Dev Bankadan Rekor Altın İddiası: Aralık’a Kadar Bu Düzeyleri Göreceğiz! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  496487,710
  % -2,16
 • ETHEREUM/TL
  19681.58
  % -2,85
 • RIPPLE/TL
  12.54
  % -11,80
 • BITCOIN CASH/TL
  9202.06,161
  % 31,21
 • LITECOIN/TL
  2511.7
  % 8,84
 • COSMOS/TL
  206.59
  % -8,37
 • CARDANO/TL
  11.41
  % -4,16
 • TETHER/TL
  8.06
  % 0,18

Dev Bankadan Rekor Altın İddiası: Aralık’a Kadar Bu Düzeyleri Göreceğiz!

Dev Bankadan Rekor Altın İddiası: Aralık’a Kadar Bu Düzeyleri Göreceğiz!

Pay senedi ve kripto patlaması bu yıl şimdiye kadar altın’ı geride bıraktı. Lakin Australia and New Zealand Banking Group (ANZ)’a nazaran, bir katalizör işleri aksine çevirebilir ve altın fiyatları bu yıl 2.100 dolara kadar çıkabilir. İşte rekor altın tahmini…

ANZ: Altın’ı rekor düzeylere yükseltebilecek bir katalizör var!

Altın fiyatları, yükselen Hazine getirilerinin ortasında ivme kazanmaya çalışırken altın bu hafta ONS başına 1.800 doların altına düştü. Altın, son 30 günde %3,5 ve son altı ayda %7,5 düştü. Yazım sırasında, Nisan Comex altın vadeli işlemleri gün içinde düşüş trendinde süreç görüyor.

Bu zayıf performansa karşın Australia and New Zealand Banking Group (ANZ), altın’ı rekor düzeylere yükseltebilecek makul bir katalizöre atıfta bulunarak altın kestirimi konusunda müspet kalıyor.  ANZ’nin kıdemli emtia stratejisti Daniel Hynes hususa yönelik şunları söylüyor:

Fiyatlarda öteki bir yükselişin gerçek kışkırtıcısı enflasyonla ilgili beklenti olacak ve muhakkak bu son vakitlerde akıllara gelen bir şey. Güç fiyatlarının yükseldiğini görmeye başlıyoruz. Navlun konteyner fiyatları ve nakliye maliyetleri de hayli güçlü bir formda artıyor. Son vakitlerde Çin’de ÜFE’nin toparlandığını gördük. Daha yüksek fiyatların global tedarik zincirinde kendini göstermeye başlayacağına dair kimi tasalar var. Global iktisat gelişiyor.

Daniel Hynes’dan altın kestirimi: Altın fiyatları için maksadımız 2.100 dolar

Şu anda piyasaların enflasyon kaygılarına gereğince dikkat etmediğini belirten Daniel Hynes, bunun orta vadede değişebileceğine dikkat çekiyor. İşte Daniel Hynes’dan altın iddiası:

Enflasyon kıssası art planda köpürüyor, fakat yatırımcılar buna yakında daha fazla odaklanmaya başlayacak. Orta vadede yatırımcı talebine sağlam bir dayanak sağlayacak enflasyon beklentileri artıyor. Bu altın dalına yarar sağlamaya devam edecek. Federal Rezerv enflasyonu bir tasa olarak görmediğini ve yükselmesine müsaade vermeye istekli olduğunu tekraren yineledi. Bu, uzun vadede altın fiyatları için avantajlı bir senaryo oluşturur. FED, işlerin aşıldığını görmeyi tercih edeceklerini söyledi. Bu, devam eden reflasyon ticaretinin gerçekleşmesi için bol ölçüde alan sağlayacak. Enflasyon faktörünün yanı sıra, düşük faiz oranlarının yanı sıra daha fazla nakdî ve mali teşvik, bu yıl altın fiyatlarını yüksek tutacak. Altın için yıl sonu fiyat gayemiz 2.100 dolardır.

Ünlü altın stratejist: Bu gelişmeler, altın üzerinde baskı oluşturdu

Ünlü altın stratejist, şimdiye kadar, aşının piyasaya sürülmesiyle ilgili optimistlik, ekonomik düzgünleşme ve kripto rekabeti de dahil olmak üzere çeşitli sıkıntıların altın üzerinde baskı oluşturduğunu vurguluyor. Daniel Hynes mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Son vakitlerde ABD dolarının gücü mutlaka değerli bir rüzgar oldu. ABD Hazine piyasasında da yükselen getiriler… Ayrıyeten canlı pay senedi piyasaları… Ve artık kripto para ünitelerini görmezden gelemezsiniz. Kriptolar daha fazla kurumsal fonu etkilemeye başlıyor. Boşluğa bakın. Bu muhtemelen altın’ın cazipliğini de etkiliyor. Altın’ın önündeki en değerli kısa vadeli mani 10 yıllık Hazine getirilerindeki artış oldu. Bu, işlerin daha düzgün hale geldiğinin bir işareti. Global olarak ekonomik toparlanmanın iniş çıkışları oldu, fakat aşının piyasaya sürülmesi, ABD’de daha fazla teşvik tedbirleri bu toparlanmanın bir kısmını artırdı, hızlandırdı… Bu muhakkak tahvil piyasasını etkiledi. Daha fazla ekonomik zayıflığın riskleri azaldı ve altın’ın genişlediği bu inançlı liman cazibesi katiyetle destekleyici olmadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance