Bitcoin’e “Çöp” Diyen Ünlü İsim BTC Yatırımını Duyurdu! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  451295,402
  % -0,76
 • ETHEREUM/TL
  21383
  % 7,95
 • RIPPLE/TL
  11.31
  % 0,69
 • BITCOIN CASH/TL
  7877.57,564
  % 0,45
 • LITECOIN/TL
  2322.66
  % 5,02
 • COSMOS/TL
  173.4
  % 0,53
 • CARDANO/TL
  10.34
  % 1,06
 • TETHER/TL
  8.33
  % 1,58

Bitcoin’e “Çöp” Diyen Ünlü İsim BTC Yatırımını Duyurdu!

Bitcoin’e “Çöp” Diyen Ünlü İsim BTC Yatırımını Duyurdu!

Mr. Wonderful olarak da bilinen Kevin O’Leary, %3’lük bir yatırım ile Bitcoin kulübüne katıldı. Ayrıyeten pak güç kullanarak madencilere yatırım yapmayı planlıyor. Bitcoin’e evvelden “çöp” diyen Kanadalı iş adamı ve Shark Tank’in yıldızı Kevin O’Leary, portföyünün %3’ünü BTC’ye ayırdı.

O’Leary Bitcoin satın aldı

Tanınan bir iş adamı ve müellif olan O’Leary; Shark Tank isimli televizyon programı ile tanınıyor. Mr.Wonderful olarak da anılan O’Leary, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ekosistemine girişini duyurdu.

Portföyünün %3’ünü birincil kripto para ünitesine ayırmanın yanı sıra iş adamı, “kanlı coin’lerden” kaçınmak için pak güç kullanarak BTC madencilerine yatırım yapma kelamı verdi. Ayrıyeten O’Leary, yatırım yaptığı tüm şirketlerin şu anda bilançolarına Bitcoin koyma mümkünlüğünü incelediklerini söyledi. Bu durumu “düzenleyici ortamdaki değişikliklere” bağladı, detay vermedi.

O’Leary, %3’lük BTC tahsisinden evvel kripto para ünitesi hakkında olumlu sözler kullanmamıştı. O’Leary, 2019 yılında, kendisi için “değersiz” olan Bitcoin isimli bu “dijital oyun” hakkında yüklü olarak negatif açıklamalarda bulunmuştu. Hatta, kripto para ünitesine “işe yaramaz para birimi” demişti ve “çöp” demişti:

“Diyelim ki İsviçre’de 10 milyon dolara bir gayrimenkul kesimi satın almak istiyorsunuz. Bedelin ABD para ünitesine geri döneceğine dair bir garanti istiyorlar. Bitcoin riskini bir biçimde önlemelisiniz. Bu, gerçek para ünitesi olmadığı manasına gelir. Bu, alıcının, dalgalanma riskini almaya istekli olmadığı manasına gelir. Kıymetsiz.”

2021 Şubat’ına gelindiğinde de O’Leary, BTC’nin potansiyelini görmezden gelmeye devam ediyordu. O’Leary, buna karşı olmadığını ve varlığa nitekim hürmet duyduğunu lakin ona çok fazla sermaye koyma bahtını reddettiğini söyledi:

“Hayır, bir günde yahut haftada %30 yükselip düşen bir varlığım olmasını istemiyorum” diyen O’Leary, BTC’nin “inanç dışında hiçbir şey ile desteklenmediğini” söyledi.

Lakin görünen o ki, artık bu “değersiz, hiçbir şey tarafından desteklenmeyen dijital oyun”, yatırım portföyünün %3’ünü kaplıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance