Cardano (ADA), Sahtecilikle Uğraş Edecek - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  457491,294
  % 0,20
 • ETHEREUM/TL
  21832
  % 9,56
 • RIPPLE/TL
  11.67
  % 3,50
 • BITCOIN CASH/TL
  8024.8,101
  % 1,62
 • LITECOIN/TL
  2380.01
  % 7,16
 • COSMOS/TL
  177.48
  % 3,82
 • CARDANO/TL
  10.54
  % 2,45
 • TETHER/TL
  8.33
  % 1,58

Cardano (ADA), Sahtecilikle Uğraş Edecek

Cardano (ADA), Sahtecilikle Uğraş Edecek

Cardano (ADA), blockchain tabanlı bir tedarik zinciri tahlilinin piyasaya sürülmesi ile birlikte, izlenebilirliği arttırarak, uydurma eserlerle savaşmayı hedefliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cardano Vakfı, tedarik zincirini izlemek ve sahteciliğin önüne geçmek için, dijital marka müdafaası sağlayan bir platform olan Scantrust ile paydaşlık kurdu. Birinci uygulama bir şarap üreticisi ile gerçekleşti.

Uygulamanın birinci prototipi Aralık 2020’de ortaya çıktı. Cardano’ya takviye sağlayan İsviçreli işletme, Scantrust ile birlikte çalışan tedarik zinciri tahlilinin resmi lansmanını gerçekleştirdi. Uygulama küçük ve orta ölçekli işletmelerden Fortune 500 dev bölümüne kadar her çeşit işletme için izlenebilirliği ve tüketici iştirakini artırmayı planlıyor.

Aslında proje, marka sahiplerinin Scantrust’ın fizikî QR kodlarının izlenebilirliğini ve hedeflenen bilgi fonksiyonlarından Cardano blok zincirinin suratı ve düşük maliyeti ile yararlanmasını istiyor.

Şarap üreticisi Baia’s Wine, konsepti muvaffakiyetle uygulayan birinci kruluş oldu. Bir düzineden fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren bir aile şirketi olan Baia’s Wine, Cardano blok zincirinde yer alan meta bilgilerini izlenebilir Scantrust QR kodlarına bağlayacak.

Cardano Vakfı’nın CEO’su Frederik Gregaard, bu tahlille birlikte birinci maksatlarının “tüm bölümlerde ve dijital mutabakatlarda inanç ve şeffaflığı güçlendirmek” olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance