Bitcoin Almaya Devam: Kurumsal Yatırımcılar İçin Fiyatın Değeri Yok Üzere - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  404475,308
  % -9,38
 • ETHEREUM/TL
  18277.31
  % -10,51
 • RIPPLE/TL
  8.74
  % -17,72
 • BITCOIN CASH/TL
  6398.67,192
  % -15,64
 • LITECOIN/TL
  1905.02
  % -13,95
 • COSMOS/TL
  148.75
  % -9,25
 • CARDANO/TL
  8.55
  % -13,76
 • TETHER/TL
  8.37
  % 0,46

Bitcoin Almaya Devam: Kurumsal Yatırımcılar İçin Fiyatın Değeri Yok Üzere

Bitcoin Almaya Devam: Kurumsal Yatırımcılar İçin Fiyatın Değeri Yok Üzere

Kurumsal yatırımcılar geçen hafta düşüşü satın aldılar. Bir günde Coinbase’den 630 milyon dolarlık Bitcoin çekildi.

Son fiyat gelişmeleri, kurumsal yatırımcıları Bitcoin’e fon tahsis etmekten caydırmadı. Tam bilakis, Coinbase’den 630 milyon dolar kıymetinde saklama cüzdanlarına yapılan en son büyük para çekme, bugün erken saatlerde bir gerçek haline geldi. Bu durum kurumların birikim yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

Kurumlar BTC’de İkiye Katladı

CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, daha fazla varlık satın almak için Bitcoin fiyatı ile en büyük ABD merkezli kripto borsası Coinbase’i kullanan kurumlar ortasındaki ilişkiyi tekraren ana sınırlarıyla açıkladı.

Analitik şirketi tarafından sağlanan geçmiş örneklerin akabinde, bu tıp yatırımcılar büyük ölçüleri saklama adreslerine aktardıklarında, sahiden de BTC’nin pahasında bir artış oldu.

Ju geçen hafta BTC 45.000 $’ın altında uğraş ettiğinde, varlığın kısa müddet sonra 48.000 $’ın üzerine çıkacağını ve bunu “kurumsal satın alma seviyesi” olarak sınıflandıracağını varsayım etti.

Ju’nun bu projeksiyonu gerçekleşti ve kripto para ünitesi 50.000 doların üzerine çıktı. Ayrıyeten Ju, kurumsal yatırımcıların Coinbase’den saklama cüzdanlarına kıymetli bir kısım daha çektiğini belirtti.

CryptoQuant’ın dataları, bu sefer para çekme sürecinin yaklaşık 12.400 bitcoin olduğunu gösteriyor. ABD doları açısından bakıldığında, bu BTC yaklaşık 632 milyon dolara karşılık geliyor.

Yalnızca Coinbase Değil

Geçen haftaki piyasa çöküşü sırasında, BTC birkaç gün içinde kıymetinin yaklaşık %25’ini kaybetti. Akabinde, madencilerin değerli ölçüleri borsalara aktardığı ve düşüşten çabucak evvel bir ölçü kar elde ettiklerine dair raporlar ortaya çıktı.

Topluluk, kurumsal ve kişisel yatırımcıların, varlığın fiyatına daha da fazla ziyan verebilecek daha fazla satışın başlangıcı olabileceğinden korkuyordu. Lakin, durum bu türlü değil üzere görünüyor.

Öbür bir izleme şirketi olan Glassnode’dan gelen datalar, Bitcoin sahiplerinin Şubat ayında geçen haftaya kadar borsalara transferleri nitekim artırdığını gösteriyor. Bununla birlikte, eğilim süratle aksine döndü ve BTC yatırımcıları, alım satım alanları dışında birtakım kısımlarını geri çekti.

Büyük resme bakıldığında, yatırımcıların borsalarda depolanan bitcoin varlıklarını azaltmaya kararlı göründüğü anlaşılıyor. Sadece son altı ayda, ticaret platformlarındaki BTC yüzdesi %14,5’ten %12,5’e düştü ve bu da HODLing zihniyetine işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance