bankanın Altın Analisti Açıkladı: Altın Fiyatları Bu Düzeyleri Görecek! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488648,648
  % 0,11
 • ETHEREUM/TL
  17546.99
  % 0,83
 • RIPPLE/TL
  11.13
  % 8,84
 • BITCOIN CASH/TL
  5529.72,732
  % 1,66
 • LITECOIN/TL
  2041.98
  % 1,21
 • COSMOS/TL
  179.04
  % 4,28
 • CARDANO/TL
  10.35
  % 4,55
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,25

Dev Bankanın Altın Analisti Açıkladı: Altın Fiyatları Bu Düzeyleri Görecek!

Dev Bankanın Altın Analisti Açıkladı: Altın Fiyatları Bu Düzeyleri Görecek!

Altın fiyatları karma ticaret seanslarından geçiyor. Kimi analistlere nazaran, tahvil getirileri bir yılın en yüksek düzeyinde işlem görürken, piyasa dikkati Merkez Bankası Lideri Jerome Powell’ın Kongre öncesi altı aylık para siyaseti güncellemesine odaklanıyor.

Credit Suisse analisti, altın fiyatları için izlenecek kilit noktaları açıkladı

Credit Suisse’de değerli metal analisti olan Fahad Tariq, altın’ın Jerome Powell’ın iktisat ve faiz oranlarına bakış açısına karşı hassas olacağını söyledi. Fahad Tariq, tahvil getirilerindeki artışın, piyasanın 2023 ortalarında bir oran artışıyla fiyatlanabileceğini gösterdiğini kelamlarına ekledi.

Bununla birlikte altın analisti, Jerome Powell yükselen tahvil getirilerini sınırlamak için bir getiri eğrisi denetim programı uygulama potansiyeli hakkında konuşursa, altın’ın bir artış sağlayabileceğini de kelamlarına ekledi. Credit Suisse analisti bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Genel olarak, gerçek faiz ortamı ve FED duruşu altın fiyatlarını desteklemeye devam ediyor. Fakat izlenecek kilit nokta, getirilerin artmaya devam etmesi ve doğal ki ABD FED’in güvercin tavrını değiştirmesi. Bunun mümkün olmadığını düşünüyoruz.

Fahad Tariq: Altın ONS başına 2.200 dolara kadar yükselebilir

Fahad Tariq, altın piyasasının 2021 yılının sonuna kadar yükseliş eğilimini sürdürmesini ve fiyatların ONS başına 2.200 dolara kadar yükselmesini beklediğini kelamlarına ekledi. Altın fiyatları, geçen hafta görülen yedi ayın en düşük düzeyinden sıçrayıp ONS’u 1.800 doların üzerine taşıdı.

Fiyatlar bu düzeyleri tutmaya devam ederken yorumlar gelmeye başladı. Nisan ayı altın vadeli süreçleri son olarak ONS başına 1.806,70 dolardan süreç gördü ve bugün bu durum nispeten değişmedi. Coinrot.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın iddiası için “Altın Savaşı Kazandı!” Diyen Altın Analistinden Sevindiren Tahminler” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance