Blockchain Bilgileri, Bitcoin Balinalarının BTC’yi Bu Düzeylerde Biriktirdiğini Gösteriyor - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  404369,559
  % -9,01
 • ETHEREUM/TL
  18284.95
  % -9,61
 • RIPPLE/TL
  8.65
  % -18,21
 • BITCOIN CASH/TL
  6432.13,325
  % -13,45
 • LITECOIN/TL
  1915.02
  % -11,14
 • COSMOS/TL
  151.13
  % -6,42
 • CARDANO/TL
  8.59
  % -12,89
 • TETHER/TL
  8.33
  % 0,51

Blockchain Bilgileri, Bitcoin Balinalarının BTC’yi Bu Düzeylerde Biriktirdiğini Gösteriyor

Blockchain Bilgileri, Bitcoin Balinalarının BTC’yi Bu Düzeylerde Biriktirdiğini Gösteriyor

Büyük Coinbase çıkışları, birtakım büyük oyuncuların Bitcoin’i 50.000 $’ın altındaki düşüşlerde biriktirdiğini gösteriyor.

CryptoQuant’tan alınan en son datalara nazaran balinalar, 2021’de fiyatın şu ana kadar iki katından fazla artmasına karşın Bitcoin (BTC) biriktirmeye devam ediyor.

Bu eğilim, fiyat şu anda 50.000 $ düzeyinin üzerinde sabitlenmeye çalışırken Bitcoin’e olan itimadın güçlendiğini gösteriyor.

Balina İtimadı Neden Kıymetli?

Boğa döngüleri sırasında balinalar, bilhassa vadeli süreçler piyasası çok kalabalıksa, durumlarından kar elde edebilirler.

Portföylerini tekrar dengelemek için varlıklarını satan balinalar, bilhassa kademeli tasfiyelerin eşlik ettiği durumlarda, piyasada büyük fiyat dalgalanmalarına neden olabilir.

Bu boğa döngüsünde, Blockchain dataları balinaların muhtemelen gelecekte daha fazla yükseliş beklentisiyle Bitcoin satmak yerine satın aldığını gösteriyor.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju hususla ilgili olarak şunları söyledi:

“Balinalar BTC biriktiriyor. Son vakitlerde çok sayıda ayı tuzağı kuruyorlar. Lakin fiyat kurumsal satın alma düzeyi olan 48.000 doları geri kazanıyor üzere görünüyor. Son Coinbase çıkışlarına bakıldığında, saklama cüzdanlarına giden çıkışların birçok 48.000 dolar fiyatındaydı.”

Balinalar yahut varlıklı yatırımcılar, konumlarından kar elde etmek yerine Bitcoin biriktiriyor olabilirler. Zira bir muhteşem döngünün ortaya çıkabileceğine inanıyorlar.

Bitcoin, mevcut boğa döngüsünden evvel, bilhassa kamu şirketlerinden ve finans kuruluşlarından gelen bu kadar kurumsal ilgiye sahip değildi.

Bitcoin, merkez bankaları tarafından para arzının daima genişlemesinin birtakım şirketleri nakite alternatifler aramaya zorladığı bir ortamda epey zorlayıcı hale geliyor.

Ek olarak, bir analist William Clemente, birikim yapan adreslerin arttığına işaret ederek öteki bir birikim “dalgası” olduğunu belirtiyor.

Makro Faktörler Bir Bitcoin Rallisi İçin Hizalandı

Fundstrat’tan Leeor Shimron’un açıkladığı üzere, Bitcoin, M1 para stoğu ile fiyatlandırıldığı için hala çok fazla alana sahip.

Shimron, Bitcoin döngüsünün “çok vahşi” olabileceğini vurgulayarak BTC’nin potansiyel bir doruğa ulaşmaktan çok uzak olduğunu öne sürdü.

“M1 para stoğunda fiyatlandırılan Bitcoin, ATH’sinden hala çok uzakta. Eşi görülmemiş para basımı karşısında, boğa piyasası daha yeni başlıyor olabilir. Bu döngü çok yabanî hale gelebilir.”

Yakın vadede bir Bitcoin’in doruğuna ulaşılmasının muhtemelen çok uzak olduğunu gösteren birkaç diğer ölçüm var.

Örneğin, yatırımcıların kar alma faaliyetini ölçen SOPR göstergesi, birçok yatırımcının konumlarından zati kar elde ettiğini gösteriyor.

Öngörülebilir gelecekte, bu durum Bitcoin’in sirkülasyondaki arzını satın almaya devam eden balinalarla çakışan Bitcoin üzerindeki değerli satış baskısını azaltabilir.

Real Vision Group’un CEO’su Raoul Pal da emsal bir kanıyı paylaştı. Bitcoin’in vakitle dünya sermayesinin birçoklarını emeceğini söyledi.

“Ancak, sahiden de teknoloji yatırımlarının ve her şeyden evvel Bitcoin’in (ve tahminimce TÜM dijital varlıkların), beşerler zenginlik yaratmanın en verimli yolu olduğunu fark ettikçe, vakitle tüm dünya sermayesini emmeye devam edeceğini gösteriyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance