Bitcoin Tarih Yazıyor: Balinalar Bu Düzey Ile Birikti! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  481975,131
  % 1,04
 • ETHEREUM/TL
  17243.28
  % 1,74
 • RIPPLE/TL
  10.69
  % 22,39
 • BITCOIN CASH/TL
  5457.43,214
  % 4,34
 • LITECOIN/TL
  2009.14
  % 9,75
 • COSMOS/TL
  171.54
  % -1,14
 • CARDANO/TL
  9.88
  % -0,48
 • TETHER/TL
  8.13
  % -0,47

Bitcoin Tarih Yazıyor: Balinalar Bu Düzey ile Birikti!

Bitcoin Tarih Yazıyor: Balinalar Bu Düzey ile Birikti!

Kripto balinaları, başkan kripto para ünitesi tüm vakitlerin en yüksek düzeyini kaydetmek için savaşırken şaşırtan bir süratte Bitcoin biriktiriyor. Analistlere nazaran, balinalar tarihin en güçlü birikim devirlerinden birinde Bitcoin trenine atladı.

Bitcoin balinaları tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmaya hazır!

9 Mart’ta on-chain data takipçisi Material Indicators, 100.000-1 milyon dolarlık BTC için sipariş veren kripto balinalarının sayısının tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmaya hazır olduğunu ortaya çıkardı. Material Indicators mevzuya yönelik şunları söyledi:

 100.000 dolar – 1 M dolar sınıfı artık de yeni bir ATH yapmak üzere. Yani, sosu satın aldılar.

Kaynak: Glassnode

Analist Lex Mokovski, Bitcoin için yalnızca on-chain aksiyonun süratle yükseldiğini belirtiyor. Analist Lex Mokovski, devasa BTC hazinelerinin son birkaç haftada merkezi borsalardan ayrıldığına dikkat çekiyor. Lex Mokovski hususa yönelik şunları söyledi:

Diğer bir büyük 11.554 Bitcoin partisi Coinbase’den ayrıldı. Bu, fiyattaki son artıştan çabucak evvel oldu. Güzel tesadüf.

Cameron Batt: Zincir üzerindeki hareket çok büyük!

Çeşitli fiyat düzeylerindeki geçmiş Bitcoin hacimlerine bakarken analist ve Crypto Daily’den Cameron Batt, Glassnode’un zincir üzerindeki hareket ölçüsünün çok büyük olduğunu gösteren verileri vurguluyor. Cameron Batt bahse yönelik şunları söyledi:

Sizi temin ederim ki bu akıllara sakinlik veriyor… Bu fiyat düzeylerinde yalnızca günler geçirdik. Bu kadar hareketin zincir üzerinde kaydedilmiş olması şaşırtan.

Kaynak: Glassnode

Cameron Batt: Borsalardan ferdî cüzdanlara gerçek bir Bitcoin göçü

Cameron Batt, son dataları Bitcoin’in borsalardan ayrıldığını gösteren bilgilerle birleştiriyor. Analist, son zamanlardaki balina aksiyonunun, tarihdeki en büyük BTC birikim bölgelerinden birini kaydettiğini vurguluyor. Cameron Batt mevzuya yönelik şunları söyledi:

…Teknik olarak, şayet beşerler borsalarda satmak için Bitcoin’lerini donanım cüzdanlarından çıkarıyorlarsa, bu grafikte benzeri bir sonuç üretecekti (zincirdeki hacim artarken fiyat düşecektir). Fakat bizim gördüğümüz bu değil. Aslında tam aksisini görüyoruz. Borsalardan ferdî cüzdanlara gerçek bir Bitcoin göçü.

Cameron Batt: Daha evvel bu kadar çılgınca bir şey olduğunu hiç görmemiştim

Buna ek olarak, bir seferde 100.000 dolardan fazla Bitcoin siparişleri yahut 1 milyon doların üzerindeki Bitcoin siparişleri son vakitlerde tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştığında, bu faaliyetin büyük bir kısmının ardında balinaların olduğunu açıkça görebiliyoruz. Cameron Batt hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

48.000 dolar düzeyinin Bitcoin tarihinin tamamındaki en büyük birikim bölgelerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Bunca yıllık tahlillerim boyunca zincirde bu kadar çılgınca bir şey olduğunu hiç görmemiştim.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance