• BITCOIN
  272094,406
  % 0,11
 • ETHEREUM
  10452.97
  % 12,82
 • RIPPLE
  2.22
  % 5,00
 • BITCOIN CASH
  3885.65,133
  % 3,63
 • LITECOIN
  1172.09
  % 4,93
 • COSMOS
  68.43
  % -2,95
 • CARDANO
  2.79
  % 1,02
 • TETHER
  7.46
  % -0,41

BİTCOİN NEDİR?

BİTCOİN NEDİR?

Bu gün siz değerli okurlarımıza Bitcoin hakkında olabildiğince bilgi vermeye çalışacağız. Bilindiği üzere Bitcoin ve diğer kripto paralar son bir kaç yıldır oldukça revaçta, ülkemizde de bir hayli insan kripto paralarla işlem yapıyor ve bunun üzerine gelir elde ediyor.

PEKİ NEDİR BU BİTCOİN?

Bitcoin ağı 3 Ocak 2009’da hayata geçti. Manifestonun yazarı Satoshi Nakamoto’dur fakat muhtemelen gerçek ismi değildir. Maksimum bitcoin sayısı 21 milyonla sınırlıdır. 22 Temmuz 2013 tarihi itibarıyla dolaşımdaki Bitcoin’lerin toplam değeri 1.2 milyar dolar seviyesindeyken 4 Haziran 2014 tarihi itibarıyla bu değer 8.2 milyar dolar seviyesine ulaştı.

BİTCOİN NASIL ALINIR VE NE KADAR GÜVENLİ?

Bitcoin alım-satımı yapılan bir çok kripto para borsası üzerinden alınıp-satılabilir. Güven konusuna gelecek olursak yaptığınız işlemlerler hiç bir şekilde takip edilemez ve her hangi bir dış müdahale yapılamaz yani bu evrende büyük bir özgürlük sizleri bekliyor. Tabi her alanda olduğu gibi bu alanda da tehlikeler mevcut. Mesela güvensiz bir borsada işlem yaptığınız zaman dolandırılma riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz veya işlem yaptığınız borsa hackerler tarafından saldırıya uğraya bilir. Tabi bunlar çok nadiren olan olaylar her hangi bir bankada kadar güvenli birçok borsa var.

TÜRKİYE NE ZAMAN BİTCOİN’LE TANIŞTI?

Türkiye ilk kripto para borsasıyla 2013 yılında tanıştı. Türkiye’nin ilk dünyanın üçüncü kripto para borsası BTC TÜRK bu yılda kuruldu ve 6 yıldır hizmetine devam ediyor. Bunu sırayla KOİNİM ve PARİBU takip etti. Genele bakacak olursak Türkiye bir çok ülkeden önce bu sektörü tanıdı ve Dünya üzerinde işlem bakımından Dünya’da ilk 10’da yer alıyor.

ÜCRETSİZ ŞEKİLDE BİTCOİN VE DİĞER KRİPTO PARALARI KAZANMAK

Evet ücretsiz şekilde Bitcoin veya diğer kripto paraları kazanabilir bu sayede kazanç elde edebilirsiniz. Kripto para piyasası diğer piyasalar gibi sürekli bir rekabet halinde ve yeni kişiler çekmek ve kullanıcı sayısını arttırmak için bir çok yol deniyor. Bunlar içinde en çok fayda sağlayan ücretsiz şekilde dağıtım yapmak ve bu sayede reklamını yapmak. ÜCRETSİZ DAĞITIMLAR İÇİN TIKLA. Bu dağıtımlar dışında Bitcoin madenciliği de yine kazanç sağlamak isteyen kişilerin tercih ettiği bir yöntem. Güçlü bilgisayarla madencilik işlemi yapıp Bitcoin kazanmak mümkün. Yani kısaca bu sektörde bir şekilde kazanç sağlamak mümkün ve bu sektör her geçen gün büyümeye ve yayılmaya devam ediyor. Merak ettiğiniz soruları bizlere sosyal medya aracılığıyla iletebilirsiniz.