• BITCOIN
  226686,647
  % -3,42
 • ETHEREUM
  9264.53
  % -4,56
 • RIPPLE
  1.87
  % -4,68
 • BITCOIN CASH
  2897.31,352
  % -9,12
 • LITECOIN
  919.47
  % -7,64
 • COSMOS
  53.05
  % -6,05
 • CARDANO
  2.37
  % -5,71
 • TETHER
  7.32
  % -0,47

Bitcoin için Boğa Koşusu Sinyali

Bitcoin için Boğa Koşusu Sinyali

Bitcoin hiç şüphe yok ki Coronavirüsün patlak vermesi ve petrol krizinden olumsuz etkilendi. Kripto para varlıkları, diğer birçok ekonomik varlık gibi, Mart ayı ortasında büyük bir düşüş yaşadı. Küresel ekonomide, Coronavirüs ve petrol krizi geniş çaplı bir ekonomik daralmaya, hatta belki de tam bir durgunluğa neden olabileceği korkularına dayanan bir hareketti. Mart ayında piyasalarda yaşanan bu düşüşten en çok Bitcoin etkilenecek düşüncesi hakimdi ama lider Kripto para büyük bir düşüş görmesine rağmen kendini çok çabuk toplamaya başladı. Bitcoin fiyatının kendini çabuk toplamaya başlaması akıllara Bitcoin ve Kripto para için Boğa koşusu başlıyor mu sorusunu getirdi.

Gelen açıklamalar ise Bitcoin Boğa koşusu başlama olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor. Spartan Grubunun, Goldman Sachs ortağı Kelvin Koh’a göre, devam eden krizde sadece Bitcoin için büyük bir fiyat artışı yaşanacağını dile getirdi. Yaşanan bu kriz Bitcoin için önemli sonuçlar getirecek. Yaşanan tüm bu olumsuzluklar sonrası görüldü ki teknoloji üzerine kurulan sektörler bu krizin kazananı olarak ortaya çıktı. Ulaşım, inşaat, gıda işletmeleri olumsuzluk yaşarken E-ticaret ve Kripto para sektörü bu olumsuzluğu en az yaşayan sektörlerin başında geliyor. Uluslararası Para Fonu, Büyük Buhran’dan bu yana en kötü ekonomik gerileme olarak gördüğü krizin ortasında tüm zamanların en yüksek karını yapan kuruluşun Amazon olması tüm bunları destekler nitelikte.

Amazom Fiyat Grafiği
Amazon performans grafiğine göre %44 artış sonrası 2400$ seviyesi ile tüm zamanların en yüksek değerini gördü.

Kelvin Koh, Krizin ortasında teknoloji şirketlerinin, Bitcoin ve kripto para tabanlı teknolojilerin beklentilerini karşılayacak bir faktör olduğunu yazdı. Kelvin Koh “Bir salgın sırasında bir şey açıklığa kavuşturuldu. Dijital işletmeler bu krizde açık kazananlardı ve onun tarafından yaralanan bir dünya, kripto paraya daha uzun vadede iyi giden dijitalleşmeye doğru hızlanacak ”dedi.

Kriz Bitcoin ve Kripto Para Oluşumlarına Yarar Sağlayacak

Yatırımcılara göre Coronavirüs ve petrol krizi Bitcoin ve Kripto para oluşumlarına olumlu bir fayda sağlayacak, hatta gelişmeler sonrası Bitcoin Boğa koşusu başlayacak diyen yatırımcı sayısı her geçen gün artıyor. Bitcoin ve Kripto paralar bu süreç zarfında en güvenilir yatırım araçları içinde kendine yer buldu. Öyle ki geleneksel yatırım araçları krizin ortasında Bitcoin ve Kripto para birimleri kadar sağlam duramadı.

Havayolları, tarım, inşaat ve daha birçok endüstri uğradıkları zarar için hükümetlere baskı yaparak milyarlarca dolar teşvik aldı. Koh’a göre alınan bu teşviklerin bir kısmı Bitcoin ve Kripto para ekosistemine akacak. Koh “Merkez bankalarından gelen milyarlarca dolarlık uyarının bir kısmı kaçınılmaz olarak kripto varlıklarına akacak” dedi.

Bu gelişmeler sonrası Kelvin Koh’un ulaştığı sonuca göre: Kriz, Bitcoin ve Kripto para piyasasının toparlanmasına neden olacak şekilde, Bitcoin ve Kripto para ekosistemi başka bir yükseliş trendi içine ( Boğa koşusu ) girmesine neden olacak. Kelvin Koh yatırımcı için birde uyarıda bulunarak “Bitcoin ve Kripto para piyasası hızlı hareket eder geride kalmamak adına hızlı hareket edin.” dedi.