Bitcoin Rallisinin Ardında Bu Faktör Mü Var? Değişik Yaklaşım - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  341990,313
  % -4,21
 • ETHEREUM/TL
  10859.29
  % -6,50
 • RIPPLE/TL
  3.16
  % -5,30
 • BITCOIN CASH/TL
  3556.67,211
  % -5,84
 • LITECOIN/TL
  1270.92
  % -1,72
 • COSMOS/TL
  128.78
  % -5,75
 • CARDANO/TL
  8.23
  % 10,10
 • TETHER/TL
  7.37
  % 2,05

Bitcoin Rallisinin Ardında Bu Faktör mü Var? Değişik Yaklaşım

Bitcoin Rallisinin Ardında Bu Faktör mü Var? Değişik Yaklaşım

Son Bitcoin rallisinin sebebini Tesla’ya bağladık. Pekala bu yaklaşım hakikat mu? Öteki bir açıdan rallinin gerisinde öbür ögeler da var mı?

ABD Lideri Joe Biden’ın idaresi, her ABD vatandaşı için 1.400 dolar pahasında üçüncü bir teşvik vermeyi planlıyor. Bu nedenle artık herkes corona virüsü yardım planının yasalaşmasını dört gözle bekliyor.

Önerilen plan hayata geçerse, halihazırda kullanılmakta olan evvelki teşvik planlarının ötesinde 1,9 trilyon dolarlık bir para piyasada olacak. Bu yardım, ekonomiyi yine canlandırma muhtaçlığıyla uyumlu. Fakat birtakım raporlar, bu atağın Bitcoin rallisine yardım ettiğini belirtiyor.

Merkez Bankalarının Nakdî Genişleme Siyasetleri BTC’ye Yardımcı Oluyor mu?

Financial Times’a nazaran, bir dizi merkez bankası teşviki şu anda Bitcoin’in rallisini destekliyor ve büyümesini hızlandırıyor.

Aslında, UBS Varlık Yönetimi Baş Finansman Sorumlusu Michael Bollinger, balonların geçmişini hesaba katıyor. Bu bağlamda, mevcut “BTC balonunun” rastgele bir çöküşe geçmeden evvel beklenenden daha uzun mühlet şişmeye devam edeceği inancı hakim.

Bollinger’in bu perspektifine nazaran Bitcoin şu an Merkez Bankalarından güç alıyor. Lakin burada merak uyandıran ve değişik olan şey ise dijital varlığın kimileri tarafından “balon” olarak isimlendirilmeye devam ediyor olmasıdır. Kripto para ünitesi için, gerçek kıymetini tanımlamak yerine, “spekülatif” üzere terminolojiler sistemli olarak aslında gündemde yer alıyor.

Bu Yaklaşım Farklı

Artık, kantitatif gevşemenin Bitcoin üzerindeki tesirinin gerisinde muhakkak bir mantık var. Lakin bu durum farklı bir formda gündemde olacak.

Yakın tarihli bir Ecoinometrics raporu, mevcut finansal sistemde daha fazla likidite olduğunu gözlemledi. Bu hakikat. Lakin bu türlü bir durumun sırf Bitcoin’e yarar sağladığı manasına gelmez. Öteki yatırım fırsatları da kelam konusu. Lakin radarın altına kayıyorlar. Zira Bitcoin’i çevreleyen popülerlik, taraftarları için bulaşıcı ve kuşkucuları için tasa verici.

Satın Alma Gücü Azalıyor Lakin Bitcoin Fiyatı Artıyor

Mevcut piyasanın alt çizgisi, Fed Rezervinin daima olarak para basmasıdır. Bu da, prestiji paranın satın alma gücünde bir azalmaya yol açtı. Bu nedenle artık birden fazla kimse yatırım pencerelerine bakıyor.

Bitcoin geçen yıldan bu yana güçlü getiriler kaydetti. Bu nedenle daha fazla insan BTC alanına giriyor.

Ek olarak, Bitcoin şu anda S-eğrisi benimsemesinin tesirlerini araştırıyor. Muhtemelen gelecekte üstel büyümeye göz kırpıyor.

2017’deki yükseliş döngüsünden evvel, Bitcoin’in destekçilerinin birden fazla, teknoloji geliştiriciler, anarşistler ve özgürlükçülerdi. Artık, piyasada yükselen kurumsal ilgiyle birlikte varlık sınıfı daha çeşitli hale geliyor. Münasebetiyle, Bitcoin balonu artık daha fazla büyümeyecek. Aslında, balonun artık var olmaması bile düzgün bir mümkünlük.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance