Cardano İçin Bir Birinci: Tedarik Zinciri Tahlili Muvaffakiyetle Uygulandı - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  453052,158
  % -1,62
 • ETHEREUM/TL
  21785
  % 8,15
 • RIPPLE/TL
  11.03
  % -4,06
 • BITCOIN CASH/TL
  7784.56,167
  % -2,23
 • LITECOIN/TL
  2351.21
  % 4,50
 • COSMOS/TL
  176.78
  % 2,23
 • CARDANO/TL
  10.29
  % -0,80
 • TETHER/TL
  8.3
  % 1,43

Cardano İçin Bir Birinci: Tedarik Zinciri Tahlili Muvaffakiyetle Uygulandı

Cardano İçin Bir Birinci: Tedarik Zinciri Tahlili Muvaffakiyetle Uygulandı

Cardano, blockchain tabanlı bir tedarik zinciri tahlilinin piyasaya sürülmesiyle izlenebilirliği artırarak düzmece eserlerle savaşmayı hedefliyor.

Cardano Vakfı, tedarik zinciri izlenebilirliği ve bu alandaki sahteciliği önlemeye yönelik bir tahlil oluşturmak için dijital marka muhafazası sağlayan bir eser platformu olan Scantrust ile paydaşlık kurdu. Birinci uygulama, bir şarap üreticisi ile gerçekleştirildi.

Tanınan Cardano blockchain’inin gerisindeki bağımsız kâr gayesi gütmeyen kuruluş, en son kilometre taşını bu hafta başlarında açıkladı. Aralık 2020’de birinci prototipi ortaya çıkardıktan sonra, işletme, Scantrust ile birlikte çalışarak tedarik zinciri tahlilinin resmi lansmanını vurguladı.

Konsept, küçük ve orta ölçekli işletmelerden Fortune 500 devlerine kadar her cins işletme için izlenebilirliği ve tüketici iştirakini artırmayı planlıyor.

Esasen proje, marka sahiplerinin Scantrust’un fizikî QR kodlarının izlenebilirliği ve hedeflenen data fonksiyonlarından, “Cardano blockchain’inin suratı ve düşük maliyetinden” yararlanmasını sağlıyor.

Bir şarap üreticisi olan Baia’s Wine, konsepti muvaffakiyetle uygulayan birinci büyük isim oldu. Birçok ülkeye ihracat yapan bir aile şirketi olan Baia’s Wine, Cardano blockchain’indeki meta dataları memleketler arası pazarlara yönelik eserlerindeki farklı ve izlenebilir Scantrust QR kodlarına bağlayacak.

Cardano için bir birinci

Açıklamada, Cardano’nun ticari emellerle uyguladığı konsept projesinin birinci ispatı olarak bu uygulama ana çizgileriyle belirtildi. Bu durum, Cardanoblockchain’inin halka açık bir kontrol platformu olarak kullanılmasına müsaade veren bir kimlik doğrulama ve doğrulama tahlilinin geliştirilmesiyle mümkün hale geldi.

Vakfın CEO’su Frederik Gregaard, bu tahlille kuruluşun birincil amacının “tüm bölümlerde ve dijital muahedelerde inanç ve şeffaflığı güçlendirmek” olduğunu belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance