• BITCOIN
  262004,460
  % -6,81
 • ETHEREUM
  9074.78
  % -0,41
 • RIPPLE
  2.06
  % -5,56
 • BITCOIN CASH
  3564.5,543
  % -5,09
 • LITECOIN
  1060.62
  % -4,75
 • COSMOS
  64.72
  % -0,48
 • CARDANO
  2.75
  % 5,79
 • TETHER
  7.48
  % 0,13

Chromia Token Nedir CHR Nereden Alınır

Chromia Token Nedir CHR Nereden Alınır

Chromia, merkezsizlik ilkesi çerçevesinde DApp için mevcut platformların eksiklik kalan noktalarına cevap mahiyetinde oluşturulan ve mevcut olan ölçeklendirmenin ilerisine geçmek için yeni ve farklı bir DApp neslini oluşturmak üzere tasarlanmış bir blockchain platformudur. Chromia (Chromia Token yine bu oluşumun bir parçası olarak karşımıza çıkıyor) blockchain oluşumu yanında ilişkisel bir veritabanı hizmeti de sunuyor. Bu DApp’lerin oyun, uygulama ve proje boyutuna bakılmaksızın tüm geliştiricilerinin aşina olacağı şekilde hizmetlerine sunuluyor. Chromia sistemindeki Dapp’ler geliştiriciler için yüksek seviyede esneklik ve kontrol sağlıyor.

Chromia (CHR) Ana Özellikleri

İlişkisel bir model: Blockchain verileri ve uygulama durumu ilişkisel bir veritabanında saklanır. Bu modelin esneklik, çok yönlülük ve tutarlılık açısından sınıfının en iyisi olduğu düşünülmektedir.

İlişkisel bir programlama dili: Chromapolis dapp arka uçları, ilişkisel modelle derinden bütünleşmiş özel bir dilde yazılır. Bu model programcı üretkenliğini artırır ve uygulama tutarlılığını sağlar.

Yatay ölçeklendirme: Her dappın kendi blok zinciri vardır. Her blok zinciri bir düğüm alt kümesi tarafından çalıştırıldığı için, düğüm sayısını artırarak toplam verimi arttırmak mümkündür.

Zengin dizin oluşturma ve sorgulama: Dapps, gereksinim duydukları bilgileri doğrudan uygulamayı çalıştıran düğümlerden hızla alabilir. Dapp blockchain mantığı, ciddi performans bozulması olmadan karmaşık sorgular gerçekleştirebilir.

Yüksek G/Ç verimi: veri sorguları ve güncellemeler, dapp’lerin çok sayıda sorgu ve veri güncelleme işlemi gerçekleştirmesine olanak tanıyan yoğun şekilde optimize edilmiş ilişkisel veritabanına devredilir.

PBFT tarzı fikir birliği: İşlemler saniyeler içinde onaylanabilir;
Birinci sınıf dapps: Dapps, Chromapolis’teki “akıllı sözleşmelerden” kaynaklanmaz, ancak birinci sınıf varlıklar olarak kabul edilir. Chromapolis dapp geliştiricilerine yüksek derecede esneklik ve kontrol sağlar.

Dapp düzeyinde tedarik: kaynakların sözleşmeler yerine dapp’lere tahsis edilmesi, geliştiricilere kendi ücretlerini ve kaynak kullanım politikalarını oluşturma özgürlüğü verir.

Chromia Token (CHR) Nedir ve Nereden Alınır

Chromia Token (CHR) toplam arzı 379 milyon adet olan ( Bu arz sürekli yükseliyor, sabit bir arz yerine açık uçlu bir arz sistemi mevcut.) ve dolaşım arzı ise yazım itibariyle 113 milyon adet olan Chromia topluluğun ürettiği bir kripto paradır. 2.637.685$ Piyasa değeri bakımından ise Chromia (CHR) 410. sırada yer alıyor. Chromia Token şuan için Bithumb, Bittrex, BitMax, KuCoin gibi büyük Kripto para borsaları üzerinden işlem görüyor. Tüm borsa listelemelerine Coingecko.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Chromia Token hakkındaki verileri Kripto para sağlayıcısı CoinGecko üzerinden aldık.