Bu Hafta Takip Etmeniz Gereken 5 Kripto Para Ünitesi - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  490603,184
  % 0,71
 • ETHEREUM/TL
  17616.05
  % 1,29
 • RIPPLE/TL
  11.18
  % 6,14
 • BITCOIN CASH/TL
  5576.47,656
  % 0,94
 • LITECOIN/TL
  2051.45
  % 2,56
 • COSMOS/TL
  177.56
  % 3,11
 • CARDANO/TL
  10.34
  % 4,57
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,22

Bu Hafta Takip Etmeniz Gereken 5 Kripto Para Ünitesi

Bu Hafta Takip Etmeniz Gereken 5 Kripto Para Ünitesi

Yükselen bir teknik model, Bitcoin’in tüm vakitlerin en yüksek düzeyini tekrar test etmek için hazırlandığına işaret ediyor. Bu olumlu gelişme UNI, THETA, VET ve LUNA’yı daha yükseğe itiyor.

Bitcoin’in (BTC) temelleri, ABD Senatosu’nun 7 Mart’ta 1,9 trilyon dolarlık teşvik yasasını kabul etmesiyle bir artış elde etti. Traderlar bu tasarıya Nisan 2020’deki birinci teşvik paketine yaptıkları üzere reaksiyon verirlerse, kripto piyasaları güçlü bir ralliye başlayabilir.

Teşvik paketi ayrıyeten ABD dolarının devalüasyonuna odaklanmayı da ağırlaştırıyor. Tecrübeli trader Peter Brandt’a nazaran, bu tasalar birtakım yatırımcıların paralarını fiat para ünitelerinde tutmak yerine sabit varlıklara yahut Bitcoin’e park etmelerine yol açabilir.

Yatırımcılara ek olarak, artan sayıda borsa şirketi Bitcoin satın alarak fiat rezervlerini müdafaayı seçiyor. MicroStrategy, Tesla ve Square tarafından yapılan satın almalardan sonra, Meitu isimli Çinli bir şirket, 40 milyon dolar kıymetinde Bitcoin ve Ethereum elde ettiğini açıkladı.

Dünyadaki öbür şirketler de bu ipucunu takip ederse ve hazine rezervlerinin bir kısmını Bitcoin’e yatırırsa, bu durum büyük bir arz ve talep dengesizliği yaratarak fiyatları yüksek düzeylere taşıyabilir.

Kısa vadede yükselişine devam edebilecek birinci 5 kripto para ünitesinin grafiklerini inceleyelim.

BTC / USD

Bitcoin, 5 Mart ve 6 Mart’ta 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (48.484 $) altına düştü. Fakat her bir mum çubuğundaki uzun kuyruk, alıcıların daha düşük düzeylerde atlamaya hazır olduğunu gösteriyor. Boğalar şu anda fiyatı 52.040 dolarlık genel dirence hakikat itti.

20 günlük EMA sabitken, göreli güç endeksi (RSI) yükselmeye başladı. BTC boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteren 58’in üzerine çıktı.

Alıcılar fiyatı direncin üzerine çıkarabilirse, BTC / USD kuru tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 58.341 $’ı yine test edebilir. Bu düzeydeki bir kırılma, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir ve bu da fiyatı 72.112 $’a taşıyabilir.

Bu varsayımın bilakis, fiyat genel dirençten düşerse ve 46.313 $’ın altına inerse, parite 42.861 $’dan 50 günlük kolay hareketli ortalamaya düşebilir. Bu düzeyin güçlü bir dayanak vazifesi görmesi olası.

Parite bu takviyesi geri alırsa konsolidasyon için birkaç gün daha geçirebilir. Lakin ayılar fiyatı 41.959,63 $’ın altına çekerse, traderlar çıkışa koşabilir ve bu da trendde muhtemel bir değişikliğin sinyalini verebilir.

Parite, 4 saatlik grafikte bir kırılma ile tamamlanacak ve 52.040 $’ın üzerinde kapanacak aksi bir baş ve omuz modeli oluşturdu. Bu yükseliş kurulumunun 61.075 dolarlık bir desen maksadı bulunuyor.

20-EMA yükselmeye başladı ve RSI 62’nin üzerine çıkarak boğalara küçük bir avantaja işaret ediyor.

Bu yükseliş görünümü, fiyat mevcut düzeylerden yahut genel dirençten düşerse ve 47.000 $’ın altına inerse geçersiz hale gelecektir. Bu türlü bir hareket, 41.959 $’lık bir sonraki büyük takviyeye düşüş için kapıları açabilir.

UNI / USD

Üç gün boyunca yaklaşık 29 $’a yakın konsolide olduktan sonra, Uniswap (UNI) bugün genel dirençten çıktı. Boğalar fiyatı 29 doların üzerinde tutabilirse, bu durum, yükseliş trendinin tekrar başlama ihtimalini artıracaktır.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI çok alım bölgesinde yer alıyor. Bu da boğaların harekete komuta ettiğini gösteriyor. UNI / USD kuru 33 $’ın üzerine çıkarsa, dikkat edilmesi gereken bir sonraki düzey 38 $ ve akabinde 46 $’dır.

Fiyat mevcut düzeylerden düşerse ve 20 günlük EMA’nın (25,31 $) altına inerse, bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelecektir. Bu türlü bir durumda parite 22 $’a ve akabinde 50 günlük SMA’ya (19.78 $) düşebilir.

4 saatlik grafik, ayıların 32 dolarlık genel direnci agresif bir formda savunacağını gösteriyor. Bununla birlikte, boğalar fiyatın 20-EMA’nın altına düşmesine müsaade vermezse, gücü işaret edecektir. Bir kırılma ve 32 ila 33 dolarlık bölgenin üzerindeki kapanış, üst hareketin bir sonraki ayağını başlatabilir.

