Bu Ülkede Yetkililer Kripto Para Cüzdanlarına El Mi Koyuyor? - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  481975,158
  % 1,04
 • ETHEREUM/TL
  17243.28
  % 1,74
 • RIPPLE/TL
  10.67
  % 21,84
 • BITCOIN CASH/TL
  5457.43,472
  % 4,34
 • LITECOIN/TL
  2009.14
  % 9,75
 • COSMOS/TL
  171.54
  % -1,14
 • CARDANO/TL
  9.88
  % 0,06
 • TETHER/TL
  8.13
  % -0,47

Bu Ülkede Yetkililer Kripto Para Cüzdanlarına El mi Koyuyor?

Bu Ülkede Yetkililer Kripto Para Cüzdanlarına El mi Koyuyor?

Kripto para üniteleri için düzenlemelerin eksikliği Hindistan’da bir meseleye neden oluyor. Ülkedeki kripto kullanıcılarının şimdi yürekleri kırılmadı. Öteki taraftan birçok kullanıcı milletvekilleri ile bağlantı kurmanın yollarını arıyor.

Bununla birlikte, bilhassa bu tıp düzenlemeler uyumluluğu çok güç bir iş haline getiriyor. Zira kullanıcılar ortasında çok sıkıntılı bir netlik eksikliği var.

Kripto Para Düzenlemesi

Twitter’daki ülkenin kripto kullanıcıları için yasal bir bilgi portalı olan Crypto Kanoon’un yakın tarihli bir gönderisi var. Bu gönderide Hintli yetkililerin kasıtlı teşebbüslerde bulunarak dikkatlerini kripto donanım cüzdanlarına çevirdiğinden bahsediliyor. Kelam konusu tweet’te şu sözler var:

“Hindistan gümrük departmanı tarafından Kripto Donanım Cüzdanlarının ele geçirildiği haberleri geliyor.”

Kripto kullanma yolları şimdi tam olarak kapatılmamış olsa da, konulan kurallar sayesinde kullanımları giderek zorlaştı.

Boğa koşusunun devam ettiği gerçeği göz önüne alındığında, Hindistan kripto yatırımlarına daha fazla ilgi gösteriyor. Bireyler kendi kripto paralarını müdafaa muhtaçlığı duyuyor. Bu nedenle kripto piyasasına yeni giren birçok kişi kripto donanım cüzdanlarına yöneliyor.

Bununla birlikte, Crypto Kanoon’un yanısıra birkaç önde gelen Hintli kripto etkileyicisinin bir tezi var. Tez, ülkenin Gümrük departmanı tarafından kripto para cüzdanı alanların işaretlendiği formunda. Örneğin, CoinCrunchIndia’nın Kurucusu Naimish Sanghvi, “doğrulanmış bir kaynak” tarafından paylaşılan bir iletinin ekran manzarasını paylaştı.

Bu tezin doğruluğunun hala araştırıldığını belirtelim. Aslında, rastgele bir devlet kurumundan Bitcoin cüzdan ithalatının yasaklandığını sav eden resmi bir bildirim yahut genelge de bulunmadı.

Ayrıyeten, kripto donanım cüzdanlarının hem Amazon’da hem de Etherbit’de çevrimiçi olarak bulunmaya devam ettiğini belirtmekte yarar var. Stokta Ledger, Trezos, SafePal cüzdanları bulunan Etherbit, son vakitlerde cüzdanlara yönelik global talepteki “ani artış” ve “Hindistan’da kripto yasağı söylentileri” nedeniyle nakliye gecikmelerini kaydetti.

Şu anda birçok durum netlik kazanmadı. Açık olan şey kripto topluluğundan gelen yansılar.

Bu tıp raporların şimdi doğrulanmamış olmasına karşın, kripto topluluğundaki pek çok kişi bunun, hükümetin dijital varlıklara karşı düşmanca tutumunu bir sefer daha vurguladığına inanıyor.

Hindistan’da kripto yasağı söylentileri dolanırken, bunun üzere spekülasyonların hükümete rastgele bir kripto hayranını kazandırma mümkünlüğü düşük.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance