“Büyük Dalga 30 Gün İçinde Geliyor”: İşte 4 Uzmandan Altın İddiaları - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  480138,203
  % 0,68
 • ETHEREUM/TL
  17152.57
  % 1,28
 • RIPPLE/TL
  10.41
  % 19,38
 • BITCOIN CASH/TL
  5396.45,411
  % 3,38
 • LITECOIN/TL
  1965.62
  % 7,72
 • COSMOS/TL
  169.48
  % -2,16
 • CARDANO/TL
  9.82
  % -1,03
 • TETHER/TL
  8.13
  % -0,47

“Büyük Dalga 30 Gün İçinde Geliyor”: İşte 4 Uzmandan Altın İddiaları

“Büyük Dalga 30 Gün İçinde Geliyor”: İşte 4 Uzmandan Altın İddiaları

Altın fiyatları son günlerde büyük düşüşler gördü ve 1.700 doların altına kaydı. Bu nedenle yatırımcılar, fiyatlar konusunda telaşlı. Fakat dünyaca ünlü uzmanlar ise altın fiyatları için yeni yükseklerin muştusunu veriyor. Dal öncülerine nazaran, piyasaya yeni bir yükseliş dalgası geliyor. işte uzmanlardan altın tahminleri…

Mark Bristow’dan altın kestirimleri: Altın fiyatında bir birinci artış gördük! Bir tane daha geliyor…

Barrick Gold CEO’su Mark Bristow, şu anda finans piyasalarında gerçek bir pahası olmayan varlıkları biriktiren yatırımcılarla birlikte “aşırı coşku” olduğunu vurguluyor. Mark Bristow, altın fiyatlarının yakında daha yüksek bir artış göstereceğini kelamlarına ekliyor. Barrick Gold CEO’su Mark Bristow, COVID-19 salgını sırasında, tüm ek likiditenin piyasaya girmeye başladığını söyledi. Mark Bristow bahse yönelik açıklamlarına şunları ekliyor:

Piyasanın her şeyin olağana dönmesini dilediği, fakat ziyanı şimdi tam olarak bilmediği 2008 sonrasına benzer… 2009-11 yılları ortasında sağlanan likidite bankalarda yakalandı. Bu sefer piyasaya geldi. Herkes çok çaresiz. İşlerin nasıl işleyeceğinden emin değiller. Piyasada gerçek bir kıymeti olmayan şeyler satın alıyorlar. Bu çok coşkunun 2009-10’da olduğunu ve akabinde büyük bir çöküş olduğunu gördük.

Mark Bristow’un işaret ettiği belli bir varlık çeşidi, kripto para üniteleri ve bu yılki süratli yükselişleridir.   Mark Bristow, bu gelişmelerin altın’a yarar sağladı ve bedelli metali bir sefer daha destekleyeceğini kelamlarına ekledi. Mark Bristow açıklamalarının devamında “Altın fiyatında bir birinci artış gördük; bir tane daha geliyor” dedi.

Pierre Lassonde: Altın’da yükseliş devri başlıyor

Franco-Nevada’nın emekli lideri Pierre Lassonde, tarihsel olarak altın madencilerinin külçe piyasasını fiyat tarafında yönlendirdiğini belirtti. Pierre Lassonde şu anda pay senetlerinin fiyatta bir toparlanma olduğunu gösterdiğini de söyledi. Pierre Lassonde mevzuya yönelik açıklamlarına şunları ekliyor:

Şu anda, bir ölçü tutarsızlık var ve geçen hafta başladı ve aslında altın külçe düştüğünde altın  pay senetleri yükseldi. Bu yüzden bu hususta haklı olup olmadığımızı merak ediyorum. Pay senetlerinin külçe piyasasına tahminen de bir dönüşün geleceğini söylediği döngünün noktası…. Altın, 2020 yılının Ağustos ayındaki en yüksek düzeylerinden bu yana bir ayı trendi gördü. Bunun nedeni nedir? Bunun ana karşılığı 10 yıllık İPUÇLARI ve ABD doları ve biraz da Bitcoin… Üçünü de farklı ayrı ele alabilirsem, bilhassa ABD’de gördüğümüz getiri artışının tesirli olduğunu söyleyebilirim. Son zamanlarda altın fiyatındaki düşüşün %40 ila %50’si bundan kaynaklanıyor. ABD doları %30-%40 ve geri kalanı da diyebilirim ki %10 ila %20 Bitcoin etrafındaki çılgınlıktan kaynaklanıyor.

Frank Holmes’den altın iddiaları: 30 gün içinde piyasa, altın için çok çok olumlu olacak!

ABD Küresel Investors CEO’su Frank Holmes, getirilerin sonsuza kadar “hiperbolik olarak” artamayacağını ve önümüzdeki 30 gün içinde risk varlıkları için çok yükselen bir ortam oluşturarak geri dönmeleri gerektiğini söyledi. İşte Frank Holmes’den altın kestirimleri:

10 yıllık Hazine getirisi hiperbolik hale geldi… Bu bir uçağın havalanması üzere değil, uzaya giden bir roket gibi…  Üç standart sapma hareketine sahip bir şeyiniz olduğunda, sermaye piyasalarında beklenmedik sonuçlar oluşturur. Gördüğümüz şey, 10 yıllık getirinin S&P temettü getirisinin üzerine çıkması ve otomatik olarak sermayeden sermaye akışı oluşturmasıydı. Borsada tahvillere dönüşüyor ve bence önümüzdeki 30 gün içinde burada bir düzeltme alacağız ve bu düzeltme altın, gümüş, borsa ve kripto para için çok çok olumlu olacak.

Evy Hambro: Beşerler yeni yatırım araçları arıyor

BlackRock’un etkin özsermaye kümesi genel müdürü Evy Hambro, Şubat ayında toplumsal medyada trend olan gümüş yatırımlarına dikkat çekti. Evy Hambro, birçok likidite ve kusursuz bağlantı araçlarıyla insanların daha güzel bir getiri aradıklarını söyledi. Evy Hambro mevzuya yönelik açıklamlarına şunları ekliyor:

Şaşırtan değil. Kalabalık bir temanın ardına geçtiğinde, bir tesir oluşturma eğilimindedir. Bunun gümüşle oynandığını gördük. Sermaye akışları daha ESG uyumlu şirketlere gerçek çarpıcı biçimde değişti. Bu yalnızca bir likidite işlevi değil, sermaye piyasalarında temel bir değişim. Bu, daha gelişmiş bir perspektiften ESG merceğiyle uyumlu şirketlere yatırım yapmakla ilgili…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance