• BITCOIN
  241929,321
  % 2,05
 • ETHEREUM
  10600.42
  % 15,16
 • RIPPLE
  2.06
  % 1,88
 • BITCOIN CASH
  3345.78,246
  % 5,12
 • LITECOIN
  1068.77
  % 4,73
 • COSMOS
  61.49
  % -1,79
 • CARDANO
  2.67
  % 4,58
 • TETHER
  7.39
  % -0,41

Bitcoin Yeni Bir Ralli Başlatabilir

Bitcoin Yeni Bir Ralli Başlatabilir

Bitcoin son ralli ile birlikte 9000$ seviyelerini geçti. Geçen hafta neredeyse %20 civarında bir artıştan sonra, Bitcoin’in Pazar akşamı haftalık mumu 8.900$ ‘dan kesin olarak yeşil kapandı . Bu gelişme Mart ayı ortasındaki büyük düşüşten sonra güzel performanslar sergileyen Bitcoin için art arda yedi haftalık yükselişi işaret ediyor. Art arda yedi hafta okuyucular için hiçbir şey ifade etmese de, önümüzdeki aylarda Bitcoin’in yükseliş trendi içinde olduğunu gösteren güçlü bir teknik olaydır.

Bitcoin Yeni Bir Ralli Başlangıc Olabilir

CoinDesk’te analiz yapan bir analisti olan Zack Voell, geçtiğimiz günlerde yedinci haftalık kazancını kapatan Bitcoin için son ayı pazarının sona erdiği Nisan 2019’dan bu yana gerçekleşmediğini belirtti. Bitcoin fiyat hareketlerinde tarihin kendini tekrar etmesi durumunda, kripto para biriminin başka bir boğa koşusunun eşiğinde olduğunu düşündürüyor. Bu düşünceyi en çok destekleyen olay ise yaklaşık bir hafta sonra gerçekleşecek olan Bitcoin Halving (Blok ödülü yani madencilik ödülünün yarıya indirilmesi) olarak görülüyor.

Bitcoin Yeni Bir Ralli Başlatabilir

Bazı analistler ise bu fikre karşı olarak, Bitcoin Halving’in satışlara neden olabileceğini ve beklenenin aksine fiyatın daha fazla düşeceğini savunuyor. Yalnız Google Trends aramaları ve her geçen gün yeni Bitcoin cüzdanı oluşturup, Bitcoin alanların sayısındaki artış bu düşünceyi geçersiz kılıyor.

Bitcoin İçin Yeni Bir Ralli Başlatması Gerekiyor

Popüler bir Kripto para grafik uzmanı ve teknisyeni tarafından Bitcoin’in ardışık haftalık mumlarının derinlemesine analizine göre, geçen haftaki ralli Bitcoin için bu haftada yükseliş göstermesi gerektiğini işaret ediyor. Grafik Uzmanı, Bitcoin art arda yedi hafta kazanç elde ettiğinde, sekizinci haftada her zaman bir ralli başlangıcını işaret eder şeklinde açıklama yaptı. Grafik Uzmanı:

Şu anda 7 ardışık yeşil haftadayız. Daha önce 7’de hiç durmadık. 8’de üç kez durduk.”

Kaynak: newsbtc.com