Borsalarda Tekrar Listelenme Umuduyla XRP, Son Bir Ayın Rekorunu Kırdı - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  498463,732
  % -1,90
 • ETHEREUM/TL
  19671.18
  % -3,15
 • RIPPLE/TL
  12.94
  % -10,19
 • BITCOIN CASH/TL
  8988.64,652
  % 28,74
 • LITECOIN/TL
  2488.41
  % 7,50
 • COSMOS/TL
  207.81
  % -4,87
 • CARDANO/TL
  11.43
  % -3,42
 • TETHER/TL
  8.08
  % 0,60

Borsalarda Tekrar Listelenme Umuduyla XRP, Son Bir Ayın Rekorunu Kırdı

Borsalarda Tekrar Listelenme Umuduyla XRP, Son Bir Ayın Rekorunu Kırdı

Ripple’ın mahallî blockchain varlığı olan XRP, traderların kripto para borsalarında tekrar listelenme ihtimaliyle uğraşmasının akabinde Pazartesi günü, son bir ayın en yüksek düzeyine yükseldi.

Yedinci en büyük kripto para ünitesi, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yasa dışı menkul değerlerin satışındaki sav edilen rolü nedeniyle Ripple Labs aleyhine dava açmasının akabinde son aylarda dramatik bir düşüş yaşadı. Yasal süreç, Ripple blockchain’inin üzerindeki XRP token’ının aslında bir menkul değer olabileceğine dair telaşları artırmıştı. Bunun akabinde OKCoin ve Coinbase dahil olmak üzere birçok ABD borsası, bir sonraki duyuruya kadar token’ı askıya aldıklarını açıklamıştı. XRP/USD kuru, bunun akabinde neredeyse yüzde 30 kadar düşmüştü.

Fakat Ripple için işler değişiyor olabilir

Geçtiğimiz Cuma günü yapılan bir duruşma, kripto para borsalarının XRP ticaretine inançlı bir formda devam edebileceğine dair yatırımcılara umut verdi. Coinrot.com olarak bildirdiğimiz üzere Ripple’ın avukatı Jeremy Hogan, Yargıç Sarah Netburn’ün SEC avukatına XRP satan bireylerin sonuç olarak yasa dışı menkul değer satışına dahil olup olmadığını sorduğunu açıkladı. Bununla birlikte avukat, incelemeye sadece Ripple ve şirkete bağlı üst seviye kuruluşların karşı karşıya kalabileceği cevabını verdi. Pekala, bu durum neden kıymetli?

Avukat şu tabirleri kullanıyor: “Bu, iki ay evvel XRP’yi listeden çıkaran borsaların, XRP’yi satışa sunması ve tekrar satmaya başlaması durumunda menkul değerler maddelerini ihlal etmeyeceği manasına geliyor.”

XRP, Pazartesi günü yüzde 10’a kadar yükseldi ve kısa vadeli kâr alımlarının ortasında gün içi en yüksek 0.58 dolara kadar yükseldi. Bununla birlikte, NewsBTC muharriri Yashu Gola’ya nazaran XRP, değerli bir orta vadeli azalan trend çizgisi direncinin üzerine çıkmayı başardı ve yükseliş eğilimi gösterebileceğine dair umutları artırdı.

Muharrire nazaran teknik olarak XRP/USD kuru dört saatlik grafiğinde üst gerçek yükselmeden evvel “Simetrik Üçgen” aralığında dalgalandı. Çok gerilmiş konsolidasyon periyodu, traderların Üçgen aralığının üzerine çıkmaya çalışırken eşit derecede ağır bir düşüş baskısıyla karşı karşıya kalmasıyla paritenin yükseliş eğilimini tekraren savunduğunu gördü.

SEC haberleri, bu Pazartesi de yükseliş eğilimini destekledi. Bu nedenle, Gola’ya nazaran, XRP’nin Üçgen paterninden evvel ortaya çıkan yükseliş trendi kadar yükselme mümkünlüğü arttı. Bu patern, kripto para ünitesinin fiyat gayesini 1 dolar olarak gösteriyor.

XRP için düşüş riski devam ediyor olabilir

NewsBTC analistine göre  Ripple’ın avukatlarının verdiği yükseliş sinyali, kripto para ünitesi borsalarının XRP’nin tekrar listeleneceğine dair bir onay vermediği sürece düzgüne işaret değil. Şimdiye kadar, mahkeme süreçleri kripto para ünitesinin yasal statüsü hakkında somut bir şey göstermedi. Bu nedenle XRP’nin belirsizliğin ortasında kısa vadeli düşüş baskısıyla karşı karşıya kalması mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance