Cardano Takımı, Ağın Büsbütün Merkeziyetsiz Olacağı Tarihi Açıkladı! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  498586,332
  % -1,97
 • ETHEREUM/TL
  19659.1
  % -3,30
 • RIPPLE/TL
  13.09
  % -10,02
 • BITCOIN CASH/TL
  8717.4,447
  % 24,53
 • LITECOIN/TL
  2483.01
  % 7,82
 • COSMOS/TL
  207.82
  % -5,82
 • CARDANO/TL
  11.43
  % -3,72
 • TETHER/TL
  8.08
  % 0,60

Cardano Takımı, Ağın Büsbütün Merkeziyetsiz Olacağı Tarihi Açıkladı!

Cardano Takımı, Ağın Büsbütün Merkeziyetsiz Olacağı Tarihi Açıkladı!

Bugün gece saatlerinde Mary hardfork’u, Cardano (ADA) blockchain’inde etkinleştirildi. Cardano (ADA), artık çok zincirli (multi-chain) bir ağ. Dahası, akıllı kontratlara gerek kalmadan öbür blockchain’lerden varlıklar barındırabilir.

Cardano (ADA) geliştiricileri, akıllı mukavele olmaksızın token’ları aktifleştirebilir

Input Output HK, Cardano (ADA) blockchain’inde ihtilal niteliğinde bir fonksiyonellik uyguladı. Artık Cardano (ADA), akıllı kontrat dağıtımı olmadan öteki blockchain’lerdeki varlıkları barındırabilir. Yani, “yerel-olmayan” varlıklar ağda kullanılabilir.

Geliştirme sürecinin maliyetleri de kıymetli ölçüde azalır ve programatik, programatik olmayan blockchain’ler ortasındaki etkileşimi ilerletir. Öteki zincirlerin mahallî token’larını temsil eden varlıklar, Cardano’nun ADA coin’lerine emsal bir formda çalışır.

Ayrıyeten, blockchain pazarındaki birinci büyük oyuncular, Mary sonrası operasyonel fonksiyonelliğe sahip Cardano (ADA) blockchain’ini geliştirme planlarını paylaştı. Yani, blockchain tabanlı kredi platformu Celsius Network ve dünyanın birinci merkezi olmayan yapay zeka ağı olan SingularityNET, Cardano’nun b2b benimsemesinin öncüleri olacak.

Bu ay tam “merkeziyetsizlik” bekleniyor

Inout Output HK’nın eser yöneticisi Aparna Jue, bunun Cardano’nun blockchain tabanlı uygulamalar açısından benimsenmesinin birinci adımları olduğunu vurguluyor.

Mahallî token’lar, Cardano’da akıllı kontratların sunulmasında çok kıymetli bir adımdır. İşletmelerin ve geliştiricilerin, çok varlıklı bir Cardano’nun sunduğu artırılmış güvenlik, esneklik ve daha düşük maliyetlerden yararlanmasına imkan tanır. Topluluk, önümüzdeki birkaç ay içinde, Cardano’nun yararı için bir dizi gelecek vaat eden kullanım durumunun hayata geçtiğini görmeyi umuyor.

Ek olarak Cardano’nun (ADA) merkeziyetsizlik metrikleri de arttı. Yazım sırasında Cardano (ADA) blockchain’inin yüzde 88’i topluluk odaklı stake havuzları tarafından denetim ediliyor. Coinrot.com olarak da daha evvel Cardano’nun en merkeziyetsiz blockchain olduğunu bildirmiştik.

Inout Output HK grubu, herkese projenin merkeziyetsizlik yolunda ilerlediğini garanti ediyor. Gruba nazaran Mart ayının sonunda idare gücü büsbütün ADA stake havuzlarında olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance