Bitcoin Madencilerinin Net Durumu Olumluya Döndü – Ne Manaya Geliyor? - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  407579,205
  % -8,27
 • ETHEREUM/TL
  18478.37
  % -9,09
 • RIPPLE/TL
  8.81
  % -16,79
 • BITCOIN CASH/TL
  6450.03,720
  % -14,10
 • LITECOIN/TL
  1920.88
  % -11,63
 • COSMOS/TL
  151.89
  % -6,57
 • CARDANO/TL
  8.65
  % -12,36
 • TETHER/TL
  8.37
  % 0,46

Bitcoin Madencilerinin Net Durumu Olumluya Döndü – Ne Manaya Geliyor?

Bitcoin Madencilerinin Net Durumu Olumluya Döndü – Ne Manaya Geliyor?

Çalkantılı geçen piyasa volatilitesinden sonra, kripto para piyasası Bitcoin (BTC) ile önemli düşüşler yaşadı. Piyasa ortalama yaklaşık %25 düştü. Bu satış birçok spekülatör ve traderı hazırlıksız yakaladı. Bu durum piyasada panik yansısına neden oldu.

Kripto Kaygı ve Açgözlülük Endeksi, haftalık en yüksek 94’ten daha mütevazı bir düzeye 55’e geriledi. Fakat, analistler, Bitcoin sert takviye düzeyleri etrafında konsolide olmaya çalışırken, küçük düzeltmelerin hem gerekli hem de organik olduğunu yinelediler.

Bitcoin Madencilerinin Net Durum Değişiminin Tahlili

Aralık ayının sonundan bu yana birinci sefer, Bitcoin madencilerinin net durum değişikliği tekrar olumluya döndü.

Birtakım analistler, son zamanlardaki satış baskısının azalabileceğini öne sürüyor. Bu nedenle analistler, madencilerin bu yenilenen birikimini yükseliş göstergesi olarak gördü.

Yeniden de, madencilik havuzlarından gelen satışların azalmasının Bitcoin’in fiyatı üzerinde gözle görülür bir tesir bırakıp bırakmayacağı belirsizliğini koruyor.

Tarihi olarak, Bitcoin fiyatı ile madenci davranışı ortasında çok az korelasyon olmuştur. Ayrıyeten, bir kripto tahlil şirketi olan Clain’in araştırması, bu iddiayı desteklemektedir. Fiyat hareketi ile madencilerin borsalara sattığı Bitcoin hacmi ortasında, en azından 2019’a kadar, net bir istatistiksel değer yoktu.

Müspet Net Konumlar

Müspet net durumların, madencilerin Bitcoin’in mevcut fiyat düzeylerinin pahasının düşük olduğunu görmelerinin bir işareti olması katiyen mümkün.

Tesla, Square ve MicroStrategy üzere daha fazla şirket bilançolarına Bitcoin ekledi. Bu nedenle, ana akım benimseme için gelecekteki büyüme beklentileri neredeyse sabit.

Bununla birlikte, tarihî datalara ve geçmiş araştırmalara dayanarak yorum yapalım. Madencilerin ani birikiminin öbür bir ralli için direkt bir katalizör misyonu göreceğini söylemek yanlış olur.

genç porno izle

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance