Bitcoin’in 100 Bin Dolar Olması İçin Neye Gereksinimi Var? - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  457057,600
  % 0,15
 • ETHEREUM/TL
  21812
  % 9,73
 • RIPPLE/TL
  11.58
  % 2,68
 • BITCOIN CASH/TL
  7978.6,384
  % 1,37
 • LITECOIN/TL
  2378.59
  % 7,16
 • COSMOS/TL
  177.11
  % 3,50
 • CARDANO/TL
  10.47
  % 1,76
 • TETHER/TL
  8.32
  % 1,71

Bitcoin’in 100 Bin Dolar Olması İçin Neye Gereksinimi Var?

Bitcoin’in 100 Bin Dolar Olması İçin Neye Gereksinimi Var?

Bitcoin’in fiyatı son birkaç aydır fevkalade arttı. Artan volatilite krizlerine karşın, dünyanın en büyük kripto para ünitesi her vakit geri dönmeyi başardı.

Bitcoin Fiyatı Arttı

Yazım sırasında Bitcoin 58.722 dolardan süreç görüyordu. Kripto para ünitesi son 24 saat içinde yüzde 6’nın üzerinde kıymet kazandı.

Bununla birlikte, Bitcoin piyasasındaki genel kısa vadeli yükseliş ve uzun vadeli beklentileri göz önüne alındığında, farklı piyasa iştirakçileri yükselen fiyatlara nasıl reaksiyon verdi? Kripto paranın uzun vadeli dayanıklılığı için, hodler topluluğu muazzam bir ehemmiyete sahip.

Glassnode tarafından sağlanan bilgilere nazaran, 3 aydan eski olmayan kripto paralar artık harcanmakta. Değişik bir halde, son birkaç ayda süreç gören en likit arz, epey genç kripto paralarla ilgiliydi ve harcanan çıktıların %95’inden fazlasının 3 aydan daha genç olduğunu ortaya koyan datalar kelam konusuydu.

Bitcoin Hassaslığı

Kripto paranın 2021’de 100 bin dolarlık maksadına gerçek ilerlemesi için Hodlerlar’ın Bitcoin hassaslığı çok kıymetlidir. Aslında Glassnode, BTC’nin uzun vadeli ve kısa vadeli hodlerlar ortasındaki ince farklara da işaret etti. Yakın tarihli bir raporda, şunu belirtti:

“Mevcut STH [kısa vadeli sahipler] talebi güçlü olmaya devam ediyor ve LTH [uzun vadeli sahipler] kripto paraları kademeli olarak ve yavaşlayan bir oranda hür bırakıyor. Bununla birlikte, LTH’lerin hala çok daha büyük bir arza sahip olduğunu ve her iki kümenin da yükseliş eğiliminde olduğunu unutmamak değerlidir.”

Uzun vadeli sahipler, fiyatların Ocak ayında yükseldiği vakte kıyasla çok büyük ölçüde nakit para kazanmıyorlar. Piyasa bilgileri, Bitcoin’in LTH net durum değişikliğinin hala -200.000 civarında negatif bir pahaya sahip olduğunu vurguladı. Bununla birlikte, Ocak ayı civarında rallinin erken bir basamağında, bu sayı 800.000 civarındaydı ve hodlerların para kazandığını gösteriyordu.

Eski hesapların daha düşük net değişimler görmesi, piyasadaki hodler hissiyatın güçlü olduğunu ve Bitcoin’in volatilitesinin fiyatı güneye hakikat itme kabiliyetini azalttığını öne sürmeye devam ediyor. Ayrıyeten, piyasada bir fiyat düzeltmesi olması durumunda, kripto para ünitesinin geri dönme kapasitesine sahip olacağını da gösteriyor.

Kripto paranın fiyatı birkaç gün evvel 55.000 $’ın altına düştüğünde, yalnızca geri dönüp 60.000 $’a yakın fiyat düzeyini geri kazanması, volatilitenin BTC piyasasına nasıl geri döndüğünü gösteriyor. BitPremier’e nazaran, volatilite ay başında değerli bir düşüş yaşarken, artık birebir oran %4,46 civarında bir kere daha tırmanıyor.

Üç hafta içinde ağda 100.000 $’dan fazla süreç içeren yaklaşık 23.478 süreç gerçekleşti. Bu kıymetli. Bilhassa de 100.000 $’ın yıl sonu için emniyetli bir maksat olarak kalması gerekiyorsa, koinin en son ATH’sinin fiyat keşfini hızlandırmak için büyük hesapların hodling taahhüdüne güvenmesi gerekecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance