Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Ünitesi - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488379,231
  % 0,05
 • ETHEREUM/TL
  17530.13
  % 0,69
 • RIPPLE/TL
  11.12
  % 8,31
 • BITCOIN CASH/TL
  5526.47,355
  % 1,55
 • LITECOIN/TL
  2039.63
  % 1,10
 • COSMOS/TL
  178.68
  % 4,07
 • CARDANO/TL
  10.34
  % 4,50
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,25

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Ünitesi

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Ünitesi

Kripto para Bitcoin’in düzeltmesi hızlanıyor. Lakin 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde bir sıçrama, altcoinlerin daha düşük takviye düzeylerine geri dönmesi ve akabinde daha yükseğe çıkması için neden olabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı son birkaç gündür düzeliyor. Traderlar bunun küçük bir geri çekilme mi yoksa daha derin bir düşüşün başlangıcı mı olduğunu merak ediyor. Sorun, hiç kimsenin kristal küreye sahip olmaması ve analistlerin sırf tarihî bilgilere ve delillere dayanan kritik takviye düzeylerine işaret edebilmesidir.

Bununla birlikte, bir ayı basamağında, traderlar FOMO nedeniyle alım yaparken bir boğa koşusu sırasında fiyatın üst taraflı gayeleri nasıl aştığına benzeri halde, traderlar paniğe kapılıp dehşetten sattıkça, fiyat temel dayanak düzeylerinin altına düşme eğilimindedir.

Mart, Bitcoin için tarihî olarak zayıf bir ay oldu. Bu da mevsimsel traderların düşüşleri satın almak için atlamak yerine beklemeyi ve izlemeyi tercih edebileceğini gösteriyor. Bu talep eksikliği, geçtiğimiz hafta Grayscale Bitcoin Trust priminin negatife düşmesinin nedenlerinden biri olabilir.

Lakin, tüm datalar aşağı istikametli değil. 26 Şubat’ta, Moskovski Capital CEO’su Lex Moskovski, Bitcoin madencilerinin konumlarının 27 Aralık’tan bu yana birinci sefer 26 Şubat’ta müspete döndüğüne dikkat çekti. Buna ek olarak, CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, geçtiğimiz günlerde büyük Coinbase çıkışlarının olduğunu söyledi. Bu gelişmeler kurumların hala daha düşük düzeylerde birikim yaptığını gösteriyor.

Bu bilgiler sonuçsuz görünmektedir ve avantajın boğalarda mı yoksa ayılarda mı olduğuna dair anlık bir fotoğraf sunmamaktadır. Önümüzdeki birkaç gün içinde daha güzel performans gösterebilecek birinci 5 kripto para ünitesinin grafiklerini inceleyelim.

Kripto Para Bitcoin

Kripto para Bitcoin, daha derin bir düzeltmenin başlangıcının birinci göstergesi olan 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (47.441 $) altına düştü. Bir sonraki kritik takviye, 50 günlük kolay hareketli ortalama 41.066 $’dır. Fiyat, 9 Ekim’den beri bu dayanağın altına kapanmadı. Bu nedenle düzey kıymet kazanıyor.

Boğaların 50 günlük SMA’yı agresif bir biçimde savunması mümkün. Fiyat bu takviyesi geri alır ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, hissiyatın yükselmeye devam ettiğini ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösterecektir.

Bununla birlikte, orta noktanın çabucak altındaki düz hareketli ortalamalar ve bağıl güç endeksi (RSI), boğaların hakimiyetini kaybettiğini gösteriyor.

Ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın altına düşürürse, arzın talebi aştığını ve traderların çabukla kar elde ettiğini gösterecektir. Bu türlü bir hareket, fiyatı 8 Şubat gününün en düşük düzeyi olan 38.000 $’a çekebilir.

Bu dayanağın altında bir kırılma, bir sonraki dayanak 32.000 dolar ve akabinde 28.850 dolar olduğu için çok büyük bir olumsuzluk olacaktır.

Aşağı eğimli 20-EMA ve negatif bölgedeki RSI, ayıların denetim altında olduğunu gösteriyor. Fiyat şu anda kritik takviyeye 41.959.63 $’a yaklaşıyor.

Fiyat bu takviyeden geri dönerse, boğalar fiyatı 20-EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, boğaların agresif bir halde düşüşlerde birikim yaptığını gösterecek. BTC / USD kuru daha sonra 50-SMA’ya ve akabinde 52.000 $’a yükselebilir.

Bilakis, 41.959,63 dolarlık dayanak kırılırsa ve ayılar onu dirence çevirirse, daha derin bir düzeltme olması olasıdır.

BNB / USD

Binance Coin (BNB), 20 Şubat’tan bu yana düzeltme evresinde. Bu durum trader’ların 19 Şubat’taki keskin yükselişin akabinde kar edindiklerini gösteriyor. Fakat, düşüşün suratı 25 Şubat’tan bu yana kademeli olarak devam ediyor. Ayrıyeten traderlar paniğe kapılmıyor.

Fiyat şu anda alıcıların devreye girebileceği 20 günlük EMA’ya (194 $) düştü. Fiyat bu takviyenin üzerinden geri dönerse ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, BNB / USD kuru kısa vadeli traderlardan alımları yine çekebilir. Bu, fiyatı 280 dolara ve akabinde 300 dolara itebilir.

20 günlük EMA düzleşti ve RSI orta noktanın çabucak üzerinde yer alıyor. Bu da arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürür ve sürdürürse, arzın talebi aştığını gösterecek. Parite daha sonra 167.36 $ ve akabinde 118 $’a düzeltebilir.

4 saatlik grafik, bir kırılmada tamamlanacak ve 189 doların altına kapanacak bir alçalan üçgen modelinin oluşumunu gösteriyor. Bu olursa, tepenin yerinde olduğunu ve paritenin 118 dolara düşebileceğini önerecektir.

Bilakis, şayet boğalar dayanağı 189 $’da savunursa, boğalar düşüşlerde güçlü takviye düzeylerine yükseldikçe hissiyatın olumlu kaldığını gösterecektir. Düşüş trendi çizgisinin üzerindeki bir kırılma ve kapanış, düşüş kurulumunu geçersiz kılacak. Bu gelişme 280 $’a yükselişe neden olabilir.

DOT / USD

Polkadot (DOT) yükseliş trendinde düzeltme yapıyor. 23 Şubat ve 26 Şubat şamdanlarındaki uzun kuyruk, boğaların 20 günlük EMA’yı (30.49 $) savunmaya çalıştığını gösteriyor. Lakin, 27 Şubat’taki toparlanma üzerindeki uzun fitil, talebin daha yüksek düzeylerde kuruduğunu gösteriyor.

20 günlük EMA düzleşiyor ve RSI merkeze yanlışsız düşüyor. Bu da yükseliş momentumunun zayıfladığını gösteriyor. Bununla birlikte, son boğa koşusu sırasında, DOT / USD kuru 20 günlük EMA’da tekraren takviye aldı.

Fiyat 20 günlük EMA’dan tekrar yükselirse ve boğalar fiyatı 35.6618 $’ın üzerine çıkarırsa, parite tüm vakitlerin en yüksek düzeyini 42.2848 $’da tekrar test edebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma, 50 $’a yükselişe neden olabilir.

Ayılar, fiyatı 20 günlük EMA’nın ve %61,8 Fibonacci geri çekilme düzeyi olan 25,7817 $’ın altına çekerse, bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelecektir. Bu türlü bir durumda parite 50 günlük SMA’ya (22.33 $) düşebilir.

4 saatlik grafik, fiyatın şu anda simetrik bir üçgen içinde süreç gördüğünü gösteriyor. Ayılar fiyatı üçgenin takviye çizgisinin altına çekebilirse, parite 25.7817 dolara ve akabinde desen maksadına 18.70 dolara düşebilir.

Aşağı eğimli 20-EMA ve negatif bölgedeki RSI, kısa vadede ayılara küçük bir avantaj sunuyor. Fakat fiyat mevcut düzeyin üzerine çıkarsa, boğalar fiyatı üçgenin üzerine çıkarmaya çalışacaktır. Başarılı olurlarsa, parite 42.2848 dolara yükselebilir.

XEM / USD

Boğalar, 26 Şubat’ta 20 günlük EMA’yı (0,475 $) savundu, bu da hissiyatın olumlu kaldığını ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Boğalar şu anda NEM’deki (XEM) yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor.

Üst eğimli hareketli ortalamalar ve 63’ün üzerindeki RSI, en düşük direnç yolunun üst istikamette olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 0,5051 doların üzerine çıkarabilirse, XEM / USD kuru 0,7637 dolara yükselebilir. Bu direncin kırılması, 0.9607 $’a yükseliş için kapıları açabilir.

Bu varsayımın tersine, fiyat 0,5051 $’dan düşerse, parite bir sonraki trend hareketine başlamadan evvel birkaç gün konsolide olabilir. 20 günlük EMA’nın altında bir mola ve kapanış, daha derin bir düzeltmenin başladığını gösterecektir.

4 saatlik grafik, son birkaç gün için fiyatın 0,439 ila 0,63 dolar ortasında kaldığını gösteriyor. Her iki hareketli ortalama da marjinal olarak yükseliyor. Ayrıyeten RSI orta noktanın çabucak üstünde yer alıyor. Bu da boğalara küçük bir avantaj sunuyor.

Boğalar fiyatı 0,63 doların üzerine çıkarabilirse, parite 0,763 dolara ve akabinde 0,821 dolara yükselebilir. Bilakis, fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse, parite 0,439 dolarlık takviyeye düşebilir. Bu takviye de kırılırsa, düzeltme 0,346 dolara ve akabinde 0,277 dolara çıkabilir.

MIOTA / USD

MIOTA, 19 Şubat’ta 1.554775 $’a yükseldiğinden bu yana düzeltici bir kademede bulunuyor.

20 günlük EMA düzleşti ve RSI da orta noktanın çabucak üzerinde süreç görüyor. Bu da arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Boğaların ve ayıların üstünlüklerini gösterme teşebbüsleri son birkaç gün içinde başarısız oldu.

Bu istikrar, fiyatı 1.30 $’lık genel direncin üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirse boğaların lehine eğilebilir. Bu türlü bir durumda MIOTA / USD kuru 1.554775 $’a yükselebilir.

Öte yandan, ayılar fiyatı 0,90 doların altına düşürürse, 50 günlük SMA’ya (0,74 dolar) düşüş mümkündür.

4 saatlik grafik, çoklukla bir devam modeli vazifesi gören simetrik bir üçgenin oluşumunu gösterir. Her iki hareketli ortalama da kademeli olarak düşüyor. RSI, ayılara avantaj sağlayacak formda negatif bölgede yer alıyor.

Parite üçgenin dayanak çizgisinin altına kırıldı. Fakat boğalar düşüşü durdurmaya ve fiyatı üçgene geri itmeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, daha düşük düzeylerden satın almayı önerecektir. Kur üçgenin üzerinde ayakta kaldıktan sonra boğalar üstünlük kazanacak.

Bununla birlikte, fiyat mevcut düzeylerden düşerse, kripto para daha derin bir düzeltmenin başlangıcına işaret edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance