Bloomberg, 6 Kripto Para Ünitesi İçin Fiyat Verisi Takviyesi Ekledi - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488735,577
  % -0,21
 • ETHEREUM/TL
  17545.29
  % 0,39
 • RIPPLE/TL
  11.03
  % 6,56
 • BITCOIN CASH/TL
  5533.24,107
  % 0,64
 • LITECOIN/TL
  2034.94
  % 4,06
 • COSMOS/TL
  177.72
  % 3,49
 • CARDANO/TL
  10.28
  % 3,61
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,26

Bloomberg, 6 Kripto Para Ünitesi İçin Fiyat Verisi Takviyesi Ekledi

Profesyonel yatırımcıların gerçek vakitli finansal piyasa bilgilerini izlemelerine ve tahlil etmelerine imkan tanıyan bir platform olan Bloomberg Terminal, altı yeni kripto para ünitesi için fiyat takibi ekledi. Bu yeni kriptoparalar ise şunlar: Orchid (OXT), OMG Network (OMG), EOS, Chainlink (LINK), Tezos (XTZ) ve Stellar Lumens (XLM).

Dataların kendisi, İngiltere’nin Finansal Tavır Otoritesi (FCA) tarafından düzenlenen kripto borsası Kraken’ın bir yan kuruluşu olan kripto endeks platformu CF Benchmarks tarafından sağlanacak.

Decrypt’te yer alan habere nazaran CF Benchmarks’ın CEO’su Sui Chung, “CF Benchmarks’ın esnek endeksleri ile Bloomberg, altı yeni dijital varlık için takviye ekledi. Bu yalnızca kurumsal ilginin Bitcoin’in ötesine geçmeye başladığını göstermekle kalmıyor, tıpkı vakitte varlık sınıfının klâsik sınıfların yanında nasıl görüntülendiğini de vurguluyor,” tabirlerini kullandı.

Bitcoin ve Ethereum dışındaki kripto paralar, artık kurumlar tarafından da ilgi görüyor

Bu hareketin tıpkı vakitte kripto sanayisinin daha fazla çeşitlendiğini ve Bitcoin, Ethereum ve öbür kriptoların dışında öteki dijital varlıkların yalnızca ferdî yatırımcılar tarafından değil; birebir vakitte kurumlar tarafından da tanındığını gösterdiğini söyledi.

Chung, “Bloomberg’in Bitcoin fiyat bilgilerini terminallerine birinci sefer eklemesinden bu yana geçen yedi yıl içinde yatırım dünyası tanınmayacak kadar değişti,” dedi.

CF Benchmarks bilgileri esasen birçok kurumsal odaklı platform tarafından kullanılıyor. CF, Nasdaq kripto endeksi ve Kanada’nın ikinci Bitcoin ETF’i olan Evolve için de “hesaplama aracıdır.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance