Chiliz Ve Manchester City’den Taraftar Token Ortaklığı! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  501236,402
  % -1,43
 • ETHEREUM/TL
  19695.52
  % -3,31
 • RIPPLE/TL
  13.07
  % -10,05
 • BITCOIN CASH/TL
  8839.76,693
  % 26,47
 • LITECOIN/TL
  2499.79
  % 8,36
 • COSMOS/TL
  208.18
  % -5,47
 • CARDANO/TL
  11.47
  % -3,35
 • TETHER/TL
  8.08
  % 0,60

Chiliz ve Manchester City’den Taraftar Token Ortaklığı!

Chiliz ve Manchester City’den Taraftar Token Ortaklığı!

Büyük İngiliz futbol kulübü Manchester City, dijital taraftar iştiraki için yeni araçları güçlendirmek ismine kendi blockchain tabanlı token’ını Chiliz ile çıkardı.

Cuma günü yapılan resmi duyuruya nazaran Manchester City, Chiliz blockchain’inde CITY fan token’ını başlatmak için taraftar etkileşim platformu Socios.com ile iştirak kurdu. FC Barcelona ve Juventus üzere öbür Avrupa kulüplerine misal biçimde Machester City artık taraftar token’larını kullanarak VIP mükafatları, kulüp promosyonları, oyunlar üzere özellikler ve anket sunma özelliğine sahip olacak.

Manchester City FC’nin ana şirketi City Football Group’ın global paydaşlık satışlarından sorumlu kıdemli lider yardımcısı Stephan Cieplik, kulübün Cityzens üyelelerinin fiyatsız bir CITY token’ı alabileceğini belirtti. Cieplik, “Mevcut kayıtlı her Cityzen ayrıyeten fiyatsız bir token almaya hak kazanacak, böylelikle tüm avantajlara ve ödüllere erişebilecek,” dedi.

Chiliz ve Socios CEO’su Alexandre Dreyfus, yeni piyasaya sürülen fan token’ının, COVID-19 kısıtlamaları kalkar kalkmaz hayranlara eşsiz dijital ve gerçek-dünya mükafatları, tecrübeleri sağlayacağını söyledi.

İngiltere futbolunun en üst düzeyi olan Premier Lig’de yer alan Manchester City, 2019 itibariyle 2.7 milyar dolarlık varsayımı kıymetiyle, dünyanın en bedelli beşinci futbol kulübü durumunda. Manchester City, kulübe verilen bir mükafatın akabinde ağır tenkitlere maruz kaldı. Geçtiğimiz yıl Finansal Fair Play kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Avrupa kulüp karşılaşmalarına yasak getirilmişti. Lakin bu yasak itiraz üzerine kaldırıldı.

Chiliz (CHZ) yükseldi

Duyurunun akabinde Chiliz (CHZ), 0.63 dolar civarından 0.69 dolara kadar yükseldi. Yazım sırasında 0.68 dolarda. Coinrot.com olarak bildirdiğimiz üzere geçtiğimiz hafta altcoin, önemli bir yükseliş kaydedip 0.87 dolarlık tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmıştı. CoinGecko datalarına nazaran CHZ, bir yılda %12.834, son bir ayda ise %1.871 oranında yükselmiş durumda.

1 günlük CHZ grafiği. Kaynak: CoinGecko

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance