Çok Sayıda Kestirimi Tutan Analist, Altın Varsayımlarını Açıkladı! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  496974,188
  % -2,04
 • ETHEREUM/TL
  19638.59
  % -3,23
 • RIPPLE/TL
  12.95
  % -8,24
 • BITCOIN CASH/TL
  9324.11,390
  % 34,01
 • LITECOIN/TL
  2520.51
  % 9,10
 • COSMOS/TL
  208.03
  % -4,69
 • CARDANO/TL
  11.42
  % -3,30
 • TETHER/TL
  8.06
  % 0,27

Çok Sayıda Kestirimi Tutan Analist, Altın Varsayımlarını Açıkladı!

Çok Sayıda Kestirimi Tutan Analist, Altın Varsayımlarını Açıkladı!

Altın piyasası, fiyatların kısa müddet evvel yükselmesi nedeniyle yatırımcıların ilgisini çekiyor. Lakin bir analist, yatırımcıları piyasanın biraz istikrarsız göründüğü ve altın piyasasında istikrara odaklanmak gerektiği konusunda uyarıyor. Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia analisti Mike McGlone, altın varsayımlarını açıklıyor.

Bloomberg Intelligence analisti: Pahalı metallere talep artabilir

Global iktisat önemli bir arz sıkışıklığı ve artan taleple karşı karşıya kaldığından, ana metal değerli bir arz/talep dengesizliği yaşıyor. Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia analisti Mike McGlone, mevzuya yönelik şunları söylüyor:

Süratle gelişen teknoloji ve daha pak güç dünyasında metaller tüketici fiyat endeksinden daha yeterli performans göstermeye devam etmelidir. Fosil yakıtlar yerini teknolojiye bırakıyor, bu da metallere olan talep manasına geliyor. Mart ayı yüksek kaliteli bakır vadeli süreçleri şu anda pound başına 4 doların üzerinde süreç görüyor ve 10 yılın en yüksek düzeyine yakın. 

Mike McGlone: Altın fiyatı güçlü bir takviye buldu

Mike McGlone’a nazaran, bedelli metal geçen hafta yedi ayın en düşük düzeyine düştükten sonra güçlü bir dayanak buldu. Mike McGlone, bahse yönelik şunları söylüyor:

Bizim görüşümüze nazaran, 2021 performans puan kartımızın en üstündeki bakır, alt kısımdaki altın karşısında bir miktar geri dönüş riskini artırıyor. Pay senedi piyasasındaki rallinin biraz olağanlaşması, altın’ın etrafındaki güzel dayanaktan kurtulmasının başlıca potansiyel itici gücüdür. 1.760 dolar… Altın ve gümüş, artan borç/GSYİH oranları ve niceliksel genişleme düzeyleri aracılığıyla sağlam bir temel yoluyla yararlarını arttırıyor.

Usta analist: Altın boğa piyasasının daha sağlam olduğunu görüyoruz

Mike McGlone, altın fiyatlarını yönlendiren kritik unsurun tahvil getirileri olduğunu söyledi. ABD 10 yıllık tahvillerinin getirileri şu anda %1.4’ün üzerinde bir yılın en yüksek düzeyinde süreç görüyor. Mike McGlone, %1.5’in kritik bir direnç düzeyini temsil ettiğini ve altın piyasası için bunun güzel bir test olacağını söyledi. Mike McGlone, hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın boğa piyasasının, bakır için birincil dayanak olan talebe dayalı, virüs sonrası güzelleşme için yaptığımız iyimserlikten çok, gibisi görülmemiş global borç-GSYİH ve niceliksel genişlemenin gerisinde daha sağlam olduğunu görüyoruz.

İşte Bloomberg analisti Mike McGlone’nun başarılı kestirimleri

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in 2020’nin başlarında 10.000 doları göreceğini belirtti ve hakikat bildi. Mike McGlone, geçtiğimiz aylarda Bitcoin fiyatı 9 bin dolar düzeyindeyken 12 bin doların muştusunu verdi ve analist bunu da bildi. Bunlar dışında analistin öteki başarılı öngörüleri de mevcut. Ocak ayı başlarında analist, BTC’nin 2021’de 50.000 doları göreceğini söyledi ve bu düzey Şubat ayının ortalarında görüldü. Usta analist bu iddiasında de başarılı oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance