DeFi Projesi Yearn Finance, Cover Protocol Ile İlişiğini Kesiyor: COVER Sert Düştü - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  496808,401
  % -2,03
 • ETHEREUM/TL
  19614.2
  % -2,96
 • RIPPLE/TL
  12.8
  % -9,12
 • BITCOIN CASH/TL
  9117.11,461
  % 31,47
 • LITECOIN/TL
  2515.37
  % 9,35
 • COSMOS/TL
  206.41
  % -7,05
 • CARDANO/TL
  11.43
  % -3,62
 • TETHER/TL
  8.06
  % 0,27

DeFi Projesi Yearn Finance, Cover Protocol ile İlişiğini Kesiyor: COVER Sert Düştü

DeFi Projesi Yearn Finance, Cover Protocol ile İlişiğini Kesiyor: COVER Sert Düştü

Bugün yapılan bir duyuruya nazaran Yearn Finance ve Cover Protocol yollarını ayırıyor.

Yearn Finance, ikisi ortasındaki birleşme sürecinin sona erdiğini duyurdu ve esasen Cover müdafaası almış olan yVault mevduat sahiplerinin bundan etkilenmeyeceğini açıkladı.

Üstte belirtilen birleşme, birinci olarak Kasım 2020’de duyuruldu ve Cover, Yearn eser paketi için kapsama sağlayıcısı olmayı amaçlıyordu. İki protokoldeki geliştiriciler, başlangıçtan beri birlikte çalışıyorlardı. O sırada Yearn Finance, iki taraf için de iş birliğinin doğal bir halde gerçekleştiğini bildirmişti.

Yearn Finance, Cover hack’inin akabinde bu kararı vermiş olabilir

Birçoğu bu birleşimin sinerjisinin hem protokollerin hem de DeFi ekosisteminin kullanıcıları için faydalı olacağını kestirim ederken Cover’ın hacklenmesi, bu olumlu kanılara bir son verdi.

Coinrot.com olarak bildirdiğimiz üzere Cover Protocol, 28 Aralık’ta akına uğradı ve sonsuz bir coin basımı, COVER token’ının fiyatının kıymetli ölçüde düşmesine neden oldu. Daha sonra Grap.Finance isimli “beyaz şapkalı” bir bilgisayar korsanı, hack’in sorumluluğunu üstlendi ve o sırada 3 milyon doları aşan tüm çalınan fonları iade etti.

Fakat olaydan sonra birçok kullanıcı Cover Protocol’e olan inancını kaybetti. Yearn Finance de protokole yönelik inancını kaybetmiş görünüyor. Proje, iş birliğinin sonlanmasının arkasında ne olduğunu açıkça belirtmezken Yearn’ün kurucusu Andre Cronje, Twitter’da aşağıdaki açıklamaları yaptı:

“Şahsen, bunu görmek çok üzücü. Cover grubuna büyük hürmetim, inancım ve inancım vardı. Dersimi aldım. Onlara bir daha güvenmeyeceğim.”

Duyurunun akabinde COVER, sert bir düşüş yaşadı. Yazım sırasında %38’lik bir düşüş ile 572 dolardan süreç görüyor. Sabah saatlerinde 800 ve 900 dolar aralığında süreç görüyordu.

Bu sırada birtakım kullanıcılar Yearn Finance’in bu kararını desteklediğini bildirdi. Birçok kullanıcı, Cover hack’inden ziyan görmüştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance