• BITCOIN
  244295,601
  % 1,37
 • ETHEREUM
  10296.57
  % 4,24
 • RIPPLE
  2.02
  % -0,12
 • BITCOIN CASH
  3292.23,319
  % 1,17
 • LITECOIN
  1043.29
  % 0,33
 • COSMOS
  60.15
  % -4,55
 • CARDANO
  2.59
  % -3,08
 • TETHER
  7.41
  % -0,18

Coingecko Sektörün Lideri Olma Yolunda

Coingecko Sektörün Lideri Olma Yolunda

CoinMarketCap’in yakın zamanda Binance tarafından satın alındığını duyurmuştuk. Resmi olarak artık CoinMarketCap Binance Borsasına bağlı. Durum böyle olunca kullanıcılar bu olaya tepki gösterdi, çünkü bu anlaşma tarafsızlığı ihlal edecek. Binance, CoinMarketCap üzerinden kendine trafik çekecek. İşte bu ve benzer düşünceler önde gelen kripto para veri sağlayıcısı Coingecko sitesini öne çıkarıyor.

Kripto para kullanıcılarına göre Coingecko sektörün tek lideri olacak. Kripto para veri sağlayıcısı olarak hizmet veren Coingecko hiç bir zaman tarafsızlığı bozmadı ve aynı çizgide çalışmalarını sürdürüyor. CoinMarketCap artık çizgisinden saptı ve Hive Coin hakkında sağladığı veri kullanıcıların gözünden kaçmadı, Hive Coin hacim bakımından ilk otuz içinde yer almasına rağmen CoinMarketCap üzerinde 200. sırada gösterildi, gelen tepkiler üzerine bu düzeltildi. Böylece anlaşma sonrası CoinMarketCap ilk defa bir kuruluşa karşı taraflı davranmış oldu. Kullanıcılar bunun devamının geleceğini düşünüyor.

Coingecko CEO’su Bobby Ong “400 milyon dolar çok büyük bir miktar. Bu anlaşmadan sonra CoinMarketCap’in tarafsız ve bağımsız kalmasının zor olacağını düşünüyorum. Bu yüzden CoinGecko şu anda piyasadaki en büyük bağımsız veri platformu.” diye açıklamada bulundu.

Coingecko Nedir?

Coingecko kripto para veri sağlayıcısı olarak hizmet veren bir kuruluş olarak karşımıza çıkıyor. Coingecko üzerinden çeşitli veri ve haberlere ulaşabilirsiniz. Coingecko bağımsız ve tarafsız bir oluşum bu yüzden benzer veri sağlayıcılarına göre daha güvenli bir kullanım imkanı sunuyor. Site üzerinde hazırlanan veriler manipülasyon yapılmaksızın kullanıcıların erişimine imkan sağlıyor.

Görseler tıkayıp Coingekco’ya ulaşabilirsiniz.

Coingecko üzerinden Kripto paraların işlem hacmine, hangi borsada işlem gördüğüne, toplam arzına ve diğer tüm özelliklerine ulaşabilirsiniz. Bunun yanında Kripto para borsaları hakkında verilere de ulaşabilirsiniz, hangi borsada hangi Kripto para çiftleri olduğunu görebilirsiniz.

Coingecko üzerinden günlük en çok değer kazanan ve kaybeden Kripto paraları görebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak haber kategorisi üzerinden haberlere ulaşabilirsiniz. Coingecko oluşumu için en önemli ve benzersiz özelliklerinden biriside güven skoru özelliği, bu özellik veri sağlayıcıları içinde bir ilk ve benzersiz bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor.

Görsele tıklayıp Coingekco Güven Puanı Sayfasına Ulaşabilirsiniz.

Coingecko üzerinden Güven Skoru 2.0 ile en güvenilir Kripto para borsalarını görebilirsiniz, bu güven skoru borsanın gösterdiği işlem hacminin ne kadar güvenilir olduğunu, bir saldırıya karşı ne kadar güvenli olduğu gibi özelliklere göre sıralama yapıyor. Bu hizmetin verilme sebebi ise tamamen kullanıcıların güvenli işlem yapmasına olanak sağlamak ve her hangi bir olumsuzlukla karşılaşmasının önüne geçmek.

Bununla birlikte Coingecko Türkçe dil desteği ile birlikte aslında Türk kullanıcılara ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Türk kullanıcılar Coingecko ekibi için oldukça önem taşıyor. Coingecko CEO’su Bobby Ong ile yaptığımız konuşmada Türk kullanıcıların kripto para ekosisteminde önemli etkilere sahip olduğunu ve sık sık Türkiye ziyaretinde bulunduğunu, ayrıca Coronavirüs pandemisi sonrası tekrar Türkiye’ye geleceğini dile getirdi.