Bu yükseliş görünümü, fiyat düşerse ve 20-EMA’nın altına inerse geçersiz hale gelecektir. Bu türlü bir hareket, traderların rallilerde kar elde ettiklerini gösterecek. Kur daha sonra 50-SMA’ya düşebilir.

THETA / USD

THETA güçlü bir yükseliş trendinde. Altcoin 7 Mart’ta düşmesine karşın, 8 Mart mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük düzeylerde alım olduğunu gösteriyor. Güçlü bir yükseliş trendindeki düzeltmeler ekseriyetle bir ila üç gün sürer ve akabinde ana trend devam eder.

Yükselen hareketli ortalamalar ve çok alım bölgesi yakınındaki RSI, boğaların denetim altında olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 4,72 doların üzerine çıkarabilirse, THETA / USD kuru yükseliş trendini sürdürebilir ve 5,73 dolara fiyat çıkabilir.

Tersine, fiyat 4,50 $’dan 4,72 $’a düşerse, parite 20 günlük EMA’ya (3,58 $) düşebilir. Bu takviyenin güçlü bir halde toparlanması, boğalar düşüşleri satın alırken hissiyatın olumlu kaldığını gösterecektir.

Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, 50 günlük SMA’da (2.82 $) daha derin bir düzeltme mümkündür. Bu türlü bir hareket, momentumun zayıfladığını ve üst hareketin tekrar başlamasını geciktirebileceğini gösterecektir.

4 saatlik grafik, 20-EMA’nın yükseldiğini ve RSI’nin olumlu bölgede olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirse, parite 4.72 $’ı tekrar test edebilir. Bu direncin kırılması, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir.

Öte yandan, fiyat düzelmeye devam ederse, 20-EMA’da takviye bulabilir. Bu olursa, boğalar fiyatı tekrar düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacak. Lakin, 20-EMA’nın altında bir kırılma, fiyatı 3.85 $’a çekebilir.

VET / USD

VeChain (VET) şu anda 0,0345 ila 0,060774 dolar ortasında geniş bir aralıkta sıkışmış durumda. Fiyat, aralığın direncine ulaşmıştı, lakin bugünün mum çubuğundaki uzun fitil, 0,060774 $ civarında kar alımını gösteriyor.

Bununla birlikte, hareketli ortalamalar yükseliyor ve RSI da müspet bölgeye gerçek adım adım yükseliyor. Bu da en az direnç yolunun üst istikamette olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 0,060774 $’ın üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirse, VET / USD kuru yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayabilir.

Üst tarafta birinci amaç 0,087048 dolar ve bu düzey de geçilirse parite 0,10 dolara yükselebilir.

Bu varsayımın bilakis, fiyat mevcut düzeyden düşerse, parite 20 günlük EMA’ya (0,047 $) düşebilir. Bu dayanaktan bir sıçrama, yükseliş trendinin bozulmadan kaldığını gösterecek. Lakin bunun altında bir kırılma, fiyat aralığına bağlı hareketi oyuna getirebilir.

4 saatlik grafik 0,060 $ civarında bir ölçü kar alımını gösteriyor, lakin olumlu işaret, boğaların fiyatın düşmesine müsaade vermemiş olmasıdır. Parite 20-EMA’dan geri dönerse, boğalar fiyatı sert genel direncin üzerine çıkarmak için bir teşebbüs daha yapacak.

Fiyatı 0,060774 doların üzerinde tutabilirlerse, yükselişin bir sonraki ayağı başlayabilir. Bununla birlikte, fiyat 20-EMA’nın altına düşerse, satış ağırlaşabilir ve fiyat 50-SMA’da bir sonraki takviyeye düşebilir.

LUNA / USD

Terra (LUNA) şu anda son birkaç gün için 5 ila 8,50 ABD Doları ortasında geniş bir aralıkta konsolide oluyor. Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI çok alım bölgesine yakın bir düzeyde bulunuyor. Bu da en az direnç yolunun üst istikamette olduğunu gösteriyor.

Boğalar 5 Mart’ta fiyatı aralığın üzerine çıkardı, lakin fiyat düşüşü ve 6 Mart’ta 8.50 $’ın altına gerilediği için kırılmayı kaldıramadı. Bu, talebin daha yüksek düzeylerde kuruduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, boğalar fazla tabandan vazgeçmezse bu durum, traderların sığ tabanları satın almak için beklediklerini gösterecektir. Bu türlü bir durumda, alıcılar üst hareketin bir sonraki ayağına başlamak için bir deneme daha yapabilir. Başarılı olurlarsa, LUNA / USD kuru 12 $’a yükselebilir.

Şamdanlardaki 8.50 $’ın üzerindeki uzun fitiller, daha yüksek düzeylerde kar alımını gösteriyor ve boğalar şu anda 20-EMA’yı savunmaya çalışıyor. Fiyat mevcut düzeylerden geri dönerse, alıcılar pariteyi 8,50 ila 9 dolar genel direnç bölgesinin üzerine çekerek yükseliş trendini yine başlatmaya çalışacaklar.

Bilakis, ayılar fiyatı 20-EMA’nın altında tutarsa, parite 50-SMA’ya düşebilir. Fiyat bu düzeyden sıçrarsa, parite bir mühlet aralığın üst yarısında konsolide olabilir. 50-SMA’nın altına bir düşüş, fiyatın 5 ila 6 dolar aralığına yerleşebileceğinin bir işareti olacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance