Cardano’nun (ADA) Gerisinde Olan Şirket, Ağın Tümüyle Merkeziyetsiz Olacağı Tarihi Açıkladı - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488184,519
  % -0,13
 • ETHEREUM/TL
  17532.07
  % 0,27
 • RIPPLE/TL
  11.03
  % 8,08
 • BITCOIN CASH/TL
  5505.4,642
  % 1,24
 • LITECOIN/TL
  2031.52
  % 3,07
 • COSMOS/TL
  178.25
  % 3,90
 • CARDANO/TL
  10.27
  % 3,56
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,25

Cardano’nun (ADA) Gerisinde Olan Şirket, Ağın Tümüyle Merkeziyetsiz Olacağı Tarihi Açıkladı

Cardano’nun (ADA) Gerisinde Olan Şirket, Ağın Tümüyle Merkeziyetsiz Olacağı Tarihi Açıkladı

Heyecanla beklenen Mary hard fork’u, 1 Mart’ta Cardano ağında muvaffakiyetle etkinleştirildi. Güncelleme, ağı çok varlıklı bir blokzincirine dönüştürdü. Ağ artık akıllı kontratlara gerek kalmadan öbür blokzincirlerindeki varlıkları barındırabiliyor.

U.Today ile paylaşılan bir basın açıklamasına nazaran Input Output HK, Cardano (ADA) blokzincirinde ihtilal niteliğinde bir fonksiyonellik uyguladı. Artık Cardano (ADA), akıllı mukavele dağıtımı olmadan öbür blokzincirlerinden varlıkları barındırabiliyor.

Bu, geliştirme sürecinin maliyetini değerli ölçüde azaltıyor ve programatik ve programatik olmayan blokzincirleri ortasındaki etkileşimi ilerletiyor. Ağda, öbür zincirlerin lokal token’larını temsil eden varlıklar, Cardano’nun ADA varlığına misal halde çalışıyor.

Geliştiriciler ayrıyeten, Cardano’nun (ADA) Mary sonrası geliştirme planlarını da açıkladı. Blokzinciri tabanlı kredi platformu Celsius Network ve dünyanın birinci merkeziyetsiz yapay zeka ağı olan SingularityNET, Cardano’nun b2b benimsemesinin öncüleri olacak.

Bu Ay Tümüyle Merkeziyetsiz Olması Bekleniyor

Input Output HK’nin Eser Yöneticisi Aparna Jue, bunun blokzinciri tabanlı uygulamaların benimsemesinin birinci adımlarından biri olduğunu vurguluyor:

“Yerel token’lar, Cardano’da akıllı kontratların sunulmasında çok kıymetli bir adımdır ve işletmelerin ve geliştiricilerin, çok varlıklı bir Cardano ağının sunduğu artırılmış güvenlik, esneklik ve daha düşük maliyetlerden yararlanmasına imkan tanır. Önümüzdeki birkaç ay içinde, Cardano’nun yararı için bir dizi gelecek vaat eden kullanım alanının hayata geçtiğini görmeyi umuyoruz.”

Ek olarak, Cardano’nun (ADA) merkeziyetsizlik ölçümleri de artmış durumda. Cardano (ADA) blokzincirinin %88’i topluluk odaklı stake havuzları tarafından denetim ediliyor.

Input Output HK’daki takım, projenin merkeziyetsizlik yolunda ilerlediğini söylüyor. Cardano Mart ayının sonunda, tümüyle merkeziyetsiz hale gelerek, idare gücünü büsbütün ADA stake havuzlarına bırakacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance