Cardano (ADA) Geliştiricileri Alonzo Aktivasyonunun İşletmeler İçin Neden Değerli Olduğunu Açıkladı - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  457031,294
  % -0,06
 • ETHEREUM/TL
  21839
  % 9,29
 • RIPPLE/TL
  11.36
  % 0,55
 • BITCOIN CASH/TL
  7967.66,264
  % 0,95
 • LITECOIN/TL
  2382.87
  % 7,10
 • COSMOS/TL
  177.18
  % 3,56
 • CARDANO/TL
  10.42
  % 1,20
 • TETHER/TL
  8.3
  % 1,43

Cardano (ADA) Geliştiricileri Alonzo Aktivasyonunun İşletmeler İçin Neden Değerli Olduğunu Açıkladı

Input Output HK’nin yazılım mühendisliği önderi Michael Peyton Jones, Alonzo hard-fork aktivasyonunun Cardano’yu (ADA) blockchain tabanlı iş teşebbüsleri için gelişmiş bir ortam haline getireceğine dair detaylı bir yazı yayınladı.

Alonzo, 2021 Yılının 3. Çeyreğinde Cardano’ya (ADA) Akıllı Kontratlar Getirecek

Jones’un açıklamasına nazaran, Cardano’nun (ADA) Alonzo hard-fork’u, Cardano için şimdiye kadarki en son ağ yükseltmeleri olan Mary ve Allegra forkları tarafından başlatılan dönüşüm süreçlerini genişletecek.

Alonzo güncellemesi, teorik bilgisayar biliminin temelleri üzerinde çalışan Amerikalı bir matematikçi ve mantıkçı olan Alonzo Church’ü (1903-1995) anıyor. Tıpkı başka Cardano forkları üzere, Alonzo da gerçek bir zincir bölünmesi olmadan aktifleştirilecek: Cardano (ADA), kesintisiz güncellemeler için bir hard-fork koordinatörü kullanıyor.

Strictissimo sensu akıllı kontrat fonksiyonelliğinin aktifleştirilmesi, 2021 yılının 3. çeyreğinde gerçekleşecek:

Alonzo, bundan yaklaşık dört ay sonra Cardano’ya akıllı kontratlar (dijital sözleşmeler) için takviye ekleyecek.

Protokole yapılan bu ek, birçok işletmeyi Cardano’ya (ADA) çekecektir zira akıllı kontrat mantığı, birçok kullanım durumu için onu kullanmasına müsaade verecektir.

NFT’ler, DEX’ler, Stablecoin’lerin Cardano’da (ADA) Piyasaya Sürülmesi Bekleniyor

Jones, Cardano’nun akıllı mukavele mantığının uygulanacağı formlar olarak bilhassa koleksiyon, kitle fonlaması ve müzayedelerden bahsetti. Böylelikle, Cardano (ADA), NFT’lerin ateşli segmentine girecek.

Akabinde, Cardano (ADA) akıllı mukaveleleri, inançsız emanetlere sahip merkezi olmayan borsalar ve ayrıyeten merkezi stablecoin takviyesine sahip sofistike merkezi olmayan finansal protokoller oluşturmak için uygun olacaktır.

Gerçek dünyadaki işletmeler, tedarik zinciri izleme uygulamaları için Cardano’yu (ADA) kullanabilecek. Ayrıyeten, evvelce belirlenmiş hak kazanma müddetlerine sahip token basımı, mahallî tokenlı projelere sunulacak.

Cardano’nun mucidi Charles Hoskinson, platformunun akıllı kontratların piyasaya sürülmesinden evvel “muazzam bir faaliyete” şahit olduğunu belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance