Citi’den Dikkat Çeken Bitcoin (BTC) Tahlili: “Kritik Bir Eşikte” - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  450642,140
  % -1,04
 • ETHEREUM/TL
  21338
  % 7,74
 • RIPPLE/TL
  11.26
  % 0,06
 • BITCOIN CASH/TL
  7845.98,136
  % -0,04
 • LITECOIN/TL
  2306.45
  % 3,78
 • COSMOS/TL
  172.45
  % 0,07
 • CARDANO/TL
  10.33
  % 0,62
 • TETHER/TL
  8.33
  % 1,58

Citi’den Dikkat Çeken Bitcoin (BTC) Tahlili: “Kritik Bir Eşikte”

Citi’den Dikkat Çeken Bitcoin (BTC) Tahlili: “Kritik Bir Eşikte”

Amerikan yatırım bankası Citigroup’un tahliline nazaran, dünyanın en büyük kripto para ünitesi Bitcoin (BTC), tarihinin belirleyici bir anında.

Citi analistlerinin bildirdiğine nazaran Bitcoin şu anda milletlerarası ticaret için tercih edilen para ünitesi haline gelme yahut “spekülatif bir patlama” ile karşı karşıya kalma konusunda bir “kırılma noktasında.”

Pazartesi günü yayınlanmış olan bir Reuters raporuna nazaran Citi analistleri Bitcoin’in ana akım haline gelme eşiğinde olduğuna eminler. Rapora nazaran, Bitcoin’in muazzam potansiyeli Tesla ve Mastercard üzere şirketler tarafından gerçekleştirilen son büyük Bitcoin atakları tarafından beslendi.

Citi analistleri, şu tabirleri kullandı:

“Bitcoin’in ilerlemesinin önünde duran bir dizi risk ve mani var. Lakin bu potansiyel manileri fırsatlara karşı tartmak, Bitcoin’in kritik bir eşikte olduğu sonucuna götürür.”

Citi analistleri ayrıyeten, Bitcoin’in ana akım olarak benimsenmesine, merkez bankası dijital para üniteleri ve fiat’a sabitlenmiş stablecoin’ler üzere dijital para gelişmelerinin yardımcı olabileceğini sav etti.

Citi analistlerinin yorumu, kripto para piyasasında büyük bir düzeltmenin ortasında geldi. Bitcoin, Şubat ayının başlarında tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 58.000 doların üzerine çıktıktan sonra dün, 44.000 doların altına düştü. Lakin dün akşam toparlanmaya başladı. Öncü kripto para ünitesi, datalara nazaran yazım sırasında, 47.732 dolar civarından süreç görüyor. Bu durum, son 24 saat içerisinde %6.8’lik bir artış olduğuna işaret ediyor.

Bitcoin ve düzenleyici telaşları

Kimi uzmanlara nazaran global düzenleme, Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesinin önündeki en büyük mahzurlardan biri olabilir. Bridgewater yatırım araştırması yöneticisi Rebecca Patterson, 24 Şubat’ta Bitcoin etrafındaki düzenleyici katılığın; kripto para ünitesinin yüksek volatilite ve düşük likidite ile bağlantılı en büyük meselelerinden kimilerini çözeceğini söyledi.

Patterson’ın en büyük sıkıntıları çözeceğini sav ettiği düzenleyici katılık arayışı, dünyada devam ettiği üzere Türkiye’de de devam ediyor. Coinrot.com olarak bildirdiğimiz üzere bugün, Hazine ve Maliye Bakanlığı, “Kripto paralarla ilgili dünya genelinde oluşan dertleri biz de paylaşıyoruz,” sözlerini kullanmıştı.

twitter retweet satın al

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance