• BITCOIN
  239248,409
  % -7,97
 • ETHEREUM
  9055.78
  % -9,01
 • RIPPLE
  2.05
  % -4,92
 • BITCOIN CASH
  3270.6,163
  % -10,65
 • LITECOIN
  992.24
  % -9,29
 • COSMOS
  58.54
  % -10,20
 • CARDANO
  2.49
  % -8,62
 • TETHER
  7.38
  % -0,39

Cardano (ADA) ve Tezos (XTZ) Analiz ve Fiyat Tahmini

Cardano (ADA) ve Tezos (XTZ) Analiz ve Fiyat Tahmini

Altcoin cephesi epey bir süredir takip ediliyor, özellikle bu dönemde Tezos, Cardano üzerine en çok ilgi çeken Kripto paralar olarak görünüyor. Bu gün bu iki popüler altcoine daha yakından bakalım, Cardano (ADA) ve Tezos (XTZ) analiz ve fiyat tahmini detayları aşağıda yer almaktadır.

Popüler Altcoinleri Ne Bekliyor: Cardano (ADA) ve Tezos (XTZ) Analiz ve Fiyat Tahmini

Tezos (XTZ) Analiz ve Fiyat Tahmini

Tezos (XTZ) fiyatı birkaç haftadır yükselen bir kanalda işlem görüyor. Bununla beraber 11 Haziran’da XTZ negatif bir fiyat hareketi ile kanalın altına düştü. Tezos (XTZ) grafikleri üzerinde ki büyük kırmızı mum, ayıların gücü ele geçirdiğini gösteriyor.

Cardano (ADA) ve Tezos TZ Analiz ve Fiyat Tahmini

Bu fiyat hareketi ile birlikte, XTZ 50 günlük SMA’nın (2.75$) altına geriledi. Her iki hareketli ortalama da düşüş eğilimi eşiğinde ve RSI değeri negatif bölgede yer alıyor, bu durum ayıların güçlü olduğunu ortaya koyuyor. İlerleyen zamanlarda Tezos fiyatı 2.52 dolar seviyesinin altına düşerse bir sonraki düşüş noktası 2.24 dolar seviyeleri olabilir.

Olumlu yönde Tezos fiyat tahmini, Boğalar güçlü bir baskı kurar, fiyat yönünü değiştirir ve trend çizgisinin üzerine çıkarabilirse bu XTZ fiyat tahmini geçersiz olur. Böyle bir durumun gerçekleşmesi neticesinde yeni bir Tezos analiz ve fiyat tahmini yapmak gerekir.

Cardano (ADA) ve Tezos TZ Analiz ve Fiyat Tahmini

Tezos (XTZ) dört saatlik grafik, fiyatın kanalın altına düşmesiyle satışın hız kazandığını ve yatay destek seviyesinin altına bir düşüşle daha da arttığını gösteriyor.

Boğalar güçsüz kalınca ayılar daha baskın bir şekilde fiyatı düşürmek için harekete geçti ve düşüş işareti olan 10-EMA’yı savundu. Ayılar bu şekilde devam eder ve Tezos fiyatını 2.52$ seviyesinin altına düşürebilirse, fiyatın aşağı yönlü hareketi ivme kazanır. Yalnız boğalar 2.58$ ve 2.52$ bölgesini güçlü bir şekilde savunmayı başarırsa, fiyat 2.70 dolara ve sonra 2.75 dolara yükselebilir.

Cardano (ADA) Analiz ve Fiyat Tahmini

Cardano (ADA) fiyatı şuanda yükseliş trendi sonrası gerileme yaşıyor. 50 günlük SMA değeri yükseliyor ve buda ara eğilimin yükseldiğini gösteriyor. Yalnız, fiyat hareketi kısa vadeli aşağı yönlü 10 günlük EMA’dan görüldüğü gibi negatif yönde hareket ediyor.

Cardano (ADA) ve Tezos TZ Analiz ve Fiyat Tahmini

Yaşanan geri çekilme sağlıklı bir işaret olarak görülüyor çünkü RSI’daki aşırı alım seviyelerinin düzeltmesine yardım etti.

Cardano için boğalar 0.075 dolarlık %38.2 Fibonacci düzeltme seviyesinde destek sağlamaya çalışıyor. Bu destekle ADA fiyatı 0.080 doların üzerine çıkabilirse, 0.090 dolarlık bölgeyi yeniden test edecektir. Yalnız ayılar baskın gelir ve fiyatı 0.075$ seviyesinin altına düşürebilirse, 0.070 ve 0.065 dolarlık %50 ve %61.8 Fibonacci düzeltme seviyelerine kadar geri çekilme görülebilir.

Cardano (ADA) ve Tezos TZ Analiz ve Fiyat Tahmini

Cardano (ADA) dört saatlik grafik, her iki hareketli ortalama aşağı doğru eğimli ve RSI negatif bölgede yer alıyor, bu durum ayıların gücünü gösteriyor.

ADA/USD işlem çifti 0.074 dolar ve 0.072 dolarlık destek bölgesini geri çekmesi durumunda, boğalar fiyatı trend çizgisi üzerine itmeye çalışır. 0.080 dolarlık bölgede yaşanan bir kırılma fiyatın daha yüksek severlere çıkmasına neden olabilir. Eğer fiyat destek bölgesinin altına düşerse bu tahmin geçersiz sayılır.

Sosyal Medya Hesaplarımız Twitter, Telegram ve Facebook Üzerinden Bizleri Takip Edebilirsiniz.

Kaynak: Cointelegraph