DeFi Hack’leri Devam Ediyor: Bu DeFi Platformuna 3.8 Milyon Dolarlık Saldırı! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  401412,165
  % -11,03
 • ETHEREUM/TL
  17883.75
  % -13,04
 • RIPPLE/TL
  8.69
  % -20,63
 • BITCOIN CASH/TL
  6281.76,652
  % -17,84
 • LITECOIN/TL
  1844.93
  % -16,42
 • COSMOS/TL
  144.35
  % -13,05
 • CARDANO/TL
  8.47
  % -16,36
 • TETHER/TL
  8.34
  % 0,41

DeFi Hack’leri Devam Ediyor: Bu DeFi Platformuna 3.8 Milyon Dolarlık Saldırı!

DeFi Hack’leri Devam Ediyor: Bu DeFi Platformuna 3.8 Milyon Dolarlık Saldırı!

Merkezi olmayan borsa ve likidite sağlayıcısı DODO DEX’e ilişkin birkaç V2 Crowdpool, yeni bir DeFi saldırısına maruz kaldı.

DeFi projelerindeki hackler ve istismarlar devam ediyor ve en son kurban, merkezi olmayan borsa platformu – DODO. Atak, birkaç V2 Crowdpool’u maksat aldı ve çalınan ölçü 3.8 milyon dolara kadar çıkabilir.

DODO, hacker’lar tarafından mağdur edildi

Merkezi olmayan finans kesimi, makûs niyetli akınlara ve ziyanlı istismarlara pek yabancı değil. Merkezi olmayan borsa ve likidite sağlayıcısı DODO, artan sayıda kurban ortasına katılan en son şirket oldu. Birinci şikayetler, Twitter’da ortaya çıktığında proje, fonları kurtarmak için güvenlik ortaklarıyla birlikte çalışacağına kelam verirken, havuz oluşturma portalını ihtiyati önlem olarak “geçici olarak devre dışı bıraktığını” söyledi.

Kısa bir müddet sonra DODO grubu, akının 8 Mart’ta ifşa edilmeyen bilgisayar korsanlarının V2 Crowdpool’u istismar etmesiyle gerçekleştiğini açıkladı. Bu havuzların ortasında WSZO, WCRES, ETHA ve FUSI bulunuyor. DODO, AC havuzundaki fonları kurtarmayı başardı. Kalan tüm havuzlar inançtaydı.

DODO’nun hücuma yönelik açıklamaları

8 Mart’ta birkaç DODO V2 Crowdpool’una saldırıldı. Akından WSZO, WCRES, ETHA ve FUSI havuzları etkilenirken, AC havuz fonları büsbütün kurtarıldı. Tüm V1 havuzları ve Crowdpool olmayan tüm V2 havuzları dahil olmak üzere öbür tüm havuzlardaki fonlar inançlıdır.

Gönderide, saldırganlardan birinin projeyle aslında bağlantı kurduğu ve “DODO havuzlarından çıkarılan fonları geri göndermeyi teklif ettiği” yazıyor. DODO, V2 Crowdpool’un bilgisayar korsanlarının hedeflemesine müsaade veren bir bug’ı olduğunu söyledi.

DeFi token’ı DODO, çok az kıymet kaybetti

Çoklukla DeFi hack’lerinde altcoin kıymeti apansız bedel kaybına uğrar. Örneğin PAID coin dakikalar içerisinde %80’den fazla düşmüştü.

Lakin DODO, şimdiye kadar ziyan görmüş bir halde durmuyor. Binance Launchpool’un bir modülü olarak gündeme gelen DODO, hücum haberlerinin çıktığı sırada 4,3 dolardan süreç görüyordu. Akabinde bedeli 4 dolara kadar indi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance