Bitcoin Bu Merkez Bankası Siyaseti İle Nasıl Cazibeli Hale Geliyor? - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  407145,499
  % -8,17
 • ETHEREUM/TL
  18505.64
  % -8,67
 • RIPPLE/TL
  8.72
  % -17,60
 • BITCOIN CASH/TL
  6456.21,733
  % -13,11
 • LITECOIN/TL
  1923.07
  % -11,22
 • COSMOS/TL
  152.58
  % -5,88
 • CARDANO/TL
  8.67
  % -12,07
 • TETHER/TL
  8.33
  % 0,51

Bitcoin Bu Merkez Bankası Siyaseti İle Nasıl Cazibeli Hale Geliyor?

Bitcoin Bu Merkez Bankası Siyaseti İle Nasıl Cazibeli Hale Geliyor?

Bitcoin için ilgi alımlı bir durum var. Panik, bir müddettir global piyasalarda ve global bankalarda kendini gösteriyor. Dünya çapındaki merkez bankaları daha fazla tahvil alma kelamı vererek bu panikle uğraş eforlarını artırıyor.

Bununla birlikte, bu türlü bir Getiri Eğrisi Denetiminin Bitcoin’in fiyatı üzerinde geniş kapsamlı tesirleri olması bekleniyor.

Bitcoin Bir Yol

Aslında, piyasa iştirakçileri, öbür varlık sınıflarına kıyasla riski korumak istiyor. Bu nedenle daha yüksek getiri elde etmek için öteki yollar arıyorlar.

Willy Woo’nun Bitcoin’in riske nazaran ayarlanmış getiri tablosuna nazaran, BTC’nin riske nazaran ayarlanmış getirileri Altın, ABD Pay Senetleri, ABD Gayrimenkulleri, Tahviller ve Yükselen Para Üniteleri dahil olmak üzere öbür varlıklardan daha yüksek.

Merkez bankaları borçlanma maliyetlerini denetim etme siyasetini benimsediklerinde, açık piyasa iştirakçileri riske nazaran ayarlanmış borçlanma maliyetlerine karşı görüşlerini korumakta özgür.

Çıkarlı Bir Seçim

Bitcoin, traderlar için mevcut makroekonomik ortamda riskten korunmak için yararlı bir seçim. Yatırımcılar için öbür seçenek, sigorta piyasası. Bu durum, yatırım getirisi ve riske uyarlanmış getiriler açısından güzel sonuç vermez. Bu nedenle, riskten korunma için yatırım seçeneklerinin ABD’deki traderlar için hudutlu olduğu sonucuna varılabilir. Zira devletteki CDS piyasaları üzere birden fazla seçenek büyük kurumlarla hudutlu.

Daha yüksek getiri sunmanın başka tek yolu Bitcoin’dir. Varsayılan olarak, Bitcoin inançlı bir liman haline geliyor. Ayrıyeten BTC enflasyona karşı bir muhafaza ve devlet kredilerinde muhafaza sağlıyor. Tanınan Bitcoin stratejisti Greg Foss ve onun Fulcrum Index’ine nazaran, bir G-20 Hükümran ülke sepetindeki CDS Sigortasının kümülatif pahasını, ilgili fonlanmış ve fonsuz yükümlülükleriyle çarpılarak hesaplayan bir endeks, şu anda bir Bitcoin’in gerçeğe uygun bedelini 60 bin dolar olarak gösteriyor.

Fulcrum Endeksine nazaran BTC kestirim edilen makul fiyatın epey altında süreç görüyor. Buna karşın, talebi tetikleyebilecek faktörler nedeniyle fiyatta dikey büyüme alanı yer alıyor. YCC’nin, riskten korunmak isteyen traderlar için Bitcoin’i ülkü seçim olarak vurgulayarak Bitcoin’in fiyatını daha da yükseltmesi bekleniyor. Traderların Bitcoin talebine katkıları en düzgün borsalarda düştü. Lakin bir canlanma yaşayabilir ve Bitcoin’in fiyat rallisini tekrar destekleyebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance