• BITCOIN
  228044,292
  % -10,30
 • ETHEREUM
  8546.33
  % -11,14
 • RIPPLE
  1.97
  % -9,63
 • BITCOIN CASH
  3085.2,341
  % -12,78
 • LITECOIN
  990.28
  % -6,04
 • COSMOS
  54.86
  % -11,45
 • CARDANO
  2.35
  % -12,33
 • TETHER
  7.39
  % -0,31

Bitcoin’in Fiyatı Neden Dalgalı Bir Seyir İçinde

Bitcoin’in Fiyatı Neden Dalgalı Bir Seyir İçinde

Lider Kripto para Bitcoin’in fiyatı yukarı yönlü ivme kazansa da, fiyatı destekleyecek çok fazla işlem hacmi yok. Ticaret hacmi ise bu yılın ortalamasına geriledi. Buda henüz Bitcoin için boğaların istediği tabloyu ortaya koymuyor, hacim ve fiyat hareketlerine bakıldığı zaman Ayı piyasası daha baskın görünüyor. Önde gelen kripto para Bitcoin’in fiyatı son kaç gündür yukarı yönlü hareket sergiledi ve uzun zaman sonra 7.000$ seviyesini geçti ama bu Lider Kripto para için yeterli olmadı, Bitcoin’in fiyatı tekrar eski seviyelerine geriledi. Bunun kısa süreli bir yükseliş olmasının sebebi fiyatı destekleyecek oranda işlem hacmi olmaması olarak gösterilebilir. Bu kısa süreli dalgalanma sonucu piyasada kısa süreli mutluluk rüzgarları esti, kısa süreli diyoruz çünkü gün içinde %10 civarında değer kazanan Bitcoin’in fiyatı tekrar 6.700$ seviyelerini geriledi. Yazım itibariyle Bitcoin’in fiyatı 6.830$ civarında seyir ediyor.

Bitcoin işlem hacmi düşmeye devam ediyor
Arcane Research raporuna göre , Bitcoin’in işlem hacmi bir süredir yavaşlıyor. Rapor, 7 günlük ortalama reel işlem hacminin bu hafta da düşmeye devam ettiğini gösteriyor. Düşük ticaret hacminin eşlik ettiği fiyat artışı, düşüş sinyali olarak kabul edilir. Şu anda, bitcoin pazarının hacmi bu yılın ortalama hacmine ulaştı.

Bitcoin’in Fiyatı Dalgalı Bir Tablo Çiziyor

Birinci kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı, geçen ay 4.000$ ‘ın altına düşmesinden sonra oldukça dalgalı bir fiyat sergiliyor. Fiyatın bu denli dalgalı bir yol izlemesinin sebebi ise işlem hacminin düşük olması, işlem hacmi düşük olduğu için Bitcoin fiyatı tutunmakta güçlük çekiyor ve böyle dalgalı bir fiyat tablosu sergiliyor. Bitcoin’in 30 günlük volatilite oranı %9.3 idi ve bu da geçen haftaya göre daha yüksekti. Coin Metric‘in verilerine göre, Bitcoin’in 30 günlük fiyat değişkenliği, altı yılın en yüksek seviyesi olan 0.10319’da kaldı. Bitcoin, geçen ay içinde her iki yönde de büyük dalgalanmalara tanık oldu.

Kripto para pazarı, bitcoin de dahil olmak üzere küresel pandemiye karşı bağışıklık kazanmadı. Bitcoin fiyatı, küresel pazarlarla birlikte 12 Mart’ta düştü. Bitcoin madencilik endüstrisi de yüksek volatilite nedeniyle acı çekti. Bitcoin için kısa vadeli tahmin, hala geleneksel pazarlarla birleşmiş gibi göründüğü için hala oldukça düşüyor. Finansal piyasalar küresel salgının ortasında çökmeye devam ettiği için fiyatın önümüzdeki haftalarda 5.000 $ seviyesinin altına düşmesi bekleniyor. İlginizi çekebilecek bir başka haber ise Bitcoin Fiyatının 100.000$ Göreceği Tahmini başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Habere ulaşmak için başlığa tıklamanız yeterli.