Bitcoin’in Boğa Koşusu Ne Vakit Sona Erecek? Dev BTC Madencisi Tarih Verdi - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  407145,544
  % -8,17
 • ETHEREUM/TL
  18505.64
  % -8,67
 • RIPPLE/TL
  8.72
  % -17,60
 • BITCOIN CASH/TL
  6456.21,628
  % -13,11
 • LITECOIN/TL
  1923.07
  % -11,22
 • COSMOS/TL
  152.58
  % -5,88
 • CARDANO/TL
  8.67
  % -12,07
 • TETHER/TL
  8.33
  % 0,51

Bitcoin’in Boğa Koşusu Ne Vakit Sona Erecek? Dev BTC Madencisi Tarih Verdi

Bitcoin’in Boğa Koşusu Ne Vakit Sona Erecek? Dev BTC Madencisi Tarih Verdi

Bitcoin (BTC) fiyatı yükseliş ivmesini dün kaybetmişti. 55.000 dolarlık takviyenin üzerinde kalmayı başaran BTC, 60.000 dolarlık direnci aşma teşebbüsünün başarısız olmasının akabinde geçtiğimiz hafta yüzde 6 oranında kayıp yaşadı.

BTC.Top isimli madencilik havuzunun CEO’su Jiang Zhuoer, yıl boyunca işlerin berbata gidebileceğini sav etti. Wu Blockchain ile “çalışma modellerine” atıfta bulunduğu yakın tarihli bir röportajda Zhuoer, kripto pazar dinamiklerinde bir değişiklik öngördü. Bitcoin’in fiyatı bir yılda yüzde 824,4’lük bir artış gördü, lakin Zhuoer Eylül 2021 ile Haziran 2022 ortasında piyasanın “boğa piyasasından ayı piyasasına geçebileceğine” inanıyor.

BTC.Top, kesimdeki en büyük madencilik havuzlarından biri. Statista bilgileri, bu havuzun Şubat ortası itibariyle Bitcoin’in toplam hashrate’inin %0.75’ine sahip olduğunu gösteriyor. Wu, Çin’deki blockchain sanayisinin öteki temsilcileriyle de röportaj yaptı ve misal karşılıklar aldı. Uzmanların bu türlü düşünmesinin arkasındaki sebep ise şunlar:

“Bu sonbaharın bir ayı piyasasına dönüşmeye başlayabileceğine inanıyorlardı. Nedeni, aşının yaygınlaştırılmasının akabinde ekonomik bir toparlanma ve ABD para siyasetinde bir değişikliğin başlamasıydı (…) Tesla, 1.5 milyar dolarlık BTC satın aldıktan sonra; Meitu 90 milyon dolarlık BTC ve ETH satın aldıktan sonra Kuzey Amerika ve Asya’da takip edebilecek daha büyük şirketler kalmadı.”

ABD’de bir Bitcoin ETF onayı yahut Tesla üzere bir öteki şirketin BTC’yi benimsemesi, üst taraflı ivmeyi geri getirebilir. Bu mümkünlük üzerine MicroStrategy CEO’su Michael Saylor şunları söyledi:

“Mart 2020’ye bakarsanız, çok az kurum dahildi. Akabinde 12 ayda kurumsal iştirak çığ üzere büyüdü. MicroStrategy, kıymetli bir yatırım yapan birinci şirket, akabinde Square de geldi. Fakat bunlar buzdağının görünen ucu.”

Bitcoin fiyatı önümüzdeki günlerde nereye gidebilir?

Kısa vadede, piyasa stratejisti Aayush Jindal, 57.000 doların takviye olarak tutulması durumunda BTC’de yeni bir artış talihi görüyor. Lakin şu anda BTC, son 2 saat içerisinde 1.000 dolarlık bir kayıp yaşadı. Bunun sebebinin Amerika Merkez Bankası lideri Jerome Powell’ın BIS etkinliğinde yaptığı kripto para açıklamaları olduğu düşünülüyor. Coinrot.com olarak bildirdiğimiz üzere Powell, kripto para üniteleri için “iyi bir kıymet deposu değil” ve “spekülatif” sözlerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance