• BITCOIN
  86237,233
  % 1,55
 • ETHEREUM
  3102.35
  % 9,34
 • RIPPLE
  2.14
  % 3,53
 • BITCOIN CASH
  2156.49,388
  % 3,11
 • LITECOIN
  418.45
  % 4,61
 • COSMOS
  45.03
  % 2,75
 • CARDANO
  1.02
  % 1,98
 • TETHER
  7.35
  % 0,39

Bitexen Fiyat Tahmini ve Fiyat Grafiği

Bitexen Fiyat Tahmini ve Fiyat Grafiği

Yerli kripto para borsası Bitexen son zamanların en büyük çıkışını yaptı ve adını oldukça etkili bir şekilde duyurdu. Adını bu kadar çok kişiye duyurması ise kayıt olan kişilere verdiği Exen ödülü ile oldu. Bitexen ödül sistemi herkes tarafından bildiği için bu konuda fazla bir açıklama yapmaya gerek yok, henüz ödül sistemini bilemeyen okurlarımız Exen Coin Airdrop Nedir yazımıza göz atabilir. Bu kadar popüler olması ve birçok kişinin yatırım yapması nedeniyle Exen coin analiz ve fiyat tahmini yapmak gerekiyor, çünkü Exen coin aslında birçok deneyimsiz yatırımcıyı zarara uğratabilir. Bitexen fiyat tahmini , Bitexen analiz ve Bitexen fiyat grafiği detayları aşağıda yer almaktadır.

Bitexen Fiyat Tahmini – Bitexen Analiz

Öncelikle Bitexen fiyat tahmini ve Bitexen analizi için bilinmesi gereken önemli nokta, bir Kripto para ne kadar hızlı yükseliş gösteriyorsa aynı hızda düşebilir. Bunun en büyük ve en önemli kanıtı 16 Haziran günü Exen fiyatı 24₺ seviyesini geçmesine rağmen, fiyatın yaklaşık iki gün sonra %50 oranında bir düşüşle 12₺ seviyesini görmesi gösterilebilir. Buda aslında Exen coin fiyatının ne kolay yönetilecek bir yapıda olduğunu gösteriyor.

Bitexen Fiyat Tahmini ve Fiyat Grafiği

Bitexen Fiyat Tahmini hakkında yapılacak yorum ise, kısa vadeli dönemde alış emirlerinin baksın olması ve ödülün 2 Exene düşmesi fiyatın yükselmesine sebeb olabilir. Kayıt olan kişilerin kazanılan bu Exeni satması için en az 5 Exen alması gerekiyor, durum böyle olunca arka arkaya gelecek alımlar fiyatın yükselmesi için etkili olabilir. Aksi bir durum ise alınan Exenin aniden ve sürekli bir şekilde satılması fiyatının aşağı yönlü hareket etmesine neden olabilir.

Bitexen Grafik – Exen Derinlik Grafiği

Bitexen fiyat grafiğine bakıldığında gün içinde fiyatın 23₺ kadar yükseldiğini ve ardından 20₺ kadar düştüğünü görmek mümkün. Gün içinde yaşanan fiyat hareketi ile Bitexen borsasının Exen coini %5 düşüş göstermiş olarak görünüyor, buda güçlü bir satışla düşüşün ne denli büyük olacağını yönünde küçük bir işaret veriyor.

Bitexen Fiyat Tahmini ve Fiyat Grafiği

Bitexen Grafik üzerinden geçmiş fiyat hareketlerine bakıldığında fiyatın ne denli büyük bir dalgalanma içinde olduğunu görebilirsiniz. Bu oldukça riskli bir coin olduğunu gösteriyor ve bazı işaretleri bize veriyor. Bitexen’in popülerliğini kaybetmesinden sonrası yaşanacak muhtemel fiyat hareketi aşağı yönlü olacaktır. Bununla birlikte elinde büyük miktarda Exen coin bulunduran kişi sayısı oldukça fazla, yaşanacak bir tavsiye sonrası domino etkisiyle ciddi oranda kayıplar söz konusu olabilir. Burada yer alan bilgiler kişisel görüş içerir ve yatım tavsiyesi değildir, muhtemel riskleri hakkında bilgi vermek amaçlı hazırlanan bir yazıdır.

Bitexen ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Arıkent – Bitexen ve Devlet Desteği

Bu konu hakkında da önemli bir açıklama yapmak gereklidir. Bitexen, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) tarafından kurulan bir borsa değildir. Bitexen sadece her firmanın yapabildiği gibi burada ofis açmıştır. Tabi bu demek değil ki Bitexen güvenilmez, aksine Bitexen oldukça güvenilir bir borsa olarak yakışık üç yıldır faaliyet göstermektedir. Bununla birlikte bir başka şehir efsanesi ise “Bitexen devlet destekli” bir borsa şeklinde yapılan açıklama, buda gerçeği yansıtmıyor.

Bitexen Türkiye’de faaliyet gösteren tüm Kripto para borsaları gibi devlet tarafından denetleniyor, devlete vergisini ödüyor ama devlet desteği söz konusu değil. Kısaca özetlemek gerekirse Bitexen ne İTÜ tarafından nede Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından kuruldu, ayrıca Bitexen ve İTÜ tarafından resmi hiç bir açıklamda böyle bir ifade yer almıyor. Bu açıklamaları ortaya atan kişilerin amacı bu iki iddia üzerinden daha fazla referans kazancı sağlamak, konu hakkında bilgi almak için İTÜ Arıkenti arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız Twitter, Telegram ve Facebook Üzerinden Bizleri Takip Edebilirsiniz.