Cardano Kurucusu Hoskinson, “Ghost Chain” Tenkitlerine Karşılık Verdi - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  406542,725
  % -8,91
 • ETHEREUM/TL
  18378.07
  % -10,01
 • RIPPLE/TL
  8.78
  % -17,14
 • BITCOIN CASH/TL
  6430.53,588
  % -14,82
 • LITECOIN/TL
  1912.66
  % -13,60
 • COSMOS/TL
  150.91
  % -7,69
 • CARDANO/TL
  8.65
  % -12,45
 • TETHER/TL
  8.37
  % 0,46

Cardano Kurucusu Hoskinson, “Ghost Chain” Tenkitlerine Karşılık Verdi

Cardano Kurucusu Hoskinson, “Ghost Chain” Tenkitlerine Karşılık Verdi

Ghost chain tenkitleri susturmak için IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Cardano ekosisteminin yol haritasını yayınladı. Tüm kurumsal şirketler, işletmeler, geliştirici araçları, cüzdanları, altyapı sağlayıcıları, araştırma merkezlerini içeriyor.

Cardano tarafından desteklenen en dikkate paha uygulama, e-ticaret platofmu Bondly. Cardano ile alakalı öbür DeFi figürleri ise Zürih merkezli GenTwo AG ve kripto para likidite sağlayıcısı Algoz.

Cardano ile paydaşlık kuran hükümetler

Büyük piyasa kıymetine karşın Cardano, üzerinde çalışan rastgele bir kayda bedel uygulamanın bulunmadığı öne sürülerek, “ghost chain” olduğu istikametinde tenkitlere maruz kalıyor. Tekrar de Hoskinson’un paylaştığı harita, Cardano’nun Gürcistan, Moğolistan ve Etiyopya üzere ülkelerle esasen paydaşlık kurduğunu gösteriyor.

Coinrot.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Hoskinson, geçtiğimiz günlerde Afrika’daki yeni mutabakatların milyonlarca kullanıcıyı Cardano ekosistemine getirebileceğinden bahsetmişti.

Geçtiğimiz Şubat ayında IOHK, Wyoming Üniversitesi’ne 500.000 dolar pahasında ADA bağışlamıştı. Hoskinson, bağışın yalnızca listesine öteki bir ortak eklemek için yapıldığı argümanlarını reddetti:

“Bir araştırma laboratuvarı kuruyoruz ve beşerler orada hakikaten makale yazıyor, protokol geliştiriyor. Tahminen de yorum yapmadan evvel makaleyi okumalısınız.”

Cardano’da 1.000’den fazla varlık mevcut

Cardano, 1 Mart’ta Mary hard fork’unu ana ağa aldı ve böylelikle lokal token’ların ağda oluşturulmasına müsaade verdi. Şu anda blockchain’de 1.164 token çıkarıldı. Fakat Cardano, farklı merkezi olmayan uygulamaları barındırmak ve hatta Ethereum ile rekabet etmek ismine akıllı mukavele fonksiyonunu etkinleştirmedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance