Bu Altcoin, Binance Listelemesinin Akabinde Yükselişe Geçti - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  402005,504
  % -11,38
 • ETHEREUM/TL
  18085.29
  % -12,38
 • RIPPLE/TL
  8.67
  % -21,06
 • BITCOIN CASH/TL
  6336.1,270
  % -17,47
 • LITECOIN/TL
  1855.75
  % -15,91
 • COSMOS/TL
  145.44
  % -12,71
 • CARDANO/TL
  8.54
  % -15,55
 • TETHER/TL
  8.34
  % 0,41

Bu Altcoin, Binance Listelemesinin Akabinde Yükselişe Geçti

Bu Altcoin, Binance Listelemesinin Akabinde Yükselişe Geçti

My Neighbor Alice’in mahallî token’ı olan ALICE, son 24 saat içinde 16.26 dolardan açılış yaptıktan sonra 40.93 dolar civarına kadar yükseldi. Altcoin, 15 Mart’ta Binance’te listelendikten sonra büyük bir artış gördü.

Bu yükselişle birlikte coin’in piyasa bedeli 1 milyar dolarlık eşiği geçti. Şu anda dolanımdaki arzda 17 milyon ALICE token’ı bulunuyor. Toplam tedarik sonu ise 100 milyon token.

Oyun içi ALICE satın alımları

My Neighbor Alice, çok oyunculu bir oyundur. Oyun, Nintendo’nun Animal Crossing serisinden ilham alıyor. Oyunda, topluluğu geliştirirken öbür üyelerle ticaret yaptıkları ve etkileşime girdikleri sanal bir toplulukta yaşayan oyuncular var.

Oyuncular da oyun için satın alım gerçekleştirmek için ALICE token’larını kullanabilirler. Oyun içi satın alınan varlıklar ise eşsiz token (non-fungible token / NFT) biçimini alacak. Bu, oyuncuların daha sonra platformun dışında da ticaret yapabilecekleri bu varlıkların sahibi olmalarını sağlayacak.

Token’lar ayrıyeten oyuncuların mahallî yönetişime katılmalarını da sağlayacak. Oyuncular güzelleştirme teklifleri ve platform geliştirmeleri üzerinde oylama yapabilirler. Oyuncular ayrıyeten, platform gelirlerinin yüzdesini kazanabilecekleri ALICE token’larını stake de edebiliyor. Bu gelirler, sanal varlıkların yahut süreç fiyatlarının satışından gelebilir. Oyun içindeki vazifeleri tamamlamak da oyunculara ALICE token’ını kazandırabiliyor.

Kripto oyun platformu Axie Infinity, “Play-to-Earn” konseptine öncülük etmişti. Geçen ay bir oyuncu, birkaç sanal arazi parseline karşılık 1.5 milyon dolarlık Ethereum ödemesi gerçekleştirdi. O noktada, gerçekleşen en büyük NFT süreci buydu. Olağan, o vakitten beri rekor birçok defa kırıldı. Coinrot.com olarak da bildirdiğimiz üzere en son rekor NFT satın alımı, Beeple’ın bir sanat yapıtı ile gerçekleşti.

Altcoin sahipleri servetlerini katlamış olabilir

15 Mart’ta Charlie isimli bir Twitter kullanıcısı şu tweet’i attı: “MakerDAO’da ALICE’e SHO tahsisi olan bireyler 500 doları 170.000 dolar yaptı.”

SHO, “Strong Holder Offering” manasına geliyor. Yenilikçi bir araç. Fon toplamak isteyenler, potansiyel yatırımcılar için makul kriterler belirleyebiliyor. Bu kriterler, ekseriyetle müracaat sahiplerinin proje için optimal olmasını sağlıyor. Bu tıp kriterler, geçmişte ilgili eserlere karşı kanıtlanabilir bir ilgiyi, proje aktifliklerine iştirakin geçmişini yahut kriptoyu güçlü bir biçimde elinde tutma alışkanlıklarını sergileyenler için çeşitli teklifler içeriyor.

Yazım sırasında ALICE, son 24 saat içerisinde %25’lik bir artış ile 27,9 dolardan süreç görüyor.

1 günlük ALICE grafiği. Kaynak: CoinGecko

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance