• BITCOIN
  267489,547
  % -1,86
 • ETHEREUM
  9126.95
  % -1,80
 • RIPPLE
  2.06
  % -2,61
 • BITCOIN CASH
  3590.09,694
  % -1,81
 • LITECOIN
  1057.08
  % -2,69
 • COSMOS
  66.25
  % 0,45
 • CARDANO
  2.88
  % 1,92
 • TETHER
  7.47
  % -0,19

Bitcoin Fiyatı Patlayabilir

Bitcoin Fiyatı Patlayabilir

Ünlü analistin, Coronavirüs sebebiyle yaşanan piyasa dalgalanması nedeniyle altın fiyatlarının ani bir yükseliş göstereceğini söyledi. Bu açıklama Bitcoin yatırımcısının yüzünü güldürdü, çünkü altında böyle bir yükseliş Bitcoin fiyatınında yukarı yönlü hareketini tetikleyici bir etki yapabilir.

Goldman Sachs’taki bir emtia araştırmacısı Jeffrey Currie, Federal Rezerv’in kredi masraflarını aşığa çekmek için sonsuz değerde mortgage’e dayalı menkul kıymet ve Hazine bonosu alacağını duyurması sonrası altın fiyatlarında “Bükülme noktası’na” ulaştığını belirtti. Currie ayrıca yatırımcıların piyasa dalgalanması sebebiyle geleneksel ve güvenli bir liman olan altına yöneleceğini sözlerine ekledi. Devamında ise şu açıklamayı yaptı.

Jeffrey Currie, ABD Merkez Bankası’nın kararının likiditeyi arttıracağını ve bunun da yatırımcıların altın pozisyonlarını nakde dökmelerini engelleyeceğini belirtti. Gelişmekte olan ekonomilerdeki büyüyen açığın ve Avrupa ülkelerindeki finansal istikrarsızlığın, yatırımcıları geleneksel bir güvenli liman varlığı olan altın arayışına yönlendireceğini sözlerine ekledi. Şunları söyledi:

“BU PANİĞİN MUHTEMELEN KÜRESEL FİNANSAL KRİZ SONRASI DÖNEME BENZER ENDİŞELERE YOL AÇACAĞINA İNANIYORUZ. BUNA GÖRE, KORKU GÜDÜMLÜ ALIMLARIN KASIM 2008’DE OLDUĞU GİBİ, LİKİDİTE GÜDÜMLÜ SATIŞ BASKISINA HAKİM OLMAYA BAŞLAYACAĞI BİR NOKTADAYIZ.”

Bitcoin Fiyatında Patlama Olabilir!

Altın konusunda geçerli olan bu durum, Kripto para piyasası içinde geçerli olacağı algısına sebeb oldu. Milyarlık Hedge Fonu yöneticisi Mike Novogratz göre, Bitcoin’in de kendi alanında altına benziyor, bu nedenle Btc fiyatında patlama (yükselme) olabileceğini öne sürdü.
Bu tahminler sonrası gün içinde Bitcoin ve Altın fiyatlarında gözle görülür bir yükseliş görüldü. Buda yapılan açıklamaların isabetli olduğu izlenimini ortaya koydu. Kripto para piyasası analisti LightCyrpto’ya göre pozitif yönlü bir korelasyon gösteriyor.