• BITCOIN
  262004,341
  % -6,81
 • ETHEREUM
  9050.46
  % -0,68
 • RIPPLE
  2.05
  % -5,28
 • BITCOIN CASH
  3551.5,560
  % -5,42
 • LITECOIN
  1060.62
  % -4,75
 • COSMOS
  64.72
  % -0,48
 • CARDANO
  2.75
  % 5,79
 • TETHER
  7.48
  % 0,13

Cartesi Token Nedir?

Cartesi Token Nedir?

Cartesi Nedir?

Cartesi, Dapp’ler için Linux bir işletim sistemi oluşturuyor. Cartesi diğer blockchain geliştiricileri gibi merkezsizlik ilkesi çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor. Cartesi, kullanıcılarına ölçeklenebilir blockchain DApp’leri için bir Linux çalışma zamanı ortamı sunuyor. Cartesi, günümüz dünyasında yapılan hesaplamaların, Linux ortamında blok zinciri (blockchain) üzerinde güvenli bir şekilde doğrulanabilir, zincir dışı çalışabilme yeteneğidir. Cartesi için öne çıkan önemli bir özellik olarak ise DApp’lerin daha kolay ve daha güçlü üretilmesidir. Katman 2 çözümü kullandığı için farklı blok zincirlere taşınabilme özelliği de sunuyor. Cartesi, verimsiz hesapların önüne geçmeyi. Merkezsizlik çerçevesinde çalışan uygulamaların geliştirici, kullanıcılarına ölçeklenebilirlik ve kolay işlem imkanı sunmayı amaçlıyor.

Cartesi (CTSI) Token Nedir?

Cartesi geliştiricilerinin proje için kaynak oluşturmak, bununla birlikte projenin çalışma prensibini göstermek adına ürettiği Cartesi Token Erc20 alt yapısını kullanan bir Kripto para. Cartesi Token için şuan Binance üzerinde Launchpad düzenleniyor. Launchpad sonrası trade işleminin açılması bekleniyor. Cartesi (CTSI) toplam arzı ise 1 milyar, Launchpad için ayrılan CTSI miktarı ise 1.5 milyon adet.

Cartesi üzerinden oyun oynayarak ödül kazanabilirsiniz. BAĞLANTI üzerinde yer alan siteye gidip karşınaza çıkan oyunda derece yapmanız durumunda sıralama ödüllerinden birisini kazanabilirsiniz. Oyun basit bir mantıkla çalışıyor, eğlenirken Cartesi Token veriyor. Oyun bittiği zaman karşınaza çıkan ekrana Binance referans kodunu girmeniz yeterli. Dereceye girmeniz durumunda dağıtım zamanı Cartesi (CTSI) Token ödülü hesabınıza gelecek. Bununla birlikte bir başka altcoin olan Tezos hakkında bilgi almak için Tezos (XTZ) Nedir? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.