• BITCOIN
  234035,508
  % -9,06
 • ETHEREUM
  8624.9
  % -11,24
 • RIPPLE
  1.98
  % -10,33
 • BITCOIN CASH
  3104.97,493
  % -12,87
 • LITECOIN
  1007.07
  % -5,25
 • COSMOS
  56.01
  % -11,12
 • CARDANO
  2.39
  % -11,47
 • TETHER
  7.38
  % -0,39

Coin Airdrop Nedir? Ücretsiz Kripto para kazanmak

Coin Airdrop Nedir? Ücretsiz Kripto para kazanmak

Coin Airdrop Nedir? Bu günkü yazımızda bu soruyu cevap vermeye çalışacağız. Airdrop, kelime manası olarak havadan yardım anlamına gelmektedir. Tabi bu kavram Kripto para ile bir araya gelince biraz değişiyor ve bedava coin/token şeklini alıyor. Yani her hangi bir ücret ödemeden Kripto para kazanmaya airdrop deniliyor. Tabi burada birçok kişi bir tereddüt içine girebiliyor ki bir nebzede haklılar aslında. Şöyle bir düşününce kim neden bedavadan para dağıtsın değil mi?

Aslında Coin Airdrop’ta bedavadan para dağıtmak söz konusu değil. Çünkü burada firma veya kişi reklamını yapmak için ajanslara reklam ücreti ödemek yerine doğrudan hedef kitle olan kullanıcılara ödeme yapıyor. Yapılan bu ödeme ise ya piyasada işlem gören bir kripto para ile yada yeni piyasaya girecek olan bir kripto para ile oluyor. Önemli bir husus olarak ise bazı durumlarda Kripto para borsaları fiat para (Dolar, Euro, Sterlin vs.) birimleriyle ödül verebilir. Yani buradan Coin Airdrop için yeni bir reklam stratejisi demek mümkün anlamı çıkmaktadır.

İlgili Yazı: Ripple (XRP) Airdrop: Spark Token Airdrop Nedir? Nasıl Katılınır?

Coin Airdrop nedir sorusuna verilebilecek cevaplar bu şekilde görünüyor. Airdrop için dikkat edilmesi gereken noktalardan bahsetmek gerekirse öncelikle her airdrop gerçek olmayabilir. Bazı durumlarda fırsatçı kişiler airdrop düzenleme kılıfı altında insanları dolandırmaya çalışabilmektedir. Bu dolandırıcılık yönetiminde dolandırıcılar sizden her hangi bir cüzdana kripto para göndermenizi isteyebilirler, bu gibi durumlarda proje hakkında araştırma yapmak iyi olabilir. Airdrop’ta farklı bir dolandırıcılık yönetimi ise sadece Sosyal medya hesaplarına abone kazanmak için yapılan sahtekarlar olabilir.

Tüm bunlarla birlikte Coin Airdrop sayesinde ve özellikle referans sistemiyle binlerce dolar kazanmak mümkün. Bazı durumlarda Kripto para projeleri veya Borsalar referans kodu ile üye olan kişi başına ödül veriyor, bu ödül miktarı değişmekle birlikte 10 dolara kadar çıkabiliyor. Böyle bir durumda ne kadar kişi sizin referans kodunuzu kullanıp üye olur ve görevleri yaparsa sizde aynı oranda kişi başına ödül kazanabilirsiniz. Airdrop dağıtım şartları ise değişiklik göstermektedir. Bazı projeler elinizde tuttuğunuz Kripto paraya göre yeni çıkan bir Kripto parayı verirken bazı projeler siteye üye olan kişilere Kripto para ödülü verebiliyor. Airdrop görevleri hakkında daha detaylı bilgi için Coin Airdrop düzenleyen kuruluşların açıklama metnine bakabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız Twitter ve Telegram Üzerinden Bizleri Takip Edebilirsiniz.