Bitcoin (BTC) Neden Yanlış Anlaşılıyor? Meltem Demirörs Açıkladı - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  478699,489
  % 0,38
 • ETHEREUM/TL
  17145.24
  % 1,23
 • RIPPLE/TL
  10.36
  % 17,77
 • BITCOIN CASH/TL
  5364.04,335
  % 2,99
 • LITECOIN/TL
  1953.07
  % 6,96
 • COSMOS/TL
  168.73
  % -2,73
 • CARDANO/TL
  9.8
  % -1,19
 • TETHER/TL
  8.13
  % -0,47

Bitcoin (BTC) Neden Yanlış Anlaşılıyor? Meltem Demirörs Açıkladı

Bitcoin (BTC) Neden Yanlış Anlaşılıyor? Meltem Demirörs Açıkladı

Birçok insan, Bitcoin’i (BTC) yatırım aracı olarak görmekten çok, yıkıcı bir varlık olarak görüyor. Fakat Meltem Demirörs, bunu değiştirmeyi umuyor.

CoinShares’in baş strateji sorumlusu olan Demirörs “Bitcoin topluluğu içerisinde ve Bitcoin topluluğunun dışında birtakım kalıcı anlatılar var ve kimilerine katlanamıyorum.” tabirlerini kullandı.

Meltem Demirörs, dijital varlıklara kuşkuyla yaklaşan bireylerin, blockchain teknolojisi hakkında bilgi edinmeye daha açık hale gelmelerine karşın, çok sayıda yanlış anlaşılmanın devam ettiğini lisana getirdi. Bunlardan en yaygın olanının ise Bitcoin’in kabahat işlemek için kullanıldığı fikri olduğunu belirtti:

“Suç için en yaygın olarak kullanılan mali araç ABD doları. Akabinde en çok kullanılan ikinci araç ise ABD bankacılık sistemidir. Geçtiğimiz yıl ödenen 6 milyar dolarlık toplam ceza da bunu deliller niteliktedir. Bu tüm vakitlerin rekorudur.”

Bitcoin aksisi argümanlardan bir oburu de madenciliğin etraf için makus olduğudur. Demirörs ise bunun tam zıddını savunuyor. Demirörs’e nazaran 2019’dan beri Bitcoin madenciliği için kullanılan gücün %77’si yenilenebilir güçtür.

Demirörs ayrıyeten birçok insanın Bitcoin’i yıkıcı bir araç olarak gördüğünü söz etti. Bunu değiştirmek için de çalıştıklarının altını çizdi:

“Bu kesimde en çok hoşuma giden ve yapmaktan zevk aldığım şey, insanlara gördüklerimi ve kesim olarak nereye gittiğimizi anlatmaya çalışmaktır. Son 12 ayda sahiden farklı olan şey, aniden insanların bu mevzuda daha açık hale gelmesidir.

Kesime her geçen gün daha fazla yetenek akıyor ve bununla birlikte çok daha fazla sermaye artışı yaşanıyor. Bunun için hakikaten heyecanlıyım. Artık zeki beşerler Bitcoin ve kripto para ünitelerine daha geniş bir perspektiften yaklaşıyorlar.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance