• BITCOIN
  230280,464
  % -9,11
 • ETHEREUM
  8595.91
  % -10,55
 • RIPPLE
  1.98
  % -9,08
 • BITCOIN CASH
  3089.44,423
  % -12,47
 • LITECOIN
  996.96
  % -4,94
 • COSMOS
  55.25
  % -10,51
 • CARDANO
  2.36
  % -11,69
 • TETHER
  7.39
  % -0,31

Bitcoin Simetrik Üçgen: Fiyat 20.000$ Yükselecek

Bitcoin Simetrik Üçgen: Fiyat 20.000$ Yükselecek

Bitcoin Halving (blok ödülünün yarıya indirilmesi) öncesinde son derece güzel bir performans gösterdi. Bu çıkış Bitcoin için art arda yedi hafta kazandırmış oldu. Yedi haftalık kazanım en son Bitcoin fiyatının 10.500$ kadar yükseldiği Nisan 2019 tarihinde görülmüştü. Bitcoin 2019 Nisan ayında art arda yedi hafta kazanç elde ettiğinde devamında bir Boğa koşusu başlatmış ve 10.500$ bandını geçmişti. Yedi haftalık kazanım yanında Alex Fiskum Simetrik Üçgen Modeli ile Bitcoin fiyatının 20.000$ göreceğini iddia etti.

Bitcoin Simetrik Üçgen Modeli Ne İfade Ediyor

Bitcoin fiyat grafiği son bir kaç yıldır düzensiz hareket ediyor. Yine de Hong Kong merkezli küresel bir makro yatırımcı olan Alex Fiskum’un yeni bir analizine göre , lider kripto para biriminin 2017 boğa piyasasından bu yana fiyat eylemi bir ders kitabı grafik modeline uyuyor: “bozulmamış 3 yıllık Simetrik Üçgen.”

Bitcoin Simetrik Üçgen: Fiyat 20.000$ Yükselecek

Investopedia’nın açıkladığı gibi, Simetrik Üçgen sonunda bir tepede buluşan iki benzer şekilde eğimli yakınsak trend çizgisi ile işaretlenmiş kalıplardır. Böyle bir üçgende işlem gören bir varlık, bir kopuşa kadar trend çizgileri arasında sıçrar.

Simetrik Üçgen kararlı bir şekilde yükselmiyor. Fiskrum, kararlı bir yükseliş oranından çok, zamanın sadece %60’lık bir diliminin yukarı doğru çözdüklerini yazdı. En önemli uzun vadeli modellerden birisine sahip olan Bitcoin’in mevcut üçgeni oldukça olumlu bir tablo için şekilleniyor.

Fiskum, Bitcoin’in zirvesine yaklaşması ve üçgenin üstünde olması nedeniyle, Bitcoin’in bu ders kitabı modelinin üzerinde kırılma şansının yüksek olduğunu belirtti. Şimdi yaklaşan Bitcoin Halving ile bu Simetrik Üçgen etkileşimi sonucu büyük bir yükseliş göstermesi olası görünüyor. Bitcoin’in işlem yaptığı bu üçgen son derece uzun vadede ve büyük bir fiyat aralığını kapsadığından ve Fiskum’un tasvir ettiği gibi büyük olasılıkla 20.000$ kadar yükselecek.

Bitcoin fiyatı hareketinin yukarı yönlü olması için önemli bir sebepte Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell daha fazla dolar basmayı taahhüt etmesi oldu. Federal Rezerv faiz oranlarını düşük tutmaya, sermaye tesisleri yaratmaya devam etmeye ve küresel ekonominin çarklarına likidite vermeye devam edecektir. Powell:

İkinci çeyrek için ekonomi için gördüğümüz verilerden daha kötü olan ekonomik veriler göreceğiz. Hastalığın doğrudan sonuçları ve kendimizi hastalıktan korumak için aldığımız önlemler var.

Newsbtc

Kripto para analistleri Federal Rezerv’in para basması ve piyasa kaynak sağlaması Bitcoin ve Kripto para ekosisteminde büyümeye neden olacağını düşünüyorlar. Geçtiğimiz günlerde konu hakkında yapılan açıklama Bitcoin fiyatının olumlu bir hareket sergilemesine neden olmuştu, likidite sağladığı zaman bu paranın bir kısmı Kripto para sektörüne akacak ve olumlu fiyat hareketlerine neden olacak. Federal Rezerv açıklamaları, Bitcoin Halving ve Simetrik Üçgen Bitcoin için yükselişi ön görüyor.