• BITCOIN
  234447,527
  % -8,74
 • ETHEREUM
  8608.6
  % -11,11
 • RIPPLE
  1.98
  % -9,89
 • BITCOIN CASH
  3110.85,534
  % -12,66
 • LITECOIN
  1005.61
  % -5,74
 • COSMOS
  55.55
  % -11,48
 • CARDANO
  2.39
  % -11,68
 • TETHER
  7.38
  % -0,39

Bitcoin İçin Boğa Koşusu Bu Seviyeye Bağlı

Bitcoin İçin Boğa Koşusu Bu Seviyeye Bağlı


Bitcoin için geçtiğimiz son birkaç yükselişe geçti, kripto para birimi 7.500 seviyelerinden %20 gibi bir oranda kısa süre içinde 9.500$ ‘a kadar yükseldi. Bu seviyeye yükselmesi Bitcoin için uzun soluklu bir Boğa Koşusunu başlatmaya yetmedi. Lider kripto para hala istikrarlı bir tablo çizmiyor. 9460$ seviyesinden red yiyen Bitcoin 8450$ civarına kadar çekildi. Yazım itibariyle ise Bitcoin 8690$ civarında işlem görüyor.

Bitcoin bu ralli ile birlikte tüccar ve analistlerin işaret ettiği bazı temel direnç seviyelerinin üzerine çıktı ama bu henüz yeterli görünmüyor. Bitcoin daha önce 10.500$ gibi bir seviyeye çıktı ama kritik seviyeyi geçemedi daha sonra 3.700$ kadar düştü. Bitcoin’de yaşanan düşüş daha önce bir analizde dile getirilmişti. Şimdi yine Bitcoin için yükselişin devam etmesi kritik bir seviyeye bağlı. Analistler ve tüccarlar Bitcoin için uzun vadeli boğa koşusunun şuanda mümkün görülmediğini dile getiriyor.

Bitcoin İçin Boğa Koşusunu Başlatacak Seviyeye Bakalım

Popüler bir Kripto para tüccarına göre, son kırılma kripto para birimini önemli bir direncin üzerine getirirdi. Yalnız Bitcoin 11.800$ gibi bir seviyeye yükselene kadar istikrarlı bir tablo çizmeyecek ve uzun vadeli boğa koşusunu başlatmayacak. Aşığa yer alan grafiğe bakıldığı zaman 11.800$ Bitcoin için kritik bir kırılma noktası olmuş. Bitcoin bu seviyeye ulaşıp bu direnci geçtiği zaman 2018 ve 2019 yılı ayı piyasasının psikolojik etkisinden çıkmış olacak.

Bitcoin İçin Boğa Koşusu Bu Seviyeye Bağlı

Bitcoin Bu Seviyeye Ulaşacak mı

Teknik göstergeler ve olumlu gelişmelere bakıldığı zaman Bitcoin bu seviyeye ulaşacak yorumu yapılabilir. Her ne 8.700$ gibi bir seviyeden %38’e yakın bir oranda yükselişle 11.800$ yükselmesi zor görünse de bu seviyeye doğru başlayacak yükseliş için bir takım gelişme söz konusu.

Daha önce Bitcoin için Boğa Koşusu Sinyali başlıklı haberimizde duyurduğumuz üzere Goldman Sachs ortağı Kelvin Koh’un yaptığı açıklamalarda “Bir salgın sırasında bir şey açıklığa kavuşturuldu. Dijital işletmeler bu krizde açık kazananlardı ve onun tarafından yaralanan bir dünya, kripto paraya daha uzun vadede iyi giden dijitalleşmeye doğru hızlanacak.” demişti. Bunlara ek olarak Bitcoin’in bu süreçte göstermiş olduğu performansı olumlu olarak değerlendirmiş, kripto paralar hakkında olumlu düşünceleri olduğunu dile getirmişti.

Koh ayrıca, merkez bankalarının ekonomiye milyarlarca dolar değerinde bir kaynak akışı sağlayacak ve bu sağlanan kaynağın bir kısmı Bitcoin ve Kripto para ekosistemine gidecek demişti. Kelvin Koh “Merkez bankalarından gelen milyarlarca dolarlık uyarının bir kısmı kaçınılmaz olarak kripto varlıklarına akacak.” dedi. Bitcoin ve Altcoinler için gelen ilk yükseliş dalgası bu haberler sonrası olmuştu.

Teknik Göstergeler Bu Seviyeye Ne Diyor

Bitcoin İçin Boğa Koşusu Bu Seviyeye Bağlı

Bitcoin için teknik göstergeler iyimser bir tablo ortaya koyuyor. Bir Kripto para tüccarı, Bitcoin’in bir dizi boğa sapması yaptığı zamanla ilgili bir bulgusunu paylaştı. Tüccarın işaret ettiği sapmalar, haftalık bir zaman diliminde toplam üç defa gerçekleştiği için dikkate değerdi : Bitcoin, Para Akışı Endeksi, MACD ve Fisher Transform göstergeleri yükseldikçe düştü.

Yaklaşan Halving yine olumlu gelişmeler için tetikleyici olacak gibi görünüyor, öyle ki Bitcoin halving’e sayılı günler kala Google Trends’in sunduğu veriler ışığında Halving araması tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmış durumda görülüyor.