Bitcoin’deki Büyük Düşüşleri Öngören Analist Uyardı! “Ölümcül Yanılgı, Balinalar…” - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  411867,745
  % -8,95
 • ETHEREUM/TL
  18565.26
  % -9,41
 • RIPPLE/TL
  8.86
  % -19,12
 • BITCOIN CASH/TL
  6464.52,689
  % -15,61
 • LITECOIN/TL
  1905.04
  % -13,23
 • COSMOS/TL
  147.85
  % -10,83
 • CARDANO/TL
  8.68
  % -14,17
 • TETHER/TL
  8.34
  % 0,41

Bitcoin’deki Büyük Düşüşleri Öngören Analist Uyardı! “Ölümcül Yanılgı, Balinalar…”

Bitcoin’deki Büyük Düşüşleri Öngören Analist Uyardı! “Ölümcül Yanılgı, Balinalar…”

Bitcoin’in bir hafta evvel ulaştığı 58.000 dolarlık yeni tüm vakitlerin en yüksek düzeyi kısa ömürlü oldu. Fiyatlar düştü ve Bitcoin, piyasayı tekrar canlandırmadan evvel yararlarının büyük bir kısmını kaybetti. Bitcoin fiyatı 43.000 dolara kadar sarktı, fakat artık fiyatlar tekrar toparlanıyor üzere görünüyor. Tether ile ilgili yaşanan gelişmeler, Bitcoin’in düşüşünün nedeni olarak gösteriliyor. Piyasadaki FUD, çok daha düşük düzeylerde bir çöküşün gelmekte olduğu kanısı ile gelişiyor. Ancak tanınan analistlerin farklı görüşleri var.

BTC/USD fiyat grafiği – Kaynak: TradingView.com

Crypto Whale: Tabanları erken satın alırken dikkatli olun!

Bitcoin’in sert düşüşü sonrasında birden fazla analist, her zamanki üzere yükseliş eğilimi gösteriyor. Ünlü analist Crypto Whale ise taban avcılarının satıcılar piyasaya tekrar dokunmadan evvel dikkatli olmaları gerektiği konusunda ısrar ediyor. Analist, “Dipleri erken satın alırken dikkatli olun” diye uyarıyor. Analist, piyasanın 2018 taban alıcıları lehine nasıl hareket etmediğini hatırlıyor. Crypto Whale mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bunun ölümcül bir yanılgı olduğu ortaya çıktı. Bildiğimiz üzere, BTC %85’in üzerinde düşüş yaşadı ve birden fazla altcoin 2 yıl boyunca %95-99 düşüşle vefat sarmalına girdi.

Crypto Whale’nin, Bitcoin’in 12.000 dolardan 10.000 dolara düşüşünü başarılı bir biçimde öngördüğünü de belirtmek gerekiyor. Ayrıyeten Crypto Whale, BTC’deki kimi değerli geri çekilmeleri yüksek muvaffakiyet oranıyla öngörmüş bir analisttir.

Joseph Young: Bitcoin fiyatında kademeli bir güzelleşme bekliyorum

Buna karşılık öbür analistler, gerçekleşmesi gereken bir yükseliş harketine bağlı kalıyorlar. Temel faktörler ortasında analistlere nazaran, Coinbase’in premium performansı, madencilerin faaliyetleri ve vadeli süreç fonları hareketi yer alıyor. Başarılı analist Joseph Young, aşağıda alıntılanan tweet’te bunu ortaya koyuyor:

Bitcoin‘de kademeli bir düzgünleşme bekliyorum. Coinbase primi daima olarak olumlu, Madenciler çok fazla Bitcoin sattılar (satış baskısı doruğa ulaştı), Vadeli süreç fonlama oranları büsbütün sıfırlandı. Biraz daha stablecoin girişi ve daha optimist olur…

Travis Kling: Dikkat edin, balinalar sizi aldatıyor!

Bu ortada, bir kripto para idare fonunun lideri olan Travis Kling, balinaların ferdi yatırımcıların BTC’lerini satmasını sağlamak için fiyatları düşürme olasılığına dikkat çekiyor. Travis Kling mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Hatırlatma: Bitcoin tutan kimi şahısların zayıf elleri var. İnsanlar, Elon’un 1,5 milyar dolar satın aldığı yerden %10 daha fazla BTC sattı. Tether riski büsbütün kaldırıldıktan günler sonra satan insanlar… Ayrıyeten, teklifleri doldurmak için fiyatları aşağı çeken büyük oyuncular olduğunu da unutmayın. Uygun davranın…

facebook sayfa beğenisi satın al

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance