Bitcoin’in Fiyat Rallisinin Tepesine Ulaştık Mı? - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488512,475
  % 0,08
 • ETHEREUM/TL
  17544.84
  % 0,78
 • RIPPLE/TL
  11.14
  % 8,48
 • BITCOIN CASH/TL
  5529.18,619
  % 1,65
 • LITECOIN/TL
  2041.98
  % 1,21
 • COSMOS/TL
  178.84
  % 4,17
 • CARDANO/TL
  10.35
  % 4,54
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,25

Bitcoin’in Fiyat Rallisinin Tepesine Ulaştık mı?

Bitcoin’in Fiyat Rallisinin Tepesine Ulaştık mı?

Bitcoin’in kısa vadeli sahip arzı geçmiş boğa piyasalarında tarihi olarak artmış ve değerli bir trend güçlendiricisi olarak hareket etmiştir. Bu model mevcut piyasa döngüsünde tekrar etti. Bu nedenle  henüz tepeye ulaşmamış olabiliriz. Piyasa döngüsü boyunca, Twitter’daki kripto alanının etkileyicileri, PlanB’nin S2F yahut S2Fx modelinden birkaç sefer referans aldı.

Bitcoin İçin Dorukta miyiz?

Fiyat grafiği ve blockchain tahlili, son iki haftanın büyük bir kısmında tarafsız kaldı. Birkaç düşüşe karşın, fiyat toparlandı, lakin mevcut piyasa döngüsünün evvelki örneklerinde toparlanma büyük ölçüde azalıyordu. OKEx’in vadeli süreç ticaretinden elde edilen bilgiler, perakende yatırımcıların son tabandan sonra temkinli davrandıklarını ve BTC’nin ATH testine karşın yüksek oranda kaldıraç konumu almadıklarını gösteriyor.

Dahası, Stephan Livera’nın son podcast’ine nazaran, çıkarılmış olan 18.6 Milyon Bitcoin’den %80’i, dolanımda. Bu sayı sadece OKEx’in datalarına nazaran küçülüyor. Varlık hala 59 bin doların üzerinde bir fiyatla süreç görüyorsa, tepede değildir. Fiyatı mevcut fiyat rallisinin tepesine yükseltmek için etkin arz düşüyor ve satıştan evvel uzun müddet elinde tutan HODLerlar son tabanda daha fazla Bitcoin biriktirdi.

Bunun Bitcoin’in fiyat rallisinin doruğu olup olmadığını incelemek için, daha fazla kurum ve trader GBTC fiyat primine yöneldi. GBTC fiyat primi, son fiyat düzeltmesinden bu yana negatife döndü ve o vakitten beri olumluya dönmedi. Bu ölçümlere ve mevcut fiyat hareketine dayanarak, fiyat rallisinin tepesinden uzaktayız.

Bu ölçümler, doruğun mevcut piyasa döngüsündeki S2F yahut S2Fx modeli ile tıpkı olmayabileceğini öne sürüyor. Fakat 59000 $ düzeyinin üzerindeki fiyatta bir düzeltme yapıldı. Borsalara giriş ve faal tedarik üzere ölçümler, bir toparlanma ve 59.000 $’ın ötesinde, 67.000 $ düzeyine kadar bir fiyat keşfi sinyalleri verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance