Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Blockchain Vurgusu - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  455325,737
  % -0,34
 • ETHEREUM/TL
  21670
  % 8,76
 • RIPPLE/TL
  11.55
  % 2,46
 • BITCOIN CASH/TL
  8024.46,338
  % 1,65
 • LITECOIN/TL
  2356.14
  % 6,10
 • COSMOS/TL
  176.27
  % 2,58
 • CARDANO/TL
  10.48
  % 1,87
 • TETHER/TL
  8.33
  % 1,58

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Blockchain Vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Blockchain Vurgusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, D-8 Teşkilatı 10. Tepe Toplantısı’na Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden canlı ilişkiyle iştirak sağladı. Burada değerli açıklamalarda bulunan Erdoğan, blockchain konusuna da vurgu yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Erdoğan konuşmasında “Dönüştürücü Bir Dünya İçin İş Birliği: Gençliğin ve Teknolojinin Gücünden Faydalanmak” temasıyla toplandıklarını söyleyerek, şu sözleri kullandı:

“1,1 milyarı aşkın çoğunluğu gençlerden müteşekkil D-8 nüfusu, en kıymetli zenginliğimizdir. Güçlü ve tesirli olmanın yolu âlâ eğitim almış gençlere sahip olmaktan geçer. Bu bağlamda, BM Genel Sekreteri Sayın Guterres’in, 2030 BM Gençlik Stratejisi’ni destekliyoruz. Bu stratejide belirlenen gayelere öncülük etmeye yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İstanbul’da mesken sahipliği yapmayı dilek ettiğimiz BM Gençlik Merkezi Projesi tamamlandığında bu merkez, teşkilatımızın değerli gençlerinin bir ortaya gelecekleri yeni bir platformu teşkil edecektir.”

Kritik Ehemmiyet Vurgusu

Erdoğan, günümüz iktisadının rekabetçi yapısında öne çıkabilmek için yüksek teknoloji ve inovasyonun anahtar pozisyonda olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Güçlü ve sürdürülebilir büyüme oranlarının yakalanabilmesi için yüksek teknolojiye dayalı, katma pahası yüksek üretime yük vermek mecburiyetindeyiz. Bu çerçevede, ülkelerimizin en itibarlı üniversitelerinin dahil olduğu ‘D-8 Araştırma ve İnovasyon Öncüleri Ağı’ teşebbüsünü memnuniyetle karşılıyoruz. Yenilenebilir güç, yapay zeka, robotik, objelerin interneti, büyük bilgi, blok zincir ve nanoteknoloji üzere yenilikçi alanlarda, üniversitelerimiz ve araştırma kurumlarımız ortasında bilgi paylaşımını mümkün kılan bu ağ, ülkelerimizin hak ettiği yere ulaşması bakımından kritik ehemmiyettedir.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